Szerző Téma: VL-640 sziréna  (Megtekintve 10336 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:VL-640 sziréna
#13 2017. Augusztus 01. - 20:31:27
+2
jah szmsz .. mókusugatás
van egy törvény a törvényekről, miszerint egy alacsonyabb rendű nem "üthet" egy magasabbat
tehát mivel ha jól emlékszem az alaptáko törvényben benne van az állampolgárok személyes biztonságához és vagyonvédelméhez való jog azt egy társasházi szmsz nemigen írhatja felül, de még egy önkormányzati rendelet sem
max igen a műemlékes dolgok de aztán más nemigen

annó volt ilyenünk a körúton, frissen megvett régi bérház, mi hátul az udvarban kb 8m üzletbe szereljük a riasztót erre kibiceg a szuterénből egy cipészbácsi és megkérdezi mit csinálunk
mondjuk riasztó lesz
erre ő tudja ezt a közös képviselő?
mondom mittom én nem az én dolgom.
Erre közli, hogy ő a közös képviselő
mondom akkor már tudja :)
A ház nem adott erre engedélyt mondja (friss tulajdonosok ugye hatalom van)
mondom semmi gond, van itt ez a bolt, olaszból hozott cipőket fog árusítani, a készlete úgy 8-10 milla lesz, a biztosító nem fog vele szerződni, ha nincs riasztó, így semmi gond ha a ház megtiltja a riasztót akkor ezzel párhuzamosan bevállalja a biztosító helyett a kárkifizetést
Fogaskerekek csikorognak aztán legyintés és csendben elvonulás történt

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:VL-640 sziréna
#12 2017. Augusztus 01. - 19:58:51
0
Nem tudok ilyen törvényről. (Ettől még lehet)
Az hogy egy társaság mit rak  az szmsz-be az más kérdés.
előzmény: mot #10

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:VL-640 sziréna
#11 2017. Augusztus 01. - 19:54:37
0

Bocs, még annyi jutott eszembe, hogy ez a sziréna dolog ugyanolyan lehet, mint a klíma felszerelés. Elvileg arra is kell engedély az ökormitól, nem is a lakóközöségtől, ha a homlokzati frontra teszed, nem pedig az erkélyre.

Önkormányzattól nem kell engedély klíma telepítésre, ha műemlék jellegű az épület akkor szinte semmit sem lehet felszerelni rá....legalább is a külső homlokzatra. De egyéb épületeknél, pl lakótelepen max az épület közös képviselőjével kell megbeszélni. De ott is csak az irigy szomszédok pampognak, hogy a cseppvíz kopog a párkányukon.  8)

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:VL-640 sziréna
#10 2017. Augusztus 01. - 19:30:23
0
Igazad van. De minden lépcsőházban van egy (vagy több) olyan tulajdonostárs, aki a csak mókusvakítás végett feltett - be sem kötött (!) - szirénába is beleköt az előző hsz-emben írt engedélyekre hivatkozva. Igazándiból itt a szabályosságra lettem volna kíváncsi...
előzmény: handras #9

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:VL-640 sziréna
#9 2017. Augusztus 01. - 18:57:22
0
Azért választom az ontopic jellegű vackokat, hogy eleve halkabbak legyenek. De volt már olyan is, hogy cérnakesztyűvel kitömtük. Egyébbként meg tessék olyan rendszert építeni, ami nem szólal meg ok nélkül. Kezelési hibából adódó pár másodperces hangzavart meg el lehet viselni....
előzmény: mot #8

Nem elérhető mot

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 305
Re:VL-640 sziréna
#8 2017. Augusztus 01. - 18:18:28
0
Bizony, bizony... ezt én is akartam kérdezni handras-tól, hogy ezt hogy csinálod "szabályosan". Mert ugye zárt lépcsőházba úgy tudom a lakóközösség hozzájárulása, illetve a lakógyűlés "megengedő" határozata nélkül nem lehet (kültéri) szirénát felpattintani. De javítsatok ki, ha tévedek...
Én ezt úgy szoktam csinálni, hogy ugyan a szabályozás nem engedi, de ha az ÜF nagyon ragaszkodik hozzá, akkor felteszem, de nem túl jó szájízzel. De inkább az erkélyt szoktam javasolni. De amúgy sosem volt még panasz, hogy le kellett volna venni...  ;D
előzmény: Janó #6

Bocs, még annyi jutott eszembe, hogy ez a sziréna dolog ugyanolyan lehet, mint a klíma felszerelés. Elvileg arra is kell engedély az ökormitól, nem is a lakóközöségtől, ha a homlokzati frontra teszed, nem pedig az erkélyre.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:VL-640 sziréna
#7 2017. Augusztus 01. - 18:18:06
0
Ezzel az erővel a kültéri is.
Úgy hallottam, hogy olaszországban büntetnek érte, ha este indokolatlanul megszólal.
előzmény: Janó #6

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:VL-640 sziréna
#6 2017. Augusztus 01. - 15:52:09
+1
Ha jól tudom a lépcsőházas szerelésbe már beleköthetnek a lakók, mert ha többször ok nélkül megszólal.....lássuk be van rá példa pl. elütött kód éjszaka az már csendháborításnak minősül.
Ezt mintha az egyik előadáson taglaltuk volna a kollégákkal.....
De javítsatok ki ha nem így van.

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:VL-640 sziréna
#5 2017. Július 31. - 20:43:04
0
"Lakótelepi ajtó fölé ideális lehet ha nem rücskös a vakolat " [/size]
Én is lépcsőházba raktam. Iszonyú idétlen az a laposnyás lezárás....[/size]
előzmény: Lacy #4

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:VL-640 sziréna
#4 2017. Július 31. - 19:34:02
0
Hát erkély mellé vagy ablak mellé senki ne tegye.
Valamint egyenetlen falra sem, és még tudnék pár olyan megoldást, ahol használhatatlan illetve kezelhetetlen a helyzete.
Az elsőt raktuk erkély mellé, szerelhetetlen oldalról, a túloldali csavarok betekerhetetlenek, hacsak nincs valakinek másfél méteres keze
A fal ha nem egyenes teljesen akkor a fali kapcsoló nem éri el
ráadásul nekem kb 3 alkalommal kellett kontakthiba miatt visszamenni, ami a kapcsolótól eredt.
belül egy sima csúszóérintkező van semmi mikrokapcsoló, sajnos nem tökéletes.
Lakótelepi ajtó fölé ideális lehet ha nem rücskös a vakolat

előzmény: handras #2

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!