Szerző Téma: Kültéri védelem téves jelzések - infrasorompó  (Megtekintve 11330 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
elvileg !! a kamera infrái konstans fényűek a sorompó meg valami módon modulált nem kéne nekik de egy letakarásos próbát megérne
Illetve valami 4 oldali "árnyékoló" bigyót szerkeszteni a vevő köré, hogy lehetőleg csak szemből tudjon jelet fogadni, pl valami keményebb papírból vagy hungarocellből, és így is ki lehetne zárni a mindenféle egyéb infra belevilágítás miatti riasztást
Ha már van kamera nem létszik hogy mászkál-e ott valaki? :)
előzmény: MrPriest #22

Nem elérhető MrPriest

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 42
Csak egy gondolat, ha csak éjszaka jön jelzés, akkor nem lehet, hogy
a kamerák infrái zavarnak be?
előzmény: david.zalka #21

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Árnyékolás igen. Első körben erre gyanakodtam, de aztán mikor láttam, hogy csak sötétben jönnek jelzések, tovább kerestem. Pl vasárnap egész nap be van riasztva és akkor is csak este jön jelzés.
előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Vezetékek árnyékolásai be vannak kötve? Nem lehet hogy valami zavart szed össze a kábelen?

Esetleg ideiglenesen relézd meg (az infrasorompó reléjével egy a központ dobozban levő relé tápját kapcsolod és a központdobozban levő relét kötöd a zónabemenetre)

előzmény: H. József #18

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Már cseréltem központot, transzformátort is :/ Illetve az egyik oldalról teljesen megszűntek a jelzések az árnyékoló keret felszerelését követően, így a központ hibát kizárnám. Ja és a beltéri infrák teljesen jól működnek. A többin maradt :(

Esetedben egy központ cserét megnéznék mondjuk, hátha...
előzmény: H. József #14

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
hát nekem se ez az első paradox központom (bőven 1000 fölött van már). Én azért már egy-két központ hibába is belefutottam, de persze ebben az esetben semmit nem jelent. A vezetékezés és a kötések biztosan nem rosszak, a központ bemeneten a feszültségszintek jók,  ráadásul nem csak egy zónáról jön jelzés, hanem többről is.
előzmény: vlezlee #15

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
már levettem! de így is. Az benne a pláne, hogy két zónán már a próba miatt érzékelőt is cseréltem és mégis.
előzmény: Wineman #16

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Amióta az új, +-jelű infrák vannak, azóta folyamatosak a téves jelzések, mert alapból túl érzékeny az infra. Vedd le a J2, J3 jumpereket és jó lesz.
előzmény: H. József #14

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Hellyel közzel 98 óta telepítek paradoxot, ezalatt egyszer sem fordult elő, hogy a központ miatt lett volna téves riasztás.
1-2 gyártó extravékony kábele, eol és hibás/rossz kötés miatt már igen.
előzmény: H. József #14

Nem elérhető H. József

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 102
És biztos, hogy az infra okozza a riasztást, s nem esetleg a központ? Én most szívok egy SP 5500 központtal, DG65 infrákkal, ahol nem tudom mire vélni a sok téves riasztást (3 nap alatt vagy 10 jelzés különböző helyekről). Teljesen átlagos lakás, semmi látszólagos zavarforrás, zárt ablakok ajtók.  ::fejel::
előzmény: david.zalka #13

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!