Beléptető- és kaputelefon rendszerek, áruvédelem > Kaputechnika

PX Beam prizmás infrasorompó

<< < (2/2)

eXtra:
A prizma szabadonálló oszlopra van szerelve és azzal sosem volt gond. Az aktív eszköz viszont egy házfalon van, ami dőnként lepárásodott. Nem tudom meddig működik a szilikagél, de már jónéhány ködös reggelt kibírt... :)előzmény: vg #3

vg:
Érdekes gondolat, de :o 8)
Fagyban az őr óránként takarítani fogja a prizmát? Vagy mi volt az elképzelés? Fűtöd a prizmát?előzmény: eXtra #2

eXtra:
Az első ködös reggelen ismét mehettem a "kedvenc" infrasorompómhoz!  ::fire::

Most az alsó felébe betuszkoltam egy szilikagél zacskót, hátha így nem tud annyira párásodni. Nehéz volt  összerakni, mert a zacsi folyamatosan elnyomta valamerre a panelt, de azóta jó. :) Ja, meg az apró előlapi csavarokat kicseréltem nagyobbra, mert átestek az előlapon és meghúzni sem lehetett őket normálisan (sajnos ez szériahiba, mert a csavarjai újkorában se fogtak szinte semmit)...


eXtra:


Nemigen "kapuzok", de 3 éve felszereltem egyet ebből a típusból és azóta néhányszor ki kellett mennem állítgatni, mert nyitott az érzékelő. A prizmás oszlop atomstabilan áll és semmit nem mozog, az infrás egység pedig betonfalra lett felfúrva, tehát egyik sem tud elmozdulni. A prizma felé nézve a piros fény látszólag a prizma közepén van, de alkalmanként azért mégis nyit a relé... Mindent a gyártói leírás szerint csináltam, de a végeredmény mégsem az igazi.  ::fejel::

Ma viszont megvilágosodtam!  ::pattog:: A pontos beállítást úgy lehet elvégezni, ha a prizma minden oldaláról külön külön (jobb, bal, alsó, felső) elkezdjük a prizmát lassan kitakarni (kívülről befelé) és közben figyeljük, hogy melyik oldalon mikor jelez a LED. Amíg valamelyik oldalon eltérő mértékű takarásnál kezd el világítani a LED (és kattanni a relé), addig nem pontos a beállításunk. Ha tökéletesen pozicionáltunk, akkor minden oldalon ugyanakkora kitakarásnál fog világítani a LED! Nálam most 5 méteres távolságnál kb. a prizma feléig lehet minden irányból úgy kitakarni, hogy ne nyisson a relé.  ::halas::

* A kipotyogó apró előlapi csavarokért szerintem még sokat fog csuklani a tervező anyukája! ::kalapal::

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése