Szerző Téma: Ki gyártja a Solo és Signal szirénákat?  (Megtekintve 7758 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Csak az ALFA-t ne !!! :(
előzmény: Wineman #28

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Solo vs. Signal témában kinek mi a tapasztalata? Melyik panelje bírja tovább?

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Még sose használtam.  :D
előzmény: handras #25

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Es Te mindig mindent a kereskedonel veszel ?
Nem arrafele halad a vilag ...



előzmény: handras #22

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Köszi. Ez annyival jobb, mint amennyivel rondább?
előzmény: Szilco #24

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Novosec szirénája a Novus NS-128-Basic vagy a XF végű a tűzjelzőkhöz.
előzmény: handras #23

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Melyik ez az NS?
előzmény: syn7h37ic #21

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Egy nagy lószerszámot! Ugyanis a kereskedő nem tartja ponton, mert úgyse fogy.....
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Ezt mi is megtanultuk jó régen, ha messzire mész, akkor mindenből minimum kettővel több legyen. Egyes rendszereknél  még a riasztóból is, mert egy fostalicskát kell néhány (marha sok) helyre telepíteni, (nem választhatunk) és nem egy esetben volt már az új cucc hibás. (szintén made in Hungary)
 Szirénából ha  választhatok, sem Solo, sem PS128 nem lesz felszerelve, sok hibással összefutottam mindegyikből. A legbosszantóbb nálam a PS128 volt, nem egy eljátszotta, hogy hidegben elfelejtette rendesen tölteni az akkut, és lezenélte a falon, hogy a vadi új akku is rossz szerinte, mert 11,7 voltot adott ki töltésnek. Vastagított éren is, amin terhelve a szirénánál meg volt bőven a 13.8V És a KP. max 10 méterre volt. Lehajít, Crow, vagy NS felrak, és elfelejt évekre, a köv. akkucseréig. Ilyenkor ideges az ügyfél is, mert joggal érezheti, hogy szart raktunk fel, és ideges a telepítő, mert tényleg szart rakott fel, és mehet garanciában kínlódni, és magyarázkodni, hogy ő jól végezte a munkáját, csak hát a cucc nem igazán megbízható. Ócsó vót, persze... Akkor mi is az olcsó?
előzmény: kero #13

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Lehet itt ironizálni a dolgokon, de ha vesszük pl. a Solo-t, amiből a két kezemen meg tudnám számolni, hogy 20 év alatt mennyit szereltem önszántamból, vagyis biztos, hogy 10 alatti a szám, viszont ebből konkrétan 3 db-al élből gond volt a telepítésnél, pl. rosszul rányomott saru, meg az említett elektronika hiba, stb. És ez baromi rossz arány, és nem lehet rá komoly válasz, hogy miért nincs nálam belőle tartalék.

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nalunk regen az utcaban az oreg Kollár bacsinak a bicikli kormanyon 2 regi taska logott, abban volt mindene, hatul a kabelekkel. Igy jart villanyszerelni ...
Aztan kesobb Ny.EU- ban lattam kozelebbrol igazi, szinten oreg villaszszerelot, igaz 1 segedje is volt. Egy regi "csörös" Ford Transitja volt, az egesz belul ketoldalt tele polcokkal es fiokokkal. Lehetett benne annyi cucc, mint kb. egy kisebb videki villanyszerelesi boltban...  latszott  h az oreg komolyan vette amit csinalt.

Jah ... ki- es min szocializalodott...
Ezert kernek itt egy boltban 26m kabelt, 1 kismagszakitot, vagy 1 tekercs szigszalagot, vagy ..... vagy pl. 7 db nyitas- erzekelot .... :)
előzmény: bcslaci #17

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Hát azt hiszem ott a legnagyobb hiba, hogy a minőségellenőrzés hiányzik.
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Még OFF-abb, egy 6 személyes rövid Hiace  ;D
előzmény: Lacy #15

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Ha régi vagy réginek látszó átvett ügyfél, akkor akkucserekor a tamper kapcsolót is cserélem, így is kímélve magam még egy úttól.  ;)
előzmény: bcslaci #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
jó nagy autód van gondolom :)  :P
előzmény: bcslaci #14

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
A témában OFF, de nálam mindig van az autóban infra, reed, akku, sziréna, GSM hívó, kábel, sőt még szabotázs kapcsoló is plusszban. Az én időm túl drága ahhoz, hogy  kétszer kelljen menni valahova, ahova csak egyszer készültem.
előzmény: kero #13

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Ja, persze, amikor az egy napra tervezett szerelésből kettő lesz, mert a helyszínen derül ki, hogy a vadonatúj, dobozból kibontott szirénában rövid a mikrokapcsoló fémlemezkéje. Azt vajon ki fizeti?
Az is nagy élmény volt, amikor hasonló körülmények között, Zamárdiban derült ki, hogy az új Solo szirénának szar az elektronikája. Élmény volt másnap Pestről visszamenni emiatt...nem is beszélve az égésről az ügyfél előtt. Amire a kereskedő, meg a gyártó csak meghúzza a vállát "hozd vissza, kicseréljük". Még jó, ha nem azt mondják, hogy hagyd itt, megjavítjuk.
előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
A froccs- szerszam nem apropenz, es nem szoktak valtoztatni rajta.
Az altalad leirt gond inkabb abbol fakad, h rovid nyelvu tamper kapcsolot tettek ra.
Biztos nem export verzio volt ... lemaradt a Q.C. passed cimke .... :)

Hazai Mekk- mester modon kell felfogni, es el kell ballagni a Lehel utra a Lomex-be, es venni kicsit hosszabb lemezu mikrokapcsolot. 

