CCTV > Egyéb

TechSon rögzítési hibák

(1/2) > >>

Janó:
Létezik, hogy ha nincs szinkronban a kamera idő és rögzítő idő akkor kimaradások lehetnek a rögzítésben?
Végül is eddig én PC-re Mainconsol probramba rögzítettem és a kamerákat a PC órájához szinkronizáltam, de megnézem én is, hogy mi van jelenleg beállítva.

Nagy P:
Nem rég nekünk is volt problémánk az idő eltolodással  a kamera és a rögzítő között,de miota szoftvert frissítettem azóta jó. Ja és pendrive-ról sikerült egyből. A felvétel visszajátszásakor ugráló(kimaradt 1-2 mp)
hiba is megszünt egy másik rögzítőnél frissítés után.előzmény: Nelthael #5

Nelthael:
Köszönöm a tanácsot, de az a helyzet, hogy semmilyen varia nem segít a pontosan 1 órás eltolódáson. Az időszinkronizálásról én is tudok, használom is, bár másodpercre pontosak a kamerák egymáshoz viszonyítva, mégis az 1 óra időeltolódás megvan.
Hogy egyértelmű legyen. Időzóna beállításba belépek a kamera menüjében, ott módomban áll a "+1 óra GMT CET, Western Africa", de hiába ezt választom ki, a jelenlegi időmhöz képest még egy órát rátesz. A rögzítő óráját használva ugyanez a helyzet. A forgalmazó azt mondta, tudnak erről a hibáról, ezért adták ki a patch-et, amit természetesen nem sikerült felraknom. A program látta a pendrive-ot, mert figyeltem rá, hogy FAT32-ben legyen megformázva, ugyanis csak így látja, rámásoltam, majd kijelöléskor annyit írt ki, hogy nem megfelelő a fájl.
Feladtam.
Igen, a rögzítés pedig folyamatos, nincs se schedule-ozva, se mozgásérzékelésre állítva. Az 1 perces hibák azért jelentenek problémát, mert eddig nem volt ilyen. Nagyjából 2-3 hónapja jelezték először.
Köszönöm a hozzászólásokat!előzmény: Lacy #4

Lacy:
időzóna csúszás illetve nem stimmelés akkor -is - szokott lenni TechSon-ról beszélek mást nem használok IP-ben, ha a kamera beállításoknál ott nem állítod be egyrészt a zónaidőt másrészt a téli - nyári váltást, illetve ha van mód - márpedig TC nél van - az automatikus időszinkront érdemes használni

kero:
Az általad leírt típussal konkrétan nem volt dolgom, de az általad leírt hibák majd mindegyikével találkoztam más gyártmányú eszközöknél, ha nem is mindegyikkel egyazon rendszeren.
A felvétel kimaradással tulajdonképpen azóta problémám van, mióta nem VHS Time Lapse magnót használunk, hanem digitális rögzítőt., úgy kb. 2002 óta, gyármánytól, típustól güggetlenül.
Én betudtam a mozgásra való rögzítés hiányosságainak, de ha jól értem amit leírtál, nálad folyamatos rögzítésre van állítva (?) Nagyobb tapasztalatom analóg rendszerekkel van és viszonylag sokára derült ki ez a hiányosság, de IP rendszereknél ez a hiba azonnal feltűnt, ott ráadásul még nagyon zavaró tud lenni az on-line csúszás.
Időzóna: Nálam ez a jelenség általában olyankor szokott jelentkezni, amikor egyszerre állítom be a téli-nyári automata átállást, emellett valamilyen időszervert használok szinkronizálásra. Abszolút esetleges, még elvileg azonos gyártmányú két készülék sem viselkedik mindig hasonlóan e tekintetben.
A webes felületről történő konfig is tud időnként fura dolgokat művelni. Volt már olyan, hogy beállítani nem, elállítani viszont jól sikerült a rendszert, ami csak a helyszínen derült ki, és ott is lehetett orvosolni.
Forgalmazótól kapott pendrive: én már jártam úgy, hogy az újonnan megvásárolt DVR dobozában található CD-n nem volt semmi.
Tudnám még sorolni a különböző DVR-ek NVR-ek nyűgjeit-bajait, annyit mondhatok, hogy minden tekintetben kielégítő cuccot még nem sikerült találnom.
Tudom, hogy az amit leírtam nem segítség a problémádra, csupán a saját tapasztalataimat osztottam meg.
Egyébként nagyon rossz véleményem kezd kialakulni minden tekintetben a szakmai gyártókról, szörnyű, hogy a telepítő próbál normális rendszert összerakni, nem is kevés pénzért, és rajtunk kívülálló okok miatt égünk az ügyfél előtt. Mert ő a pénzéért nyilván joggal várja el, hogy a dolgok működjenek, és baromira nem érdekli a magyarázkodásunk (tisztelet a kivételnek). A telepítőn csattan az ostor, a forgalmazók meg legtöbb esetben a vállukat vonogatják. Esetleg kicserélik a szart, egy ugyanolyan másik szarra.

előzmény: Nelthael #1

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése