Szerző Téma: Kültéri védelem téves jelzések - infrasorompó  (Megtekintve 11324 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Oké, de azt mondja van ott kamera. Akkor ha valami ténylegesen riaszt, azt látná.
Szerintem egy analóg adatgyűjtőn az látszódna, hogy rapszodikusan ingadozik a feszültség, és egyszer csak eléri a billenési küszöbszintet, riaszt, és a kamerán meg semmi nem látszódik.
Véleményem szerint az infrasorompó cserén kívül minden egyéb tevékenység kidobott idő, pénz. A végső megoldás úgy is az lesz.
Igen, itt is lehetne késleltetni, szerintem az Intelstellar is tudja, vagy sorba kötni más érzékelővel, de az meg csökkenti a védelem szintjét.
 
előzmény: L. Pásztor #32

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Dehogynem lehet ...
Monitorozod a vevödiódákon esö feszültséget. Mindent megmond.

Nekem pl. vagy 15 eve megmondta, h feketerigók repülnek be eléjük... minden hajnalban beriasztottak.
A büdös életbe sem gondoltam volna ...
Fel kellett tenni még egy párat magasabbra, h elmúljon a gond.
Plusz kaptak egy kontrolleres késleltetést kb. 30 millisec-re és aztan béke volt.
előzmény: czegany #31

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
A mindenre érzékeny, hőmérsékletváltozásra elhangolódó elektronikával rendelkező infrasorompó problémáját nem fogja megoldani, legfeljebb statisztikát gyárthat.
Ha kültérre kell infrasorompót tennem, minimum az alábbiakat betartom.
Gyártó által ajánlott max. kültéri távolság legfeljebb 50%-ig távolítom a két eszközt. Elhelyezéskor figyelembe veszem, hogy a vevőbe ne tudjon belevilágítani a nap, de a lemenő nap semmiképpen. Ha nem falra, eresz alá, vagy egyéb védett helyre és kis távolságra kell szerelnem, hanem kidobni a hóba, fagyba, jégbe, tűző napra, esőbe, ködbe, akkor Optex, Pulnix, Takex. Táplálás 24V, megfelelő vastag kábelen. Ha ezekhez a feltételkhez kapcsolódó anyagiakat a megrendelő nem fogadja el, akkor egy kompromiszumra hajlamosabb kollégát fogja a saját rendszere boldogítani egy éven belül.

Egyébként éppen az Intelstellar azon szépségek egyike, amikből már jópárat cserélnem kellett. Sajnos agyon vannak benne "húzva a LED-ek" és ha jól is működik, gyorsan tönremegy az adójuk, főleg télen. És ha valaki úgy növeli a hatótávot, hogy túláramot ad a LED-nek, az a gyártó ....
előzmény: L. Pásztor #29

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Nem értem az embereket olcsó gagyi eszközöket telepítenek aztán fáj a fejük... Czagány megmondta a tutit.
előzmény: L. Pásztor #29

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem ertem a népeket ...
Fillérekért vannak ebay-es analog/digit adatgyüjtök, nem kellene 1 ejszakara ratenni egy olyat a kritikus szakaszra?
Sokkal kevesebbe fájna, mint soxor kirohangálni a vak riasztasokhoz ... hát nem?
előzmény: czegany #28

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Az egyiket cseréld le egy Optex-re vagy Pulnix-ra. 99%, hogy azzal a szakasszal nem lesz bajod pár évig.
előzmény: david.zalka #24

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41

Hol tart a dolog?



Nem párásodnak belül az infrák,van bennük fűtés?Az infrasorompók tápegysége véletlen nem azonos a kamerákéval?
A tápegység nem közös valami más eszközzel?
Miről vannak táplálva az infrasorompók?

Én az összes földelést és árnyékolást is kikötném próbából.Nem-e valami földhurok van,plána,ha a kamerákkal közös a a táp.



előzmény: david.zalka #24

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Esetleg megpróbálhatnád szín tisztán csak akkuról üzemeltetni egy rövid ideig. Hátha hálózatról jön valami tüske, pl az utcai nátrium vagy higanygőz lámpáktól stb. Nem valószínű, hogy ez lesz a megoldás de egy próbát megér.

Nemkereskedő

  • Vendég
Ha a nagyobb távolságú is jelez a rövidebb távon, akkor ez valamilyen nagyteljesítményű elektromos zavar. Passzív infránál tapasztaltam hasonlót egy katonai létesítmény közelében. Nekem a típusváltás-más kategóriásra- megoldotta. Esetleg próbáld meg pulnix-al.
előzmény: david.zalka #24

Nem elérhető david.zalka

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 9
Sziasztok! Összes infra köré gyártattam aluból takaró lemezt, az nem segített. Nem mászkál senki felvételek alphán. Kamera infra nem tud belevilágítani mióta a takarók rajta vannak... :/ köszi a tippeket
előzmény: Lacy #23

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!