Szerző Téma: Milyen érzékelőt?  (Megtekintve 21892 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Milyen érzékelőt?
#23 2017. Március 12. - 19:08:56
+3
Simán működhet eléggé jól bírja a légmozgást (raktam már fedett teraszra), de én inkább egy kombináltat tennék pl .KX15DT .
előzmény: Wineman #22

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Re:Milyen érzékelőt?
#22 2017. Március 12. - 19:01:02
0
Üdv!

Olyan nappaliba kéne mozgásérzékelőt elhelyeznem, ahol van klíma. Szerverszobában használtunk már Crow Geniust, de elég húzós az ára. Paradox DG75 megoldás lehet?

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen érzékelőt?
#21 2016. November 16. - 18:14:56
0
A hétvégén tesztelek....meglátom mi lesz a vége. Majd megírom.

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen érzékelőt?
#20 2016. November 15. - 07:35:16
0
Szerintem nem :P
Remélem zárt topicban vagyunk..

  • A beltéri érzékelő mitől jelezne ugyanezen esetben?
  • Szerintem nem az infrasorompó, hanem a mikrohullámú érzékelő a megoldás (mono vagy bistatikus). Tíz fölötti esetben szembesültem már vele, hogy tudatosan kikerülték az infrasorompót. Persze autó méretű tárgy védelmére optimális. Meg idióta ellen is.
Mindazonáltal tegnapi nap próbája 4 fokban erősen felöltözve 10m-re Optex HX érzékelőtől keresztirányban mozdulva 1m alatt riasztásban volt...
Persze nem olcsó...

Ja és az elmúlt 7 hónapban -amióta működik- nem riasztott tévesen.
előzmény: syn7h37ic #18

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen érzékelőt?
#19 2016. November 15. - 07:24:33
0
Na igen, de ha bent áll a kocsi???
Vagy szakadó drótos megoldás  :D

Nekifutok az NV75-tel, meglátom mi lesz.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Milyen érzékelőt?
#18 2016. November 15. - 07:11:38
0
Futottam hasonló problémába én is. Téli hideg, vastag ruha, és a ruha külső rész is áthűlt. Az MW jelzett, a Pir csak nagyon közelről.  Ezért sem szeretem a kültéri infrákat, kellő hőszigetelés esetén sosem fog jelezni, vagy minden vicik-vacak mozgásra is átbillen. Kültéri infrasorompó a biztos megoldás, ha van hely kiépíteni. Garázsnál három sorban, hogy ne tudják átugrani, és alatta bekúszni.
előzmény: Janó #17

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Milyen érzékelőt?
#17 2016. November 13. - 17:46:31
0
Sziasztok!

A mai nap belefutottam egy érzékel "hibába"? Egy külső garázsba és műhelybe szereltem volna dual érzékelőt
(MM/PIR) B24 lezárással. Egy hete amikor telepítettem működött rendesen, ma csak ismét teszteltem volna de az istenért se akarta beadni a riasztást. Szabotázsra riasztott. Néztem a papírját és -10 ig ajánlották, de még a közelében se volt az időjárás.
Kipróbáltam NC módban is de ugyan az a helyzet.
Ha a tenyeremet közvetlen az infra elé raktam akkor bejelzett. Az MW folyamatosan jelzett de a PIR nem nagyon akart muzsikálni.
A nevezett érzékelő: Tecnoalarm Twintec és amit kinéztem helyette: Paradox nv75 ennél -35 ig írják az üzemelést.

Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?


Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Milyen érzékelőt?
#16 2016. Szeptember 04. - 19:43:14
0
Ez ertheto. Viszont kishazankban roppant sokszor nem szeretnek/tudnak 1 erzekeloert 60-80eFt-ot adni. En ezert hasznalom a kertemet folyamatos tesztelesre. Mar 30 folotti kulteri erzekelo tesztje megvolt, de jellemzoen 4-5 az amit hasznalni is javaslok. Igy aztan ha a penztarca szukebb, viszont a kornyezeti viszonyok lehetove teszik az olcsobb termek alkalmazasat, akkor siman van ra lehetoseg, es nem azzal zarom a megbeszelest, hogy ezt jo minosegben nem lehet megoldani. Persze van ilyen is....
előzmény: handras #15

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Milyen érzékelőt?
#15 2016. Szeptember 04. - 13:59:25
0
Nekem viszont az a véleményem, hogy az a pénzkidobás, ha ki kell járjak javítani garanciába.
előzmény: vg #13

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Milyen érzékelőt?
#14 2016. Szeptember 04. - 12:10:08
0
Sajnos a Satel eddig nem a jól sikerült érzékelőiről volt híres, de bízom benne, hogy tanultak a korábbi hibáikból, mert amúgy -a promóját nézve- [/size]tetszik a koncepció. A távirányítós érzékenységállítás nagy királyság! :) Megvárom az üzemeltetési tapasztalatokat (1-2 év), aztán majd lehet, hogy kipróbálom...  8) ;D
előzmény: vg #10

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!