Szerző Téma: Satel Versa 10 beállítás  (Megtekintve 3596 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Satel Versa 10 beállítás
#12 2018. Február 04. - 22:32:48
0
Hi!
Biztos nem szabotázst riaszt a zónád?


előzmény: kolaloka #11

Nem elérhető kolaloka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa 10 beállítás
#11 2018. Február 04. - 16:00:06
0
Tovább kísérleteztem vele. A gyors és egyszerű élesítésre kinti / benti módba jó megoldás a három másodperces gombnyomás ill. egyszerű gombnyomás. Most már csak egy gondom van: élesedik ahogy kell (legalábbis sértéskor kiírja, hogy X zóna sértve), a kezelő pittyeg, piros LED világít, de a kimenetek nem riasztanak. Alább a beállítások korábbi értékekkel is. Semelyikkel sem ment.

Tesztben bekapcsolva viszont szólnak a kimenetek.

Az 1. partícióban vannak bekapcsolt zónák.

Így vannak beállítva (1 és 2):
funkció: belső sziréna / külső sziréna (ebben különböznek)
kikapcsolási idő: valamennyi, ebben is különböznek
zónák: először egy sem volt bekapcsolva, de most az összes létező be van
opciók:
- partíció 1 törlés: ki (volt be is)
- partíció 2 törlés: ki (volt be is)
- pulzálás: ki
- polaritás: +
- tűzriasztás: ki
- él/hat/törl: ki
- partíció 1 riasztás: be
- partíció 2 riasztás: be
- 31. szabotázs: ki

Mi lehet a gond?

előre is köszönöm: Balázs
előzmény: handras #10

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Satel Versa 10 beállítás
#10 2018. Január 26. - 18:39:00
0
Elképzelhető hogy máshogyan hívják, de az se kizárt, hogy nincs. Funkciója az, hogy az alapban azonnali zóna késleltetetté váljon, ha előtte már elindult egy késleltetett zóna. Tipikusan a bejárati ajtót látó infrákat állítjuk ilyenre.
előzmény: kolaloka #9

Nem elérhető kolaloka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa 10 beállítás
#9 2018. Január 26. - 07:33:20
0
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Ezt a követő zónát nem értem. Megnéztem a leírást, ilyen beálítást nem is találtam benne (lehet, hogy máshogy hívják).

Ez a három másodperces nyomvatartás is jó lesz, ha a feleségem is meg tudja jegyezni. Kipróbálom.

szia: Balázs
előzmény: handras #7

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Satel Versa 10 beállítás
#8 2018. Január 25. - 23:23:14
+2
Hi!

Nem értek a Satel-hez, bár most éppen vettem egy Perfectát, hogy kicsit szórakozzak ezzel is (olcsó, GSM benne stb, egy bajom van vele egyenlőre a randa kijelző, vállalhatatlan, eladhatatlan).

De! belenéztem a Versa leírásábva és ezt találtam:
"Élesítés alatt, [/font]a kilépési késleltetés számlálása befejezhető, és a késleltetések kikapcsolhatók[/font]. Ebben az esetben bármelyik élesített zóna (beleértve a bejárat/kijárat és késleltetett zónákat) azonnali riasztást indít. Az élesített mód belépési késleltetés nélküli [/font]aktiválásához vigye be a kódot, nyomja meg és tartsa lenyomva kb. 3 másodpercig a választott élesítési módnak megfelelő gombot. Ez a funkció leginkább nappali és éjszakai élesítési módnál használatos."[/size]
előzmény: handras #7

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Satel Versa 10 beállítás
#7 2018. Január 25. - 20:51:37
+1
Mondok én nektek egy elegánsabb megoldást.
Azokat a zónákat amiket "időnként" késleltetni kell, követőre kell állítani. Egy üres zónát pedig késleltetettre és erre kell tenni például egy 1 csatornás vevőt. Ha megnyomják a távkapcsolót lesz késleltetés ha nem akkor nem.
előzmény: vg #6

