Szerző Téma: Elmes vezetéknélküli rendszer  (Megtekintve 2325 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kisapa63

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#13 2017. November 30. - 10:24:58
0
Vevőt még nem cseréltem. Lehet,hogy megpróbálom áthelyezni máshová már amennyire lehetséges. Az ügyfél ugyanis nem igazán akar vezetékezést látni, ezért is van ez a megoldás.
előzmény: Nemkereskedő #12

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#12 2017. November 30. - 10:12:11
0
Azt nem tudom, hogy vevőt cseréltél-e, mert ha egyik érzékelő sem működik, csak közelről, akkor a közös pont a vevő lehet. Ha nem a zavar, akkor a vevő érzékenysége lecsökkenhetett, és ez is okozhatja!
előzmény: kisapa63 #9

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#11 2017. November 30. - 09:36:35
0
Hát abban az esetben, ha csak fél méterről érzékelik egymást, akkor nincs.
Olyan esetben, ha csak néha fordul elő - nyitásérzékelő riaszt, de a visszaállást nem érzékeli, és állandóan nyitott zónát jelez - akkor megoldás szokott lenni a repeater, mert az kis idővel később megismétli a kódokat, és ha közelebb is van az ominózus érzékelőhöz, akkor ez a probléma megszűnik. De ennek is szüksége van jelre, amit ismételhet.
előzmény: kisapa63 #9

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#10 2017. November 30. - 08:38:50
0
Már találkoztam olyannal, hogy a 20csatornás vevő nem látott 1-2 nyitásérzékelőt, de az újratanítás megoldotta a problémát. Az sajnos nem derült ki, hogy ez miért történt.
előzmény: kisapa63 #9

Nem elérhető kisapa63

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#9 2017. November 30. - 06:32:41
0
Ezek szerint más tipped nincsen ezeken kívül? Azzal nem sok mindent tehetek ha valami zavarja. Javasoltam az ügyfélnek másik frekvencia használatát de nem igazán akarja megérteni, hogy ami tegnap még működött ma miért nem.
előzmény: Nemkereskedő #4

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#8 2017. November 29. - 15:37:41
+1
akkor megnyugodtam...nem jut ilyen eszembe ígérem. ;) 
előzmény: Nemkereskedő #7

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#7 2017. November 29. - 15:06:05
0
Ha egy érzékelő egy bemenet, akkor nem tapasztaltuk, viszont ha több érzékelő van egy bemenetre programozva, akkor igen.
előzmény: BeniJoe #5

Nem elérhető kisapa63

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 44
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#6 2017. November 29. - 14:24:12
0
Természetesen teszt állapotban próbáltam amikor minden mozgást elküld és nem felejtette el mert közelről kb fél méterről működik. Más lesz a baj.
előzmény: Nemkereskedő #4

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#5 2017. November 29. - 14:21:22
0
...jól értem, hogy elfelejti a már feltanított érzékelőket, csak úgy egyszercsak?? ???
előzmény: Nemkereskedő #4

Nemkereskedő

  • Vendég
Re:Elmes vezetéknélküli rendszer
#4 2017. November 29. - 13:28:32
0
 Nem tudom ismered-e azt a tulajdonságát az Elmesnek,hogy az infrák két jelzés után elmennek energia takarékos üzemmódba, és csak ha két percig nincs mozgás előtte akkor jelez újra.
A másik lehetőség: el szokta veszíteni a felismertetést, azt próbáltad újra?[/size]
Harmadik: ha az előző kettő rendben, vidd egész közel egymáshoz az adót és a vevőt, mert a 433Mhz egy nagyon zsúfolt frekvencia, és elképzelhető, hogy beüzemeltek a közelben valamit, ami kihat rá![/size]
előzmény: kisapa63 #3

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!