Szerző Téma: Kültéri IP megfigyelési pont táplálása napelemmel HOGYAN  (Megtekintve 4626 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Ha igy ertetted, akkor ebben nem-igen tudok segiteni.

Sok GSM alapu meres-adatgyujtot fejlesztettunk es gyartottunk  kizarolag napelemes taplalasra. Nehany biztech celzatu is volt koztuk, de mint gyarto mi sosem telepitettunk. Viszont paran mar megkerestek olyan keressel, hogy meretezzunk meg tisztessegesen egy napelemes rendszert, mert XY kft altal telepitett rendszer tap resze napsutes hianyaban 5 napot sem bir ki .... mert megcsinaltak eszetlenul vagy occcsóé ...

Ezert mondtam elso a szamolas ... es ezt kevesen ismerik el vagy fel. A jo szamitas megallja a gyakorlat probajat, a rossz szamitas nem. Az anyagismeret v alkatresz ismeret eletbe vago, mert szamolni kell vele, hogy rossz akksi valasztassal 1 ev alatt az akksi kapacitasa leeshet akar a 40%-ara is, vagy nagyobb akku kapacitas mellett kisebb napelem NEM tudja telen napsutesben 1 delelott alatt a nagy akkut visszatolteni. Es meg 100 masik szempont ...

Tapasztalat van, de csak az energia management- ben, abban tudok segiteni.
A kameras reszere meg majd kollegak adnak tippet.

előzmény: Blues #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
A múltkor hasonló témában tettem föl kérdést, csak ott egy rádiós kültéri riasztórendszer központját és GSM átjelzését kellett volna megtáplálnom. Hasonló válaszokat kaptam (amik persze hasznosak, csak ezekkel nagyjából én is tisztában voltam), meg olyanokat, hogy "én már láttam olyat, aki látott ilyet", semmi konkrétum.
előzmény: Blues #3

Nem elérhető Blues

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Köszönöm, a válszt.
A számítási módszerekkel mondjuk, hogy tisztában vagyok.
De amint én írtam a kérdésfelvetést: a tapasztalatotokra lennék kíváncsi.  Ki hogyan csinálta, és mire ment vele. Hogy a számítás  és a gyakorlat hogyan áll együtt?  Igen, pontosan azokra a hosszú téli borús időszakokra gondolok. 
Vannak-e olyan IP kamerák amelyek rendkívül kicsi áramfelvétellel rendelkeznek, és mégis kiértékelhető éjszakai képet adnak, van-e olyan wlan bridge ami szintén kis áramfelvételű, melyek azok az IR panelek, amelyekben nagy hatásfokú LED-ek vannak, a kis áramfelvétel melletti erős fénykibocsátással.
Árakról meg drágaságról most nicsen szó.
Csak a tapasztalat a fontos.
Hiába a szakmában eltöltött 34 év, ui világosan látszik, hogy nem egy kökorszaki holmit kell telepíteni, hanem a legmodernebbet, legfejlettebbet, amit a magyar piacon be lehet szerezni, nem egyedi és ismételhető.
Csinált ilyesmit valaki itt a fórumon egy éven belül?
Van-e olyan kamera, a piacon amivel meg lehet oldani IR megvilágítás nélkül a feladatot? Ui. az IR reflektor a legnagyobb áramzabáló a rendszerben.
A körülmények részletesen: 
Külterület.  Van állandó fényforrás, amely a megfigyelendő területtől 50m-re van, Ez 2 db 250W-os higanygőz lámpa, egy 7m magas oszlopon.  A világítási áramforrást NEM lehet használni.
A cél: emberek és gépek mozgását megfigyelni. Olyasmiről van szó, hogy kivágott hatalmas farönköket ( amiket csak darus teherautó tud megemelni és elszállítani) kell megfigyelni. Azért írom, hogy ilyesmi, mert nem ez, csak ilyesmi.
előzmény: L. Pásztor #2

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Először is:
- egy pontos árammérést kellene csinálni
- utána ki kellene találni az áthidalási időt
  (azaz mennyi ideig menjen nap nélkül - pl. hó alatt, madarak lesz..ják, koszos lesz, stb.)
- mekkora akksi lesz az áthidalási idő függvényében, mert ahhoz kell méretezni a napelemet is
- mi történjen, ha kifut (mert egyszer-egyszer igy is ugy is kifut) az akku a töltésből
- akku típus (low-cost teszkós autós akku vagy drága ciklikus akku)

Ha ez mind megvan, akkor lehet számolni ... és csodálkozni h milyen drága a megfelelően biztos rendszer.
Csak félig has-szám, nem belekötni (!) : ha pl. 90%-os rendelkezére állást számolsz, akkor mondjuk X ft, ha 95%-osat akkor már lehet  2*X ft, azaz duplája. És utána minden %-ért már keményen fizetni kell ...

Más kérdés, h valójában ritkán kell pl. 99%-os rendelkezésre állású rendszer ... ami egész évben (pl. télen) 3.5 nap kiesést jelentene. Mert télen simán összejöhet ám 2 hét is egyetlen perc napsütés nélkül !
előzmény: Blues #1

Nem elérhető Blues

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 5
Kedves kollégák!

Kinek milyen tapasztalata van a napelemes, táplálással kapcsolatban.
A feladat: egy megfigyelési pont (1 db kültésri IP kamera, IR megvilágító, és WLAN bridge) folyamatos tápellátása olyan helyen ahol nincs más lehetőség, csak a napelem.

Mennyi napelem teljesítmény és mekkora akku kell. Különös tekintettel a téli borongós napokra.
 


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!