Szerző Téma: Hikvision Hik-connect és cloud  (Megtekintve 14951 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#18 2017. Szeptember 06. - 20:40:51
+1
Őszinte leszek, a vagyonvédelmi törvényt sok éve nem olvastam, nem is igazán foglalkoztam vele, csak telepítek.
előzmény: kero #17

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#17 2017. Szeptember 06. - 20:21:24
+1
Olvasd el mégegyszer figyelmesen azt a törvényt!
előzmény: czegany #16

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#16 2017. Szeptember 06. - 20:19:22
0
Hát, szerintem kamerát szerelhet bárki, a vagyonvédelmi törvény szerintem erről nem rendelkezik. Adatvédelmi szempontból viszont tök mindegy ki szerelte. Az adatkezelés ténye számit csak.
Ki kezeli, ki fér hozzá a felvételekhez, mi az adatkezelés célja, jogalapja.
előzmény: handras #15

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#15 2017. Szeptember 06. - 10:06:32
0
Véletlenül az nem törvény ellenes, ha olyan is szerel ilyen rendszereket, akinek nincs engedélye?
előzmény: czegany #13

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#14 2017. Szeptember 06. - 02:20:25
+1
Ja, a legszebb, mikor a telepítő kiadja a hatvan napos felvételeket. öngól !!!!!!
előzmény: czegany #13

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#13 2017. Szeptember 06. - 02:19:17
0
Jól látod. Hiába törvényellenes már az is, ha csak ok nélkül, vagy megbízás nélkül nézegetik a felvételeket, problem csak akkór van, ha azok harmadik félhez, esetleg nyilvánosságra kerülnek.
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#12 2017. Szeptember 05. - 19:53:54
+2
En tobb ezer kollegabol meg egynel sem hallottam olyan gondrol, hogy a hozzaferesi lehetosege miatt birosag ele kerult volna. De ettol persze meg lehetett ilyen- de maradjunk annyiban hogy ez aranyaiban a milliomod reszt sem teszi ki.
Mindezek mellett a dolog tulmisztifikalasat nem ertem. Hogy miert? Ha telepitettem egy kozossegi pl. tarsashazi videorendszert, akkor elemi erdekem, hogy uzemeltetesi szerzodest is kosson velem az ugyfel. Ha ezt megkototte, akkor megvan a megbizasom az adatkezelesre- persze valoban papirforma szerint ezen adatokhoz csak torvenyileg feljogositott helyzetben van jogom hozzaferni,  mas kerdes, hogy fizikaiag barmikor kepes vagyok ra. De ahhoz mar igazi hulyenek kell lenni, hogy olyat csinaljak a felvetellel ami miatt aztan valoban birosag elott bizonyitottan elmeszelhetnek.... :o
előzmény: czegany #11

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#11 2017. Szeptember 03. - 08:46:06
+1
A telepítői hozzáférésben nem is lenne probléma, ha a telepítő nem látná a képeket. de ha látja, az személyes adat kezelésnek minősül, és vonatkozik rá az adatvédelmi törvény.
Ha az ügyfelet tájékoztatom és Ő megosztja a hozzáférést, akár csak korlátozott kameraképek vonatkozásában is, mindjátr tisztább a helyzet.
És azért kell nagyon vigyázni, mert a törvény szerint, ameddig technikailag lehetséges az adatok és az érintett közötti kapcsolat helyreállítása, az személyes adatkezelésnek minősül. Tehát ha technikailag lehetőséged van a kameraképekhez való hozzáféréshez, akkor adatkezelői minőségbe kerülsz. Ez sok mindennel jár, én a késöbbi esetleges problémák miatt kerülöm is.
A legszebb, mikor látom "kollégákat", hogy büszkén mutogatják milyen rendszereket telepítettek, és ott a kliens programjukban vagy harminc élő elérés.
előzmény: RLB #10

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#10 2017. Szeptember 02. - 19:30:04
0
Itt is az ügyfél a családon belül akarta megosztani.
De a telepítő hozzáférésében  is látok praktikumom
előzmény: czegany #9

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Hikvision Hik-connect és cloud
#9 2017. Szeptember 01. - 19:28:35
0
Hi!

Ezt a felügyelet dolgot sosem értettem. Az viszont biztos, hogy a Hikvision fejleszői sem így gondolták a rendszert, ahogy sokan használják. A Hikvision ad a biztonságra, főleg az ügyfél biztonságára. Többek között ezért szünt meg a HiDns (túl könnyű volt a rögzítőket megtalálni).
Ők vezették be pl. a kötelező egyedi jelszót, ami nem lehet nagyon egyszerű. Nem hinném, hogy az lett volna a cél, hogy a telepítő minden saját rendszerének élőképeit elérje, ezzel jelentősen korlátozva az ügyfelei személyes adatokkal kapcsolatos jogait. De valamiért nálunk ezt így "reklámozzák".
Az ügyfél fiókjába kellene felvenni a rögzítőt, így ahhoz senki, ismétlem senki nem férne hozzá, a tudta nélkül, hiába tud akár jelszavakat is. Ha egy rögzítő egy fiókhoz már hozzá lett rendelve, másik fiokhoz már nem lehet, legfeljebb megosztani. Persze ezt meg a rögzítő tulajdonosa tudja csak. Jól van ez így kitalálva, csak sokan nem így használják. Te adnál a saját kamerarendszeredhez egy idegennek hozzáférést?
Hozzáteszem, ha az ügyfél nincs megfelelően tájékoztattva, hogy mi történik személyes adataival, és ennek alapján nem hatalmaz fel az adatai kezelésével ( késöbb is bizonyítható módon), akkor ez a megoldás TÖRVÉNYSÉRTŐ ( a NAIH nem kérdezi meg, hogy miért nem ismered a vonatkozó jogszabályokat). És jövőre meg itt GDPR! Tessék vigyázni az adatkezelésekkel!


előzmény: vlezlee #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!