Szerző Téma: Gázpáka  (Megtekintve 5679 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Gázpáka
#22 2016. Május 06. - 15:00:08
0
Fúúú, azt észre se vettem, hogy a tesztekben csajos videók is vannak!  ;D
előzmény: BeniJoe #20

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Gázpáka
#21 2016. Május 06. - 14:58:01
0
"Ár-tudás viszonyban[/size]"... :P  ;)
előzmény: vg #19

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Gázpáka
#20 2016. Május 06. - 09:39:40
0
Ez a  kis videó jól bemutatja , hogy a hölgyek bánnak legjobban a pákával!! ;D :-*
előzmény: eXtra #18

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Gázpáka
#19 2016. Május 06. - 08:07:56
0
Hasznos kis link, de lehet rossz a szemem?
(Weller P2C)
 :P
előzmény: eXtra #18

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Gázpáka
#18 2016. Május 04. - 19:13:26
0
Ár-tudás viszonyban itt is a Dremel a befutó. :)

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Gázpáka
#17 2016. Május 04. - 13:07:22
0
Steinel, ez az! Igen, erre gondoltam. Rosszul emlékeztem a W betűs névre.

Létezik ez még?
előzmény: Lacy #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Gázpáka
#16 2016. Május 03. - 19:25:32
0
A 8W-os Weller-rel szabadban kb. 5-10 fokban 0.5-ös (táp) kábeleket lehetett összeforrasztani.
És még nyákba forrasztottunk be sok-eres 0.25-ös sodrott réz jel kábeleket is.
Erre elég a 8W - ha azt nem csak az akksiból, hanem a hegyen ténylegesen le is tudja adni.   

Mondjuk ennél sokkal többet nem tud, de sztem (vagy legalábbis nekünk) ez akkor elég volt, és szerencsére azóta sem kellett.

Milyen jó lett volna régen, a 90-es évek eleje-közepén ... a labor- és orvosi műszerek beüzemeléséhez meg szervizéhez !  Nem egy élvezet forró pákával bújkálni szekrény méretű műszerekbe ... a szig-szalaggal összeragasztgatott csehszlovák pisztolypáka meg egy vicc lett volna oda ...  :)     


előzmény: vg #15

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Gázpáka
#15 2016. Május 03. - 15:13:25
0
En most 2 eve ilyet hasznalok:
http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&pid=830356
szerencsere nem a Conradtol, de 0 foktol megall a tudomanya, de meg nem talaltam jobbat nala gazos kivitelben, pedig mar vagy 6-8 tipust hasznaltam.
Engem is erdekelne az aksis, de valahogy a 8W felirat elveszi a kedvem tole.....
előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Gázpáka
#14 2016. Május 03. - 13:55:11
0
Többször nézegettem már ezeket az aksis pákákat, de úgy voltam vele, hogy ha télen a 100 W-os Weller Pyropennel sem lehet dolgozni, akkor egy ilyen kis aksis cuccal még úgy sem, de ha valakinek van gyakorlati tapasztalata, szívesen veszem, ha megosztja, mert sok-sok éve vágyom egy kemény hidegben is használható forrasztópákára. :)

Ha a teljesítményüket nem vesszük figyelembe, akkor a gáznak egyébként még annyi előnye van, hogy nincs önkisülése, mint az aksinak, így a szerszámos mélyén akkor is használatra kész állapotban lesz, ha fél éve rá se néztem, ráadásul ha kifogy, pár másodperc alatt újratölthető... ;)

Amúgy általánosságban nincs baj a gázpákákkal, de van néhány olyan extrém téli helyzet, amikor nagyon jól jönne még egy adag extra power a forrasztáshoz.  8)

előzmény: L. Pásztor #13

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Gázpáka
#13 2016. Május 03. - 12:02:31
0
Igaz nem szerelek, de régen néha helyeztünk üzembe készülékeket kültéren is, és kellett forrasztani a szélben is.
De a büdös életbe sem fogom megérteni miért ragaszkodnak a népek a gázpákához ...
Ez pl. miért nem jó helyette:
http://hu.farnell.com/weller/bp865ceu/soldering-iron-batt-powered-480/dp/2373983

Szerintem messze jobb ...


előzmény: eXtra #12

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!