Szerző Téma: BUS kábelezése  (Megtekintve 15066 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:BUS kábelezése
#64 2017. Szeptember 21. - 07:30:17
0
Jó, Jó, akkor helyesbítek  :)  kipróbálom egy optikai patch kábellel (rendelés alatt).
Természetesen nem gagyi. Apámékat akarom rákötni az én rendszeremre csak az utca másik oldalán vannak kb 25m, és gondoltam előnyösebb az optika, mert azon nem fog bejönni a villám másodlagos hatása + egy normál lan hálózatot is ki tudok így alakítani.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:BUS kábelezése
#63 2017. Szeptember 20. - 07:37:06
0
Ok, de mit tesztelsz rajta ?
Ha nem sufni-tuning hanem normalis termek akkor egy mint bolond, es messze tudja amit az RS-485 csavart erparos szabvany mond. Ez azert van, mert az atvitel "optikai kozepe" mesze nagyobb savszelre keszult, mint a  csavart erpar, a max. 50Mbit Rs-485 egy gigabites optikai kábelnek vicc kategoria. Zavarvedettsege pedig nagysagrendekkel jobb.

Mondjuk azt lehet tesztelni, h  mi az a rádiusz, ami alatt meghajlitva még atmegy a fény ...  :)
előzmény: Janó #62
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 20. - 07:41:05 írta L. Pásztor »

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:BUS kábelezése
#62 2017. Szeptember 19. - 21:39:04
0
Hali,

RS485 / optika konverterrel dolgozott már valaki? tapasztalatok?
Most rendeltem egyet tesztelésre.....remélem nem csak porosodni fog a műhelyben. :)

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:BUS kábelezése
#61 2014. Február 13. - 21:06:23
0

Ezt küldte Trióda Illetékese :
2.15.1 Connecting the Combus in Noisy Environments

When installing the combus wires in proximity to high electrical
interferences or across separate buildings, use shielded cables
Within the Same Building: Strip the outer jacket at one end of the
shielded cable to expose the shield and connect the shield to the control
panel ground (not the dialer ground), while leaving the shield at the other
end of the cable open (floating).
Across Separate Buildings: Strip the outer jacket at one end of the
shielded cable to expose the shield. In the same building as the control
panel, connect the exposed shield to any earth ground available, while
leaving the shield at the other end of the cable open (floating). The same
configuration applies for any subsequent building.

Kombusz csatlakoztatása interferenciákkal terhelt környezetben.
Erősen elektromos zavarokkal terhelt környezetben vagy különálló épületek között a kombusz vezeték telepítése esetén mindig használjon árnyékolt kábelt:
Épületen belül: Blankolja le külső szigetelést a vezetékről az egyik végén,úgy  hogy az árnyékolás hozzáférhető legyen. Kösse hozzá az árnyékolást a vezérlő panel föld pontjához (Ne a tárcsázó földjéhez, ami viszont földpotenciálra kötendő.), míg a kábel másik végén az árnyékolás hagyja szabadon (lebegve).
Különálló épületek közt: Blankolja le a vezeték külső szigetelését, hogy a árnyékolás hozzáférhető legyen. Csatlakoztassa az árnyékolást valamely elérhető földelt ponthoz abban az épületben, melyben a vezérlő panel  is megtalálható, míg a kábel másik végén az árnyékolás hagyja szabadon (lebegve). Azonos kialakítás alkalmazható minden további épület esetében.
 


előzmény: papppapa #61

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:BUS kábelezése
#60 2014. Február 13. - 20:51:34
0
Kaptál már választ?

Úgy tudom a hivatalos paradox állásfoglalás szerint
-A fém dobozt életvédelmi okokból bekötni az országban érvényben lévő szabványok szerinti védelmi rendszerbe PL: védőföld, EPH, stb
-Vezeték árnyékolást központ panel oldalon bekötni a panelon jelzett pontra ( Földelés jel) Ez a pont viszont szinte az összes paradox központon galvanikus kapcsolatban áll a C és Aux - pontokkal.
-Segédtáp, bus modul, zónabővítő esetén AUX- kösse össze a panelokon.


előzmény: papppapa #38

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:BUS kábelezése
#59 2014. Február 13. - 12:58:28
0
Akkor semmi hiba.
előzmény: papppapa #58

