Szerző Téma: Paradoxon kívül mit?  (Megtekintve 3598 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradoxon kívül mit?
#21 2017. Október 27. - 14:28:51
0
Ja, ja .... van ilyen bazár .... 1999 óta létezett-létezik, csak ebből pár tízezer darab.... mert mi gyártottuk.
És nettó 10 ezerért atom-biztos működés mellett sokan használják a mai napig is.

Igen, jó ötletnek tünt, és az is volt.
Igen, beleszart a voda. Innentől majd mennek roamingos prepaid-del.
És a voda (is) elmehet ...
előzmény: czegany #20

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradoxon kívül mit?
#20 2017. Október 26. - 22:54:35
0
Hehe, gondolom van olyan bazár, amit úgy lehet programozni, hogy felkiáltójellel kezdik az SMS-t. Mert ugye senki nem kezd SMS-t felkiáltójellel. Jó ötletnek tünt biztos.
Aztán a Voda beleszart.
előzmény: L. Pásztor #19

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradoxon kívül mit?
#19 2017. Október 26. - 16:48:24
+1
A SARA és a SIM900 nem egy kategória. És nem is egy az áruk sem ...
Mindig is értelmetlenül álltam az előtt, h egy GSM modem "stabilabb" vagy xxx-abb mint egyik vagy másik.
A modem az modem. Ilyen szériában folyamatosan gyártott modem esetében mindenki biztos lehet benne, h a modem maga hibátlan.  Az más kérdés, hogy beágyazott rendszerben maga a készülék működtető szoftvere jól-, rosszul-, vagy egyenesen hanyagul van megírva. Megint mindennapos eset, h a szolgáltató hálózata hogyan viselkedik ... mert rohadtul nem egyformán ...

Pl. egyes GSM-es készülékeink a magyar/osztrák/román/szerb/olasz/görög/etc. hálózaton kifogástalanul üzemelnek, de egyes modem típusokkal szerelt készülékek a szlovák Telekom és a román Orange hálózaton esnek-kelnek.
Akkor most mi a rossz ???

Gyanítom, hogy a szolgáltató hálózatai esetében a kiszolgáló tornyok szoftvere/típusa más és más. És egyik-másik estében olyan paraméter (pl. időzítések vagy protokol) eltérések vannak, melyek gondot okozhatnak. Megint más dolog, h egy-egy gyártó nem fog kitelepülni egy-egy országba csak azért h ott is működik-e minden toronnyal a készülék.

És végére egy slusszpoén (a sok hasonló közül):  a vodaf@sz pár hete a felkiáltójellel indított SMS-eket prioritásként kezeli, és lecseréli a felkiáltójelet az "Üzenet:" -ra, és a tartalom elő fűzi. Anélkül, h bárkinek is szólt volna egy q..va szót is ...
Ne azt kövesse egy gyártó ... ha tudja.       
előzmény: Baha #18

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Paradoxon kívül mit?
#18 2017. Október 26. - 16:29:00
0
Az új pitbull proval kísérleteztem és azt kell mondjam, hogy az új Ubloxos gsm modul tényleg stabilabb a SIM900-nál. Kipróbáltam az azonnali hívogatást és 1x történt csak, hogy nem búgott ki. De kb 1 percen keresztül hívogattam és teljesen jól kezelte az élesítés/hatástalanítást.

Sajnos nem vagyok penge a gsm modulokban, de ha valaki jobban ért hozzá, akkor szerintem többünk is kíváncsi lehet a két gsm modul közti technológiai különbségre.  :D

korábbi (EPIR3 - Pitbull): SIM900 S2-1040S-z095p

Új Pitbull PRO - 2G verzió: Ublox SARA-G340
előzmény: czegany #15

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Paradoxon kívül mit?
#17 2017. Október 26. - 12:26:48
0
Sajnos az ingyenes megcsörgetős játék tényleg így (nem) működik, ezért én leginkább csak kikapcsolásra használom. Pár hónapja jeleztem a hazai supportnak ezt a problémát, úgyhogy már csak imádkozni kell a Litvánok istenéhez, hogy a következő firmwareben írjanak rá valami bugfixet... :) Viszont az EPIR3 olyan vályogházban is viszonylag stabilan tartja magát a hálózaton, ahol a mobiltelefonom mindig leakad a toronyról. A gprs nem villámsebességű, de a push üzenetek kb. azonnal megjönnek és a távprogramozás is elég korrekt sebességgel megy. Természetesen az Eldes sem hibátlan, de összképben azért elég jól használható cucc. Remélem az új generációs központok nagyobb procival és ubloxos gsm modullal ezt a néhány apróbb gyerekbetegséget is jobban kezelik majd...
előzmény: czegany #15

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Paradoxon kívül mit?
#16 2017. Október 19. - 08:14:00
0
A GSM modemek nem szoktak tudni a GPRS alatti hanghivasok lekezeleset.
Elvben lenne ra lehetoseg, de az itt hasznalatos 5-6 USD-s modemek M2M uzemre, es nem ilyen hibrid uzemmodra vannak kihegyezve. A hanghivas meg ugye nem M2M uzem...


előzmény: czegany #15

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradoxon kívül mit?
#15 2017. Október 18. - 23:21:17
0
Hát nem tudom, én is folyamatosan próbálok ki mindent (energiát és időt nem kimélve), de lehet, hogy rossz cuccot vettem, vagy ha nem kérlek segítsetek.
Szal Eldes (itt éppen többen magasra emeltétek). Vettem egy ilyen egybePIR-t, gondoltam kisebb építkezésekre összerakok egy mobil riasztót. SIM kártya bele, programozni elég egyszerű (sőt tényleg jó), és indít. Működik is, DE!
Ha ráhívok vagy foglalkozik vele, vagy nem. Ha egy percen belül többször is hívom, akkor nem. iOS alkalmazás dettó. Vagy csatlakozik vagy nem (GPRS, középkor?). Pedig távirányítóról atom pontosan ki-bekapcsol. Uhh, ez így nekem nagyon nem megbízható, mert elég sok eszközt tesztelek, de ilyen rapszodikus működést az ös Paradoxnál láttam 10 éve.
Hibásat vettem (a firmware-t frissítetem), vagy ez tényleg így működik, ne hívjak rá csak max. percenként? Vagy bénázok valamit? Vagy csak elszoktam már a GPRS-től?



előzmény: Baha #14

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Paradoxon kívül mit?
#14 2017. Október 18. - 08:06:42
0
Meleg szívvel ajánlom!

https://eldesalarms.com/solutions/security-large-houses-business/[/size]


Magyarországon is van disztribútora



előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Paradoxon kívül mit?
#13 2017. Október 16. - 22:46:45
0
Hi! Van komplett 100-as szettem ocsiért. Ja100 központ (LAN, GSM), kamerás PIR, szöveges kezelő ráépíthető másodkijelzőkkel, beltéri sziréna, nyitásérzékelő, kártyaprogramozó, nyomtató, stb.
előzmény: vlezlee #12

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Paradoxon kívül mit?
#12 2017. Október 16. - 20:07:48
0
Amiatt lenne cserélve, mert kell egy bővítés és ezzel túllépünk a ja63 korlátain.
Nem mellesleg már alkatrészt sem nagyon lehet kapni hozzá.

Magánügyfél és nyaralóként van használva az ingatlan, nem mondanám, hogy sok mozgás van.
előzmény: vg #11

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!