Szerző Téma: Satel DloadX  (Megtekintve 8058 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Satel DloadX
#2 2020. Május 25. - 20:38:04
0
Volt kollégám járt hasonlóan a DLS-el. Telepítéskor nem írt be semmilyen saját kódot, hanem simán entert-nyomott. Aztán az így létrehozott ügyfeleket másik PC-n soha többé nem tudta mentésből megnyitni.
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Satel DloadX
#1 2020. Május 25. - 19:45:48
0
A Dloadx zárolta az összes ügyfelemet!  :o



Előzmény: anno amikor a notebookom régi SSD-jét klónoztam egy új SSD-re, elfelejtettem, hogy 128 helyett 500 GB-osra másoltam, ezért véletlenül maradt egy "kis" particionálatlan szabad terület rajta (~372 GB), amit a napokban észrevettem és elosztottam a partíciók között (átméreteztem őket). :D Pár nappal ezután elindítom a DloadX-et, de jelszavas belépés után minden ügyfél megnyitásánál encryption key-t kér!  :'(  A DloadX-ban mindig is pipa volt a "Use default encryption" négyzetben, ezért nincs mit megadni neki... Az a sejtésem, hogy aki default titkosítást használ, annak a DloadX a hardver(ek) azonosítójából generál valami egyedi kulcsot, ezért ha valamiért megváltozik a géped hárdvere, akkor a DloadX kulcs nem fog stimmelni. Ebből okulván érdemes inkább saját titkosítási kulcsot beállítani, ha pl. vinyó csere után nem szeretnél ilyesmivel szívni. Oké, van adatmentésem és egy régebbi  exportból helyreállítottam az ügyfeleket, mert azoknak a titkosítási kulcsát még én adtam meg és az stimmelt is, de ezek nyilván nem friss mentések voltak, így az eseménylisták és a legújabb módosítások nincsenek benne...

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!