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Versa 10 beállítás
#6 2018. Január 25. - 18:40:25
+1
Akkor rosszul jott le. Alapbol nem tudja.
Undorító, szakmaiatlan módon meg lehet csinálni.
Pl.: Azon zónákat, amiknek vmelyik elesiteskor kesleltetnie kell, ki/belepesre programozod. 2-es otthonléti partíció élesedése esetén meghúzol relét, amivel atkapcsolod adott erzekelot arra, hogy ebben az esetben az erzekelo szabotazst jelezzen (ne riasztast), ami azonnali riasztas.
En nem csinalnam igy, de ha nem akarsz mar olyan kozpontot venni amivel ezt meg lehet rewndesen oldani, akkor kenyszermegoldaskent mukodni fog, de az egy fércmű lesz.
előzmény: kolaloka #5

Nem elérhető kolaloka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa 10 beállítás
#5 2018. Január 25. - 09:30:19
0
Nekem úgy jött le a leírásból, hogy tudja, ezért megvettem.

Szóval adott egy készre szerelt Satel rendszer a Versa 10 központtal. Minden működik elektromosan.

Feladat:
Ha éjszakai  azaz itthon vagyunk módban élesítem, minden zóna azonnal jelezzen.

Ha nappali azaz elmentünk módban élesítem, a zónák egy része azonnal jelezzen, a másik részük pedig belépésre késleltessen. Tehát el tudjunk távolodni a kezelőtől jelzés nélkül, utána élesedjen a cucc. Majd tudjunk hozzá közeledni úgy, hogy ezek a zónák még várnak a jelzéssel, hogy beüthessük a kódot.

Mindkét módban ugyan azok a zónák.

Tudom, hogy van benne éjszakai / nappali mód, de nem értettem meg a leírásból.

szia: Balázs
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Satel Versa 10 beállítás
#4 2018. Január 20. - 06:50:23
+2
Elsore azt mondom, hogy vegyel olyan riasztot ami ezt tudja, de....
Satellel ezt szerintem csak ugy oldod meg, ha a particiokhoz kulon-kulon erzekeloket szerelsz fel azon teruleteken ahol kell kesleltetett es azonnali reakcio is. A particio elesitett allapotat tudod pgm-re tenni.

Lehet az is megoldas, ha eleg a kijarati kesleltetest biztositani, hogy az 1-es particio elesedese kapcsolja be a 2-est. Ezzel a 2-es particioba rendelt eszkozoknek kijarati kesleltetest biztositasz.

Vagy veszel pl.egy Pyronix Matrix-ot es ott beallitod az A es B (vagy C,D) elesitesi modot, amiben megadhatod a zonak tulajdonsagat kulon-kulon. Viszont itt is van bibi mert minden felhasznalo elesithet mind a 4 fele modban.

Stb...

Viszont meg mindig nem irtad le pontosn a feladatot, csak hogy te hogyan oldanad meg. Lehet mas nem ezt a megoldast valasztana erre a feladatra.
előzmény: kolaloka #3

Nem elérhető kolaloka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Re:Satel Versa 10 beállítás
#3 2018. Január 19. - 20:54:49
0
Köszönöm a gyors választ.

Szóval azt szeretném, hogy ha az egyik felhasználó (F1) élesít, akkor a zónákból 3 késleltessen (be és kilépés), a többi azonnal jelezzen. Ha a másik (F2), akkor minden zóna azonnal jelezzen. Mindig ugyanazok a zónák mennek, különben lesz védtelen része a háznak.

Ha F1 élesített, az 1. kimenet jelezzen, ha F2, akkor a 2.

Ha ezt lehet nappali/éjjeli móddal, úgy is jó, de azt nem értettem meg a leírásokból.

"Valoban a zonakat hozza tudod rendelni mindket particiohoz, de csak egyfele zonatulajdonsagot tudsz allitani hozzajuk. Nem tud olyat hogy 1-es particioban kesleltetett, 2-ben azonnali."

Pedig van benne olyan, hogy a partíció mondja meg a belépési és kilépési késleltetést. (Prg. kézikönyv 4.1) Csak az a baj, hogy az érdekelt zóna ezt nem vette át, mindig a saját értékét használta.

szia: Balázs
előzmény: vg #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!