Szerző Téma: Otic beléptető panel + Cryptex kártyaolvasó BEEP hiