Szerző Téma: Espload  (Megtekintve 3716 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Espload
#17 2016. Május 02. - 16:33:09
0
, csak szerezz be még egy ADP1 adaptert is valamint egy modemet, vagy a Security Modem Bell 103 nevűt,

A régi, szép időkben nekem is volt egy ilyen modemem, de már régen eladtam. :) Viszont van egy másik elfekvő security modemem is, amivel még Satelokat távprogramoztam és ez is ment szinte mindennel (természetesen a háklis DSC-t kivéve...)! Ha kell valakinek, az is eladó. Ebben már gyárilag benne van az RS232/USB konverter, de van hagyományos soros portja is:



előzmény: Lacy #7

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Espload
#16 2016. Április 30. - 20:19:32
+1
Én az eredetit másoltam le , s úgy gondoltam hogy biztos jó lesz
előzmény: Lacy #16

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Espload
#15 2016. Április 28. - 23:44:14
0
Nem nem  :D   nem szeretném kipróbálni......köszönöm az infókat...

Inkább megveszem az ügyfélnek ajándékba az új központot mint hogy belekezdjek egy ilyen programozásba.  :D
Azért egyszer az érdekesség kedvéért megpróbálom....talán.
előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Espload
#14 2016. Április 28. - 22:30:13
0
Igen. Ez igaz, hogy manapság kevés modem tudja a Bell103 formát. Csak arra akartam rávilágítani, hogy az MD12 egy vagyon, a manapság kapható USB-s bell103 modemek is horror áron vannak.
De ez igaz szinte minden gyári adatkábelre is. Mi kerül pl. a 307 kábelen 15 ropiba? Ennyiből 20 kínai USB-TTL232 kábelt kapok az ebay-en. Ugyanis a gyári paradox kábel ugyanúgy nincs megvédve paneli oldalról, mint a kínai. Láttam már döglött gyári kábelt, mert a kolléga véletlenül a service keypadra dugta a serial helyett. Csoda, hogy az USB port nem adta be a kulcsot a noteszben.
    Csak úgy elméleti síkon... Miért nem tudják a gyártók azt a nyamvadt usb soros chipet rádobni a panelre? (kivételek vannak persze)
A hordozható mini telefon központ rossz emlékeket ébreszt, de utáltam azt is cipelni, ha muszáj volt. Mert ugye ha kellett, akkor tuti, hogy  leglehetetlenebb helyen van olyankor a központ, a kezelő a legtávolabbi pontja az objektumnak,  nincs a közelben konnektor, és eléggé zavaró volt az a sok kábel is.  ;D Hát csoda, hogy inkább megtanulta az ember fejből a programozást?  ;D

előzmény: Lacy #17

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Espload
#13 2016. Április 28. - 21:43:49
0
hát nem mindegyik noti modem volt jó én pl nagyokat szívtam az utolsóval mert nemigen tudta a Bell103-at, nem is lehetett programozni vele Espritet
A másik meg
ezt írtam:
Idézet
Ha nem akarsz ADP1-et 11e + áfáért venni, akkor egy hordozható telefonközpont is jó megoldás, vagy ln pl tudok megoldást 4 ellenállásból plusz egy telefonaljzat


meg ezt is :)
Idézet
minek oda tranzisztor???
2 vagy 4 ellenállás és annyi
előzmény: syn7h37ic #15[/reply]

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Espload
#12 2016. Április 28. - 21:41:54
0
minek oda tranzisztor???
2 vagy 4 ellenállás és annyi :)
mikor a népeim a második ADP1-et hagyták el akkor csináltam egyet telefonaljzatba izibe mert persze az ügyfélnél derült ki hogy nincs meg.
Azt még a mai napig is használnám, ha kellene :) már nem kell
Vagyis az elmúlt 10 évben már nem kellett


Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Espload
#11 2016. Április 28. - 21:41:12
0
Nem kell ahhoz semmilyen spéci modem. Nekem eddig mindig működött a notim beépített modemével, "ADP1"  segítségével. (noti: Lenovo régebbi Thinkpad+XP) Az ADP1 pedig két ellenállással simán helyettesíthető.
Kár, hogy már nincs itthon Esprit panelem, kipróbálnám a mostani noteszemmel Win7 alatt, Dos-box-ban. De nagy valószínűséggel menne. Ellentétben a "hőn szeretett" DSC-vel, ami hírhedten háklis volt a modemre.
előzmény: Lacy #11

Nem elérhető Kovács József

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 132
Re:Espload
#10 2016. Április 28. - 21:39:33
0
Ha valaki ADP-1- et akar csinálni akkor egy tranzisztor és néhány filléres alkatrésszel meg lehet csinálni.
Az espload akkor is jó volt amikor nem volt programozói kód csak felhasználói vagy fordítva de vagy nem lehetett resetelni, vagy nem akartuk, hogy a kódok ne törlődjenek

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Espload
#9 2016. Április 28. - 20:04:08
0
Nem rég kellett elő venni egy ügyfél miatt az Espload-ot, mert betörtek hozzá és a biztosító kérte az eseménytárat hogy be volt-e riasztva egyáltalán az eset alatt...
Nagy levegő... por lefúj a laptopról amin Win95 fut, és 4 ellenállásos mókolt adapterről, majd telefon vonalon keresztül adatok letöltése. Érdekes volt újra hallani az modem és az Espload prűttyőgését  ;D   
előzmény: syn7h37ic #8

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Espload
#8 2016. Április 28. - 19:27:40
0

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!