Szerző Téma: Neten talált dolgok, hülyeségek, hasznosak, bármi  (Megtekintve 162557 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Hát azért meg kell hagyni, könnyen költik a közpénzt. Az igaz, hogy drága eszközök ezek, de hát már ott a probléma, ahol (ahogy) a kiírás megfogalmazódott.  Ráadásul nagy tétben mernék fogadni rá, hogy két -három éven belül a készülékek jó része, mondjuk úgy öt év múlva meg kompletten az egész rendszer nem fog működni már.       
előzmény: vg #532

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Szerintem ennél árnyaltabb a kép. A kiírt típustól eltérni nem lehetett, a típusból ugyebár látható mely cég -azaz mögötte mely személy áll. Nevezett termékek ára a neten hozzáférhető és igen borsos. Szóval nem tudom melyik cég vitte el az üzletet, de a temérdek haszon kis része landolt csak nála.
Ja és gyanítom, hogy ezen termékekkel ugyan kaptak egy működő rendszert, de nem jól működő rendszert.
 8)
előzmény: Lacy #531

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Hát igen
Minek arra az oszlopra mindjárt KÉT !!! kamera??
csak hogy menjen a pénz?
Az árakkal gondolom nagyjából mindenki tisztában van, tehát az biztos, hogy a harmadából is meg lehetett volna 2x jobban csinálni, de akkor hol marad a (köz)beszerzés???
írtam erről  a múltkor, lehet megkeresem nincs kedvem újra beírni de pont ilyen közbeszerzéses horrorról szól
előzmény: H. József #530

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Fogott a ceruza rendesen... :D

http://444.hu/2016/08/27/a-fovaros-feltalalta-a-vonalas-telefont

  Tétel
MunkaÁr
NyomógombAnyagok15 000 Ft
NyomógombSzolgáltatások10 000 Ft
IP kamera min. 60 fokos látószögAnyagok500 000 Ft
IP kamera min. 60 fokos látószögSzolgáltatások100 000 Ft
Mikrofon zajszűrővelAnyagok25 000 Ft
HangszóróAnyagok25 000 Ft
Készülékház (user)Anyagok350 000 Ft
KábelezésAnyagok14 000 Ft
KábelezésSzolgáltatások14 500 Ft
ModemAnyagok180 000 Ft
Ipari PCAnyagok250 000 Ft
Futtató szoftverAnyagok300 000 Ft
Készülékház (hardver)Anyagok950 000 Ft
Tájékoztató táblaAnyagok40 000 Ft
Logipix kamera LPIX-C-04Anyagok214 000 Ft
LOBJ-04 objektívAnyagok144 500 Ft
Panoráma kameraházAnyagok310 000 Ft
LNVR-16-8 videorögzítőAnyagok802 000 Ft
SDB08-CC + Control center szoftverAnyagok643 000 Ft
SVM01-S megjelenítő kliens szoftverAnyagok345 000 Ft
Segélyhívó vezérlőegység hangkommunikációhozAnyagok160 000 Ft
Segélyhívó telepítéseSzolgáltatások60 000 Ft
Segélyhívó készülékház rögzítéseAnyagok40 000 Ft
ÖSSZESEN 5 492 000 Ft
   

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Szerintem volt már tőlem ez a kép de most aktuális klíma vs sziréna témakörben :)


Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Azért én annak is adnék egy esélyt hogy a klímások rakták oda olyan gányul a szirénát mert nem fért volna fel a klíma kültéri egysége a szirénától...
Ahogy látom a vezetéken az nem oda volt eredetileg méretezve azért is lóg úgy mint egy ruhaszárító kötél...
Szóval az én véleményem hogy itt nem a riasztós volt a kontár...Hanem úgy ámblokk a klimás...
És majd ha kimegy a telepítő vagy akárki oda, szirénába aksit cserélni, széttárja az ügyfél előtt a kezét és: Sorry de ez örökké így marad. És mivel Signal így trallalázni fog hogy: Segítség merül az akksim  8) 
előzmény: handras #526

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Az, hogy a klímások köcsögök voltak, nem mentesítí a riasztóst az eredeti gyönyörű munkáért járó kontár címmel.
előzmény: balusecurity #525

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Ma ezt a videót találtam. Amit a videó végén elmondanak irányelvként, az oké, így kell csinálni. Na de azért az is alap, hogy a központot mindig azonnali zónával védett helyre szereljük fel és mondjuk teszünk rá szabotázskapcsolót...

előzmény: Lacy #523

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!