Szerző Téma: Milyen SIM kártyát vegyek?  (Megtekintve 28292 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#16 2019. Október 09. - 14:07:05
0
A tököm tele van már a telekommal! A fix extra kártyájuk ideális lenne technikai eszközökbe, de ha véletlenül lejár egy SIM adategyeztetési- (vagy rendelkezésre állási) határideje, akkor az adott számot eltávolítják a telekom fiókból és utána már csak a helyszínen lehet SMS-sel újra hozzáadni egy telekom fiókhoz vagy adategyeztetni, ezért ilyen esetben mindig ki kell menni kártyát cserélni. Ekkor már nem szarakodok velük, hanem beteszek egy új kártyát (olcsóbb és gyorsabb is, mint órákon át küzdeni az idióta Vandás hangmenüjökkel)...  ::fejel::

Technikai eszközökbe használ valaki ITTHON külföldi prepaid SIM-eket? Figyelik már, ha egy külföldi SIM állandóan roamingol és tényleg ledobják a hálózatról, ha túl sokáig tartózkodik Abszurdisztánban? Az angol prepaid kártyák tök jók lennének IoT eszközökbe, mert soha nem jár le a rendelkezésre állásuk (csak ha lefogy a feltöltött összeg vagy fél éven belül nem küld SMS-t vagy indít hívást), de szerintem a környező országokban is lehetne értelmesebb szolgáltatókat találni, mint a hazaiak...  :'(

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#14 2017. Január 24. - 19:29:48
0
Hát, szerintem nem is kell publikus IP. Gondolom szerveren keresztűl működik. Se Public IP, se port forwald nem kell hozzá. Eléggé hasonlít az ezviz-hez, csak az a szerveren történő forgalom miatt tetű lassú.
Kicsit jó is lenne, ha ez jól működne, meg nem is. Azért nem, mert minden Pistike röhögve összedob egy távoli elérést, annélkül, hogy fogalma lenne arról, mi az az IP cím.
előzmény: kero #12

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#13 2017. Január 23. - 23:12:34
0
Mi telenort használunk ha ilyen igény van, szigorúan 3G-s eszközben. 4G-n már ők sem adnak publikus IP-t. A problémát az szokta néha okozni, hogy nincs elég jó 3G-s lefedettség csak a 4G hasít.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#12 2017. Január 23. - 22:31:58
+1
Viszont most hogy a Hikvisonnél bejött ez az új QR kódos port forwarding nélküli távoli menedzsment rendszer, ennek szerintem már mindegyik szolgáltatóval működni-e kellene. 
előzmény: Lacy #5

Gyanítom, hogy nem a port forwarding, hanem a publikus IP cím hiánya miatt nem fog működni, de ne legyen igazam.

előzmény: Ryki #11

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#11 2017. Január 23. - 22:24:43
0
Vissza térve az eredeti kérdésre. Vodával nekem nem sikerült, Telenor Hypernettel és Tp-link 3G-s routerrel simán megy (itt lehet a port forwardingot is állítani). T-ököm egyáltalán nem megy.

Viszont most hogy a Hikvisonnél bejött ez az új QR kódos port forwarding nélküli távoli menedzsment rendszer, ennek szerintem már mindegyik szolgáltatóval működni-e kellene. 
előzmény: Lacy #5

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#10 2017. Január 23. - 21:27:41
0
Én a Threevel állok szerződésben (persze ők személyes okmányokat, közüzemi számlákat, széklet- és DNS mintát nem kértek), akinek az ÁSZFjában ilyesmiről szó sincs, ezért ha jól esik, akár 2 évig is külföldön maradhatok.  ;)  Vicces lenne, ha egy hazai mobilszolga olyan indokkal tiltana le egy külföldit a hálózatáról, hogy túl régóta tartózkodik kishazánkban, de Abszurdisztánban persze bármi előfordulhat...  8)
előzmény: kero #8

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#9 2017. Január 23. - 20:14:08
+1
Ébresztő ... az megint csak médiafogás volt ... ki figyelmezteti majd, és ki szankcionál ?  ... :)
Játszuk le:

- veszek pl. egy uniós kártyát, német, osztrák, olasz ... mind1.
- Magyar szolgáltatóra konnektálok, az uniós kártyát hivatalból kiszolgál, mialatt azt sem tudja ki vagyok ....
- kinti szolgáltató ugyanazon a tartifán tart, mint bárkit ... mivel sok helyen szűnik meg a roaming.

Így kinti szolgáltatónak mindegy, nekem pedig jogom van bárhol bármilyen uniós szolgáltatást fehér ember módjára (azaz nem ingyé) igénybe venni.
Magyar szolgáltató előtt pedig részben anonim vagyok, plusz közvetlenül nem állok vele üzleti kapcsolatban ... nincs joga büntetni.
Akkor ki büntet kit ?  Elmondom: a felhasználó bünteti a kapzsi magyar szolgáltatókat. És ez így lesz rendjén, csak kell neki még pár hónap, hogy addig "valaki" a langyos vízhez hasonlóan, hivatalosan is feltalálhassa a telefon-rezsicsökkentést ...



előzmény: kero #8

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#8 2017. Január 23. - 19:48:53
0
Erről azért én azt olvastam, hogy bár Európán (Unión) belül nem lesznek roaming díjak, de éppen a Te esetedet alapul véve figyelni fogják, hogy valaki nem használ-e egy másik országban sokkal kedvezőbb előfizetéssel megvásárolt kártyát "életvitel szerűen". Ha ilyet tapasztalnak, akkor először figyelmeztetik az illetőt, második lépésként akár szankcionálhatják is.
Úgyhogy, ha ilyesmi történik, akkor ne mondd, hogy nem szóltam!   
előzmény: eXtra #7

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen SIM kártyát vegyek?
#7 2017. Január 23. - 19:34:14
+2
A címben szereplő kérdésre a válaszom: ANGOLT!!!  ;)

Pár hete azzal idegesítettem magam, hogy megnéztem a külföldi mobilszolgáltatók kínálatát... Cirka 4eFt-ért korlátlan hívás és SMS + 1 GB mobilnet, ami ráadásul 42 országban ugyanúgy használható!?  8-O  No comment.

Bogarászás közben első körben megrendeltem egy 24 GB-os adatkártyát bő 12eFt-nak megfelelő fonttért az amazonról (különleges akció volt, ami sajna már nem elérhető, de érdemes figyelni az ajánlatokat, mert mindig vannak ilyenek). A laptopba nekem sokáig elég lesz, mert ez a csomag 2 évig érvényes...  :) Bő két hét alatt megérkezett a kártya és ezt az üzenetet már "angol netről" írom (a telekom és a telenor hálózatát használhatom, a vodafone tiltott). Elsőre kicsit furcsa, hogy a saját hazámban angol kártyával roamingolok, de az határozottan jóleső érzéssel tölt el, hogy az itthoni rablóbanda és az adategyeztető bürokraták kinyalhatják a seggem.  ;D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!