Szerző Téma: Kontármentes övezet :-)  (Megtekintve 14411 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Kontármentes övezet :-)
#60 2017. Február 24. - 10:29:03
0
Mert attól a ponttól, hogy a betáp kábel ereit kibontod, megszűnik a dupla, megerősített szigetelés. A földeletlen dobozt a kollégáimmal együtt én is nem megfelelőnek minősítem.

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kontármentes övezet :-)
#59 2017. Február 24. - 10:06:39
0
Nem kötekedés, de minek a védőföld?

EPH-ra gondoltál nem?

A trafó kettős szigetelésű, max az egyidejűleg érinthető nagy fémfelület játszik.
Más kérdés az árnyékolás szerepe.
előzmény: czegany #47

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#58 2017. Február 24. - 00:21:19
0
Néha lemegyek a műhelybe három sörrel, és legyártok 80-100 sarus-körmösanyás-csavaros univerzális földelést, és egy évig kitart. Ott van mindig a műhelyautóba, és ha fémdobozzal dolgozunk, földelem.
Akkór már a DSC se a régi (HEHE, ebben sem), most mekkora akciókkal próbálják a telepítőket inspirálni :)
előzmény: kero #57

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Kontármentes övezet :-)
#57 2017. Február 23. - 23:59:49
0
Már a DSC sem ad.  Legalábbis amikor én még rendszeresen szereltem, akkor már nem adott.
előzmény: czegany #55

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kontármentes övezet :-)
#56 2017. Február 23. - 23:59:30
0
Nem vettem magamra :D Amúgy is pár éve volt. Azóta már fejlődött a tudományunk kicsit ;D
De, hogy lássátok, itt van a szabályos földelés is.
A DSC már nem ad földelést. Régen valóban volt hozzá. Helyette kapsz tamper kapcsolónak fém tartót. tamperkapcsoló nélkül...

előzmény: czegany #54
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 24. - 00:02:34 írta syn7h37ic »

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#55 2017. Február 23. - 23:54:48
+1
Igen, sok minden nem lehet, de ha a fémdobozt megfelelően leföldeled, kihúzod a kígyó méregfogát!
A DSC ippen ad is a dobozaihoz metrikus csavart, körmös anyákkal, amik áttépik a doboz festését, és az anya miatt feszítve maradnak. Erre jön a zöld, sarus kábel, és a felső körmös anya. Ez a központoboz része, vagy legalábbis volt akkor, mikor DSC-t szereltem.
előzmény: syn7h37ic #52

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#54 2017. Február 23. - 23:50:23
0
De ne értss félre, tényleg üdítő látvány az ilyen szerelés, szakemberre vall, csak leírtam, azt amit én fontosnak taratok.
előzmény: czegany #53

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#53 2017. Február 23. - 23:48:16
0
Én a doboztamperrekre gondoltam!
Egy félkész állapot így le van kötegelve?  ;)
előzmény: syn7h37ic #50

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kontármentes övezet :-)
#52 2017. Február 23. - 23:45:19
+2
A kábel is kettős szigetelésű, továbbá, nem mozgatható a szerelvény. Egyébként ahol csak lehet, normális saruval, és normális kialakítású földelő csavarral dolgozunk. A Dobozgyártóknak pedig egy nagy seggberúgás kijár, mert semeddig sem tartana hegeszteni egy rendes földelést a dobozra. Néhány kivételtől eltekintve. Ha pedig nagyon kötözködnék, elvben nem is lehetne a gyengeáram mellett bevezetni az erősáramú kábelt.  :D
előzmény: bcslaci #51

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kontármentes övezet :-)
#51 2017. Február 23. - 23:19:33
+1
Csakhogy hiába kettős szigetelésű a trafó, a 230V-os kábel nem gumi átvezetőn vagy tömszelencén megy be a dobozba, így az átvezetésnél sérülhet és máris a dobozra kerülhet a fázis. Igaza volt a villanyásznak.
előzmény: syn7h37ic #49
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 23. - 23:25:52 írta bcslaci »

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!