Szerző Téma: Futura időzítés  (Megtekintve 10641 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Futura időzítés
#23 2020. Május 29. - 09:07:56
0
@mormogipapa
Nem, ez nem ott van. Miért, ott is hasonló a probléma? :)
előzmény: mormogipapa #22

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#22 2020. Május 28. - 21:06:06
0
Regenyid: Ez a rendszer esetleg a Svábhegyen van egy irodaházba?
előzmény: regenyid #20

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Futura időzítés
#21 2020. Május 28. - 09:12:25
0
Közben sikerült megoldani.
A tápegység okozta a hibát. A kültériek kaptak annyi feszültséget, hogy a táp visszajelző LED-ek működtek, viszont a beltéri nem látta a BUS-on egyiket se. A probléma csak ott van, hogy emellett kábeltörés is van a szépen térkövezett előkert alatt :D..
előzmény: regenyid #20

Nem elérhető regenyid

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Futura időzítés
#20 2020. Május 25. - 20:09:24
0
Sziasztok,

Lenne egy Futura rendszerem amiben kérnék egy kis segítséget.
A rendszer úgy épül fel, hogy van 1 beltéri és 2 kültéri egység és mindez egy VDT-DPS (DT-DPS) busz illesztő tápegység leválasztóval kombinálva.
Az ügyfél elmondása szerint hol működik hol nem.. Nálam nyílván nem működött. Első körben kábelhibára gyanakodtam, de áthidalva az eredeti kábelt sem működött.
A tápot egy külső kapcsolóüzemű tápegységről kapja viszont ennek a kimenetén csak 18V-ot mértem. Ennek a buszleválasztónak viszont 24V kell..
A beltéri és a kültéri egységek is látszólag működnek. A beltéri biztosan, viszont abszolút nem látja a kültéri egységeket.
Az én elképzelésem, hogy ez a 18V kevés a kültéri egységeknek, és a táp lehet a probléma. Ez megmagyarázná azt is hogy hol működik hol nem, illetve hogy 2-3 éven keresztül hiba nélkül ment. Gondolom a táp már nem terhelhető, és terhelés alatt mégjobban leesik a kapocsfeszültség ami annyira még elég hogy a kültéri egységeken világítson az üzemi állapotot jelző LED, de arra már nem elég, hogy a beltéri lássa őket a BUS-on.

Mi a véleményetek?

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Futura időzítés
#19 2019. Január 02. - 08:46:57
+1
Bocs, csak most vettem észre ezt a témát.
Az igényekhez valóban a legtökéletesebb az impulzusos zár, csak 2 dologra kell odafigyelni.
1. Kis áramú zár kell
2. Az impulzus ideje 1 max. 2 mp legyen.

Sok Futurát szerelünk. Nem mondom, hogy a legtökéletesebb rendszer, de azért elég jól működnek. A Dial-Compban nagyon segítőkészek, tényleg jó csapat. Nekünk sose mondtak olyat, hogy nem jó az impulzusos zár, sőt több olyan kültérihez is azt ajánlják, amelyiknél nem lehet a záridőt állítani, ha nyomógombról akarok nyitni.

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#18 2019. Január 01. - 22:08:30
0
Találtam az Yli Román oldalán egy rajzot az időzítő panelról, holnap ha lesz időm össze rakom, persze ha van javaslat szívesen elfogadom  ;) :P


előzmény: eXtra #17

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Futura időzítés
#17 2019. Január 01. - 21:37:23
+1
A memóriás zárak tekercsét impulzusüzemre tervezték, ezért nem érdemes őket több másodpercig működtetni, mert úgy nagyon hamar leégnek...
előzmény: mormogipapa #16

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#16 2019. Január 01. - 18:00:04
0
Milyen feszültséggel (AC|DC/V?) és mekkora impulzussal (sec) tápláltad a zárat?
előzmény: mormogipapa #14

12 volt DC, 300ma, 5 sec és raktam rá diódát

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Futura időzítés
#15 2019. Január 01. - 16:12:28
0
Milyen feszültséggel (AC|DC/V?) és mekkora impulzussal (sec) tápláltad a zárat?
előzmény: mormogipapa #14

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Futura időzítés
#14 2018. December 31. - 17:48:35
0
Eddig bírta az impulzusos zár, hívnak ma hogy nem nyit csak búg a mágnes, rámérek 2 volt kikötöm 12,3 volt. Bekötök egy másik nem impulzusos zárat hibátlanul működik. Most már érdekel miért nem szereti a Futura az időzítést   

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!