Szerző Téma: Kültéri védelem téves jelzések - infrasorompó  (Megtekintve 11515 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Forgalmazóval beszéltem, az összes dolgot, amire gondolt kipróbáltam már:/

Ha egy oldalon lenne, akkor azt mondanám, hogy lehet pók, vagy rossz eszköz stb, de itt 4ből 3 oldal rossz. Kamerák felvételeit visszanézve nem történt mozgás az infrák vonalában.
előzmény: Wineman #10

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Ezt én is így tudom, ezért választottam a 90m-es távra egy kültérre 150m-re paraméterezett infrát. Viszont ha a távolság lenne a probléma, akkor szerintem világosban is lennének téves jelzések, nálam viszont csak sötétedés után jönnek a téves jelzések :( Illetve csillagos, köd, pára, esőmentes éjjeleken is jön a jelzés sajnos...

Van tartalékban egy 60-asom, lehet azt megpróbálom a 30-as helyére.
előzmény: Nemkereskedő #11

Nemkereskedő

  • Vendég
Két napig az internetszolgáltató "elfelejtett" internetet adni, ezért csak most válaszolok, ha még aktuális.
Sokéves tapasztalat, hogy a gyártó által megadott távolságok- beltér 150m, kültér 75 m - a gyakorlatban nem minden infrasorompónál igaz.(pára, köd, eső, szembenlévő reflektor csökkenti a vevő érzékenységét.) A pulnix , bosch tudja. Az interstellárt nem használtam. A másik említett típussal csak rossz tapasztalataim voltak. A megbízható működéshez általában a négy sugarasak kellenek.
Ha a saját infráidtól van valamilyen tükröződés, az azt okozhatja, hogy hiába mész át a sugáron, nem fog riasztani, mert a másik jel ébren tartja.
Szerintem a távolságokkal lesz a probléma. Én megpróbálnám a 150m-es infrát átmenetileg a 30m-es helyére tenni néhány napig.
előzmény: david.zalka #8

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Egy ismerősöm mondta, hogy neki már volt problémája bizonyos típusú infrasorompóval, ami a drótkerítéshez közel volt és állandó jelzéseket produkált. Forgalmazó esetleg tud mondani valamit a jelenségre?
A másik ötletem, hogy egyszer maradjatok ott zárás után és nézzétek meg, hátha valamilyen állat belemászkál az infrába. Esetleg a pók potroha is egész jól szét tudja szórni a jelet.

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Mire gondolsz? Egy oszlopon van 2 vevő másikon meg 2afó és ez 2x. Tudom jobb, ha nem így van mert akk nem tud belelőni véletlen sem a másik, de ezért csináltam a takaró lemezeket, így oldalról nem tud beleszólni a másik. Még arra gondolok most utolsó ötletként, h a kocsikról tükröződik bele valamelyik másik infra sugara...
előzmény: vlezlee #7

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Sajnos úgy néz ki, hogy nem, hajnali 4kor is jön a jelzés
előzmény: Nemkereskedő #5

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Adó és vevő hogy van elhelyezve?
előzmény: david.zalka #4

Nem elérhető tibitoth

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 6
Nálam egy helyen a felkelő nap sugarai zavarták meg a vevőt. Az adó és a vevő megcserélése után már jó lett. A lemenő nap már nem tudta megzavarni, ott már takarásban volt.

Nemkereskedő

  • Vendég
Nem függenek össze a riasztás időpontjai a reggeli, vagy esti alacsony napállással?
előzmény: david.zalka #4

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
@vlezlee:Nem használok zónaduplázást.

@VG: Sajnos az adó-vevő csere csak új kábelek behúzásával megoldható, amit persze muszáj lesz megcsinálni, ha kiderül, hogy ez a probléma. Amelyik oldal sokat jelez, ott pl. nincs vele szemben alean infra, oldalról pedig teljesen ki van takarva, úgyhogy remélem nem ez a probléma
előzmény: vlezlee #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!