Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51063 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Baha

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 25
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#169 2020. Október 01. - 13:25:38
0
INIM PRIME



Gyártói adatlap: https://www.inim.biz/attachment/download/6092

előzmény: igorborog #167

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#168 2020. Szeptember 29. - 11:17:42
+2
Tecnoalarm, TP20-440,   Premier Elite 168, vagy 640,  Vagy ATS Advanced ATS4500 A-ip
előzmény: igorborog #167

Nem elérhető igorborog

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#167 2020. Szeptember 29. - 10:35:58
0
Mit ajánlotok EVO192 kiváltására? Azért lenne szükség a kiváltására, mert 8 partíciónál többet kéne kezelni.
Satel, Bosch, Jablotron és Tecnoalarm típusait nézegettem eddig.
Egyszerű mobilos távoli elérés mindenképp szükséges lenne.

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#166 2020. Április 14. - 20:23:58
0
Ez persze lehet a telepítő és/vagy megrendelő szegénységi bizonyítványa is, de nem haraptam rá a témára.

előzmény: L. Pásztor #161


Amíg az egyszerű R1 usernek a smart home egyenlő a világítás és konnektorok app-ból kapcsolásával ne adj isten egy home assistant rpi-ből összegányolva meg sok-sok szakszerűtlenül bekötött sonoff már maga az okos otthon, addig engem sem érdekel.
Láttam 1-2 enduser által összetaknyolt valamit és köszönöm én az ilyenekből ki akarok maradni.
előzmény: vg #164

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#165 2020. Március 05. - 23:56:56
0
Extrának igaza van, a jövőben nem lehetetlen a két merőben külön funkciót összehozni. Minden valószinűség szerint nincs is messze. De a betörésvédelem (alias riasztóközpont) nem fog túl-lógni egy, a szavaiddal élve okos-hub szinten.  Valami olyasmire gondolok, mint gépkocsi ügyben, azaz nem a riasztóközpont köré épitettek egy uj autót, hanem az ECU (motor computer) és a komfort computer kapott pluszban egy immobiliser és riasztó funkciót.

Aztán: Napelem, energia felhasználás, pl. a padlófűtés (a maga hosszú időállandójával) és a kinti időjárás változás függvényében a fűtés-hűtés előre tervezése és kontrollálása, az elektromos autó töltésének előre megtervezése és vezérlése, vagy egy hőszivattyú igazán okos (azaz takarékos) vezérlése sokkal összetettebb feladat egy mai riasztóközpont képességeinél. Már készülnek azok a nem csili-vili-magamutogatós rendszerek, melyek használata komoly megtakaritást hozhat és hoz is.

Mert ami IS rendszerek ma forgalomba kerülnek, azok képességben és hasznosségban még csak kb. olyan szinten vannak, mint az önvezető autóké.  Szép-szép-érdekes-etc .... de még messze nem az igazi.

Ja és még valami:  az igazi IS nem a jelzésekre és távvezérelhetőségre koncentrál, hanem az önmagától megtanult és megismert szokásokra alapuló autonóm működésre. Melyik riasztóközpont is (lesz) alkalmas arra, ha azt mondom neki, ebédidőben, h például, ma munka után elmegyünk bevásárolni, és kb. este 8-ra érünk haza, akkor saját maga a környezeti változók függvényében kiszámolja, h az az optimum az, ha 17.22 perckor elkezdi a felfűtést-lehűtést, hogy mire hazaérünk pont 23 fok legyen a lakásban ...

előzmény: vg #164
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 06. - 00:05:15 írta L. Pásztor »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#164 2020. Március 05. - 16:43:40
0
Nem vagyok okosotthon telepítő. Eddig 3 rendszerrel futottam össze, ahol a biztonságtechnikát én tettem, az okos otthont más. Egyik helyen sem volt olyan dolog megoldva a rendszereikkel amit Integraval ne tudtam volna megcsinálni töredék áron. Ez persze lehet a telepítő és/vagy megrendelő szegénységi bizonyítványa is, de nem haraptam rá a témára.
Medencei vezérlés, vagy szellőtető rendszer lehet ilyen esetleg, de ott is azt gondolnám hogy azok is specifikus eszközök melyeknek a jelzései szintén integrálhatóak...
De dobáljatok ötleteket hátha rákapok az ízére  :o 8) :P
előzmény: L. Pásztor #161

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#163 2020. Március 05. - 15:29:08
0
A riasztóközponttal ez nem fog menni, mert nem arra készült.

Valóban nem arra készült, de ha valaki profi rendszerekben gondolkodik, akkor ma már talál olyan gyártókat, akiknek a termékei elég komoly integrációra képesek. A smart home sosem lesz tökéletes vagyonvédelmi rendszer (hiába vannak benne erre alkalmas funkciók IS) és ugyanez fordítva is igaz, mert egy behatolásjelző központ sem elsősorban smart hub funkciókra készült. Viszont a két világ integrációjából születhetnek akár (majdnem) tökéletes rendszerek is... ;)
előzmény: L. Pásztor #161

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#162 2020. Március 04. - 22:28:59
0
Azért a Jablotronnal már el lehet indulni....
előzmény: Wineman #156

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#161 2020. Március 04. - 20:31:43
0
Az előbbi válaszom Neked szólt, csak véletlenül Extra hozzászólására reagáltam.

Nos, az okos otthonhoz mindenképp olyan berendezés kell, a maga "teljes szabadon" programozhatóságával.
Meet ahány haze és ahány igény ... annyiféle program.
A riasztóközponttal ez nem fog menni, mert nem arra készült.
A riasztóközpont viszont jó perifériája lehet egy okos otthon központ számára.
előzmény: Wineman #156

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#160 2020. Március 04. - 19:40:10
0
Egy rendes smart rendszerben a riasztóközpont csak egy nyúlványa (perifériája) a teljes rendszernek, ahogy pl. a helyiségenkénti fűtés-hűtés (hőfokszabályzás), a páratartalom, a megvilágitottság, a redőnyök, a CO és a CO2 szint figyelés (szellőztetés), a különféle automatizmusok (mosógép, sütő vezérlés), etc, etc.

Egy riasztóközpont "csak" egy riasztóközpont. Attól sosem lesz okos az otthon...
előzmény: eXtra #157

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!