Hogy tobbe kerul(t) a leves mint a hus ?  Na ja ... es ???    Az a nem mindegy ki fizeti ... :)
előzmény: Ryki #11

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Evvel a hibával már én is találkoztam, nem is egyszer... Hiába, hogy a teljesen sík frissen szigetelt falon volt és egyáltalán nem feszült semerre, és nem is tartottal el semmi...
Szimplán szarul öntötték ki a tamper kapcsolót tartó műanyagot és az azon levő kis fület amire ráhúzzák a tamper kapcsolót. Kb 2mm hézag van a csavar és a lemez fül között.

előzmény: H. József #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Lehet sztem mindenhol ... csak (elég) pénz kérdése ...   ;)

Ha már valamelyik nap Magyarország 57. lett a listán ... létezhet még itt olyan hely, ahol a vásárló hiába lobogtatja a pénzt, akkor sem kapja meg amit akar ?   :o



előzmény: handras #9

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Nekem az tetszene, ha választhatnám, az export verziót is, ha szertném.
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Épp ezt mondom: nem szabad általánositani !
Nem a magyar ipar a gyenge ... csak (többek között) a PS128 jelenlegi gyártása az ... :(

Ami inkább sztem jellemzőbb MO-ra, és ezzel én is naponta találkozom: a rendszeres vásárlót egy idő után elkezdik hülyének nézni ... és megpróbálnak minden sz@rt lenyomni a torkán. Az alkatrész piacon ez napi jelenség ...
Sőt a kinai termékek piacán is ... sőt jórészt a kinai belföldi piacon sok kinai cucc (biztech termék is) ebből készül:[size=78%]  [/size]
Ezért anyázik a fél világ ... és ami nem látszik sok termékben az az, hogy a software benne az igazán szedett-vetett bennük ... 

A PS-128 gyártása egyébként 1998-ban kezdődött ... a Solo gyártása pedig 95-ben vagy 96-ban ... már nem emléxem pontosan.   


előzmény: H. József #7

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
Szerintem félre értesz!  Nem azzal van a bajom, hogy magyar, mert én is ezt használom nap mint nap. És úgy általában, ha valamiből van magyar, akkor igyekszem azt venni, és nem is csak az ára miatt, hanem hát inkább azért, hogy a saját iparunkat támogassuk. Ezzel  a szirénával ( ps 128) se lenne semmi bajom, ha a mechanikus kivitele egy kicsit masszívabb lenne, és a gyártásnál egy picit jobban összpontosítanának a minőségre. Amikor áll az ember a létra tetején ( különösen ilyen időben) és szembesül azzal, hogy pl. rövid a tamper kapcsoló működtető lemeze és a fedél csavar elmegy mellette, akkor.... ::fire:: Egyébként apróságok ezek, csak szerintem ezek az apróságok jelzik a magyar ipar gyengéit sok tekintetben.
előzmény: L. Pásztor #6

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem egy szimpatikus hozzaallas ....

Van olyan rakat GSM alapu termekunk amiben a harware es software 100%-ban megegyezik. Az export verzio huzott alu profilbol CNC munkalt, fekete eloxalt dobozban UV allo folia taszt es cimkevel. A hazai olcso verzio muanyag dobozban papir cimkevel ....
Az export verzio 60%-kal dragabb. Es odakint rohognek rajta milyen olcso, idehaza meg egyeseknek az export verzio kellene a hazai verzio araert. Masok meg megkerdik: nem lehetne- e doboz nelkul .... ha akkor olcsobb ...
Akkor most a magyarnak meno verzio gagyi?

Tanulsag: a termekek nagyreszet a vasarloi igenyek alakitjak. Vagyis olyan, aminek a vasarlok nagy resze latni szeretne. Ismetlem: NAGY RESZE ! Mert ha nem olyan lenne ... nem venne senki, es a termek es gyarto tonkremenne ...

Egyebkent 1998-ban a Signal-Paradox szirena tervezesekor felmerult, hogy piacot hodithatne el Solo-tol, ha kisebb lenne a doboza es csak 2.4Ah-s (?) akku (lehet 4Ah-s, nem tudom, arra emlexem az a lapos vekony hosszu verzio volt) ferne bele ....  nagyot neztem amikor sok ismeros szerelot megkerdezve sokan szemrebbebbenes nelkul vettek volna ... ha parszaz forinttal olcsobb lett volna ...




előzmény: H. József #3

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Solo VillBau
Signal / PS-128/ "PAradox" Trióda, csak volt már rajta mindenféle matrica :-)

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Solo-t ha jól tudom a Villbau gyártja.

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
mondjuk a minőségén látszik is sajnos...!

előzmény: samli #2

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Mindkettő magyar gyártmány, utóbbit a TRIÓDA gyártja.

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
0
Gondolom egyik se magyar gyártmány.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!