Szerző Téma: Adatvédelem  (Megtekintve 46135 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Adatvédelem
#195 2019. Február 09. - 22:15:43
0
Én sosem mondok ilyet. Minden alkalommal elmondom, hogy a jogi háttérrel neki kell tisztában lennie, én csak a műszaki részt vállalom.
Egyébként is van ugye ez a "törvény nem ismerete nem mentesít....." rigmus. Ha azt mondod, hogy szerinted kirabolhatom a bankot, akkor sem téged csuknak le ha megteszem.
Tehát ha én azt mondom az ügyfélnek, hogy ugorjon a kútba, akkor ő sem perelhet be, ha tényleg megteszi.
előzmény: handras #194

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Adatvédelem
#194 2019. Február 09. - 22:01:11
0
Pontosan, csak esetleg az ügyfél perel be, ha te mondtad, hogy jó az úgy...
előzmény: eXtra #193

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#193 2019. Február 09. - 20:03:28
+1
A GDPR szempontjából (majdnem) lényegtelen, hogy ki szerelte a rendszert, mert az üzemeltetőt fogják szankcionálni, ha valami problémát talál a 6óság.
előzmény: syn7h37ic #190

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Adatvédelem
#192 2019. Február 09. - 19:50:51
0
Mondhatnánk, hogy könnyítés, de ne gondoljátok!  ;D
előzmény: handras #191

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Adatvédelem
#191 2019. Február 09. - 19:48:28
0
Tegnap az LDSZ éves szimpóziumán volt egy előadás GDPR témában is.
A lényeg, hogy a GDPR jó néhány dolgot felülír a korábban hatályos  szabályozásból (személy  és vagyonvédelmi tv., info tv., társasházi tv.).
Például, megszűntek a felvételek tárolására vonatkozó konkrét időkorlátok.  (Pl. 3 nap).
Hamarosan megnézhető lesz az előadás.anyaga állítólag.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Adatvédelem
#190 2019. Február 09. - 16:41:45
0
Gumiszabály van erre is, mint sok mindenre sajna. Egy túltolt idióta szabályozás. Egyre többen alkalmazzák azt a módszert, hogy nem vagyonvédelmi céggel építtetik ki ezeket a rendszereket, mert a mai napig nincs rá szabályozás, hogy ha nem vagyonvédelemmel foglalkozó cég csinálja, akkor szankcionálás van. Mert ez idáig, ha Mekk Elek EV.  építi ki, azt nem vegzálják, csak ha Mézga Aladár vagyonvédelmi rendszerszerelő EV csinálja, mert neki van kötelezettsége a hatóság felé. Bolond fordított világban élünk...
előzmény: eXtra #189

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Adatvédelem
#189 2019. Február 08. - 19:39:50
0
Közterületre (is) néző kamerával kapcsolatban képben van valaki?  ::help::

Egy megrendelő jogászai azt pedzegetik, hogy az utcafronti homlokzatot (és nyilván a járdát is) néző 2 kamera jogszerűtlen, de én eddig úgy tudtam, hogy az épület tulajdonosának jogos érdeke magasabb szintű, mint az épület előtti járdán sétálgatók joga. Szerintetek nem elég indok, hogy egy komoly árukészletű műszaki bolt utcai kirakatát vagyonvédelmi célból figyelik a kamerák (betörés, falfirka, rongálás)?

Mindenféléket olvastam már erről a témáról, de nem lettem okosabb:

Az osztrák adatvédelmi hatóság meghozta első határozatát, amely bírságot szabott ki a GDPR alapján egy vállalkozóval szemben, aki CCTV kamerát alkalmazott a telephelyen, ugyanakkor a kamera látószöge a járda jelentős részét is befogta.

A kamerás adatkezelés GDPR szerinti jogalapja lehet a 6. cikk (1) a) pontja szerinti érintetti hozzájárulás, valamint az f) pont szerinti jogos érdek érvényesítése is.
https://gdpr.blog.hu/2018/06/08/ujabb_naih_allasfoglalasok_a_gdpr_alapjan


Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Adatvédelem
#188 2019. Január 16. - 05:43:17
0
Lakóparkban a GDPR-t készítő cég 15 napot adott meg nekem.
előzmény: orkenyip #187

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re:Adatvédelem
#187 2019. Január 15. - 21:29:46
0
Sziasztok!

Egy kicsit el vagyok veszve. Valakinek pontos infó hogy mikor meddig lehet megőrizni a felvételt ?
Az egyik polgármester ma 3 napra kérte, hogy vegyem vissza. Én úgy tudtam térfigyelő esetében 1 hónap. Lakkosag tudom 3 nap, de a többire bank, üzlet, ipari létesítmény most mi a szabály?

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Adatvédelem
#186 2018. December 20. - 13:03:06
0
A Mátrix kezdete ...
előzmény: eXtra #185

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!