Szerző Téma: Okosotthon, épületautomatizálás  (Megtekintve 12941 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#18 2018. Február 19. - 07:38:15
0
A Fibaro moduljai sem nagyobbak a konkurencia moduljainál, ezért ha tele van egy kötésdoboz, akkor nyilván valahogy helyet kell csinálni a dobozkáknak... Amúgy a lengyelek gondoltak a szerelhetőségére is, mert nem kell neki fázist és is nullát vadászni, hanem elég berakni sorosan valahova és működni fog. :)

Itt van róla egy jó kis összefoglaló: https://mobilarena.hu/teszt/a_fibaro_egyeni_okosotthon_megoldasai/fibaro.html
előzmény: handras #17

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#17 2018. Február 19. - 04:41:56
0
Ez csak a marketing bullshit. Én voltam fibaro bemutatón. Tulajdonképpen tetszett, de ott látom a buktatóját (vagy csak egyszerűen lusta vagyok) hogy a modulok egy része úgy van kitalálva, hogy a villanykapcsolók mögé kell beszerelni, ha befér. Ha meg nem, lehet vésni....
előzmény: bcslaci #643

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#16 2018. Február 19. - 00:42:13
0
Tavaly egy szegedi forgalmazó előadásán találkoztam a Fibaroval és nekem szimpatikusnak tűnt. Minden Z-Wave eszköz egyben repeater is, így stabilan kommunikál vezeték nélkül. A srác a saját házába telepítette, aztán annyira megtetszett neki, hogy elkezdte forgalmazni is... :)

A világ az okosotthonok felé mozdult el és ha már tele van mindenféle szenzorokkal egy smart home, azokat biztonságtechikai célokra is érdemes használni. Amúgy aki ilyen technokrata beállítottságú, qrvajó dolgokat lehet vele csinálni és az ötletek megvalósításának szinte csak a fantázia szab határt. Nekem kicsit rizikósnak tűnik többmilliós rádiós(!) rendszereket telepíteni, ezért egyelőre csak ismerkedek a témával, de előbb utóbb úgyis beadom a derekam, mert látom, hogy a megrendelők szeretik az ilyen "okosságokat".  8)

Valahol olvastam, hogy egy villanyszerelő jó alaposan megszívta a Legrand okosotthonával, mert még a francia mérnökök sem tudták orvosolni a rendszer hibáit. Szóval egy ilyen viszonylag új technológiánál a vezetékes hálózat sem életbiztosítás...  ;)
előzmény: bcslaci #643

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#15 2018. Február 18. - 21:11:14
0
Szeretné biztonságban tudni lakását? A vezeték nélküli FIBARO Motion Sensor rendelkezik mozgásérzékelővel, hőmérséklet- és fényérzékelővel. A beépített rezgés érzékelő segítségével a szabotálást vagy akár földrengést is érzékelni képes. Probléma esetén azonnali értesítést küld okos eszközeinkre.

 :o

http://skyedge.eu/termekeink/fibaro-mozgaserzekelo?

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#14 2017. Április 27. - 21:09:44
0
Hááát egy igazán jó kupa vörösbor mellett ... tőlem mehet .... :)

előzmény: BeniJoe #10




előzmény: L. Pásztor #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#13 2017. Április 27. - 17:04:40
0
A Jablotron is integralta a KNX-et az ELKO-EP oktatast is tart rola....
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#12 2017. Április 19. - 19:12:25
+3
Hááát egy igazán jó kupa vörösbor mellett ... tőlem mehet .... :)

Még annyit: észrevételem szerint minden ilyen-olyan-amolyan toldozott-foltozott és össze-legózott rendszer használhatatlan. Egy használható lakásvezérlés (mint az életben minden más sokszálú vezérlés) csak úgy működőképes, ha az adott helyen, vagyis a lakásban folyamatosan megy egy szerver-funkciójú valami (lehet PC, általános célú beágyazott valami, rapsberry - vagy hasonló, vagy spec. lakásvezérlő modul) és ez vezérel mindent és kommunikál kifelé, persze a megfelelő védelmeken keresztül. Ezen fut valami oprenccer, és ha jön hozzá valami új ketyere, akkor csak indítani kell rajta egy testre szabott, újabb task-ot ... és már gond nélkül működhet az is.

Ez biztosan életképes konfiguráció - ahogy ipari területeken is az, de véleményem szerint minden más tódozott-fótozott öszvér megoldás használhatatlan lenne vagy itt-ott lesz is ...

Ha lenne rá időm meg kedvem, akkor én elvből csak a központi szerveres megoldást választanám és csinálnám meg, és mindenképp valami egykártyás (pl. rapsberry) alapon, oprencceren (de NEM android !) futtatva. De már vén fejjel tudom, h még igy sem lenne sok értelme vagy inkább haszna ... így inkább elmondom ezeken szerzett tapasztalataimat ... egy kupa vörösbor mellett ... :)


előzmény: BeniJoe #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#10 2017. Április 19. - 09:55:51
0
Régebben foglalkoztam épületgépészettel és már akkor az intelligens, öntanuló termosztátok mindezeket tudták, amit most szeretnél. Ahogy L.P. is írta, "lehet, de minek" túlvezérelni egy padló-fal-vagy mennyezet fűtést....szerintem egy jó kupa bor mellett át kell beszélni a fűtésszabályzás rejtelmeit újra  :D .
előzmény: szaki #9

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re:Okosotthon, épületautomatizálás
#9 2017. Április 18. - 23:35:17
0
Én például olyanra is gondolok:
ha pl.több mint 2percig nyitva van egy szoba ablaka akkor zárja a fűtésszelepet abban a szobában
ha.mondjuk még két szoba ablaka nyitva van akkor bontja a fűtés termosztátkörét és nem fűt a kazán.
Nameg nem tem tudná az asszony össze vissza tekergetni a termosztátokat és radiátorszelepeket.
Előre meg tudnám írni mely intervallumban milyen hőmérséklet kellene.Pl.a fürdőben este 6 és 10 között 24 fok.

nameg ha éjszakára élesíteném a rendszert akkor a ház villamos fogyasztóinak egy részét áramtalanítaná.
teljes élesítésnél meg megint egy másik csoportot.stb..
Afféle demoház is lenne.

De mondom ez csak a távoli jövő.Elősször költözzünk be.És hamajd az unalmasabb téli napokon ráérek barkácsolni majd talán akkor.
előzmény: L. Pásztor #8

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!