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:BUS kábelezése
#58 2014. Február 13. - 12:52:47
0
Szerintem fusd át mégegyszer amit írtam mert ugyan az mint a tied csak nincs ennyire bő lére eresztve.
Vezető anyag : az szerintem mindegy hogy chilei réz vagy orosz réz ..... legalábbis az átlagfelhasználói szinten mert gondolom pld az űrkutatásban már nem mindegy az adott vezető szennyezettsége de a lényeg az erek sodrása és elhelyezkedése valamint az erek elhelyezkedésének stabilitása kanyarokban itt-ott stb.
Esetleg még a kereszmetszet játszik ...
előzmény: klaci #57

Nem elérhető klaci

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 110
Re:BUS kábelezése
#57 2014. Február 13. - 12:40:58
0
Szerinted miben különböznek főleg , az általad  említett egyes kábeltipusok ?
Ez nem szerintem van, hanem a szabvány szerint. Mondjuk például a sávszélességben, de ezt talán oda is írtam. Aztán hogy ez mitől függ, vélhetően a kábel minden egyes alkotó részének szerepe van benne. Pl:vezető anyaga, méretei, szigetelés anyaga, méretei,  fizikai kialakítás stb.
Idézet
Szerintem az erek valamint az érpárak csavarásában valamint az érnégyesk csavarásában és esetleg áz érpárak belső vezetésében értem itt a műanyag vezetőszálat meg esetleg a védelem /árnyékolás megléte meg nem léte , típusa , fólia harisnya esetleg mind a kettő.
Ha megfigyelted, az érpárak csavarása sem egyforma, ami azért van, hogy minnél kisebb legyen az "áthallás" az egyes érpárak között. Az árnyékolás meg ugye a zajt, zavart hivatott csökkenteni, hiszen minnél magasabb a frekvencia, annál érzékenyebb ezekre a konstrukció.
Idézet
Magyarul amennyiben venném a fáradságot akkor egy Category1 -2-3   kábelből is csavarhatnék Category 5 , 5e , esetleg 6 kábelt
Akár még sikerülhet is, mert a mai kábelek már olyan jó minőségűek - na nem a 14000.- Ft os CCA eres NONAME- , hogy messze túl haladják az előírt értékeket. A kábelgyártók a szabványban rögzített frekvenciahatárokat lényegesen túlteljesítik. A CAT5 kábelek jellemzően 350MHz-ig, a CAT6 kábelek akár 750MHz-ig használhatók.

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:BUS kábelezése
#56 2014. Február 13. - 12:21:18
0
Oké de gondolom manapság az új építésnél  bármilyen adatátvitelnél rézalapon a Category 5 kábel alkamazása a minimum .Legalábbis nálam ...
Szerinted miben különböznek főleg , az általad  említett egyes kábeltipusok ?
Szerintem az erek valamint az érpárak csavarásában valamint az érnégyesk csavarásában és esetleg az érpárak belső vezetésében értem itt a műanyag vezetőszálat meg esetleg a védelem /árnyékolás megléte meg nem léte , típusa , fólia harisnya esetleg mind a kettő.
Magyarul amennyiben venném a fáradságot akkor egy Category1 -2-3   kábelből is csavarhatnék Category 5 , 5e , esetleg 6 kábelt ..
előzmény: klaci #54
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 13. - 12:34:32 írta papppapa »

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:BUS kábelezése
#55 2014. Február 13. - 12:17:47
0
A többivel tökéletesen egyet értek és időnként élvezettel olvasom szakszerű kimerítő magyarázataidat .
Igyekszem, mert számon kérted tőlem ...  :)

Nem szoktál valahol oktatásokat tartani a témában ?
Ráhibáztál, vót olyan is ... cca. huszon éve ...Kib...tak az állásomból, mert délután is laborműszereket fejlesztettem (igaz másokat, mint délelőtt), de ezt az akkori akadémia vezetés nem tűrte. Igy a 90-es évek legelején volt számomra egy rövid (pótcselekvéssel) eltöltött idő ... melyben csak az volt a lényeg, h fizették az sztk-mat ...  :)
előzmény: papppapa #53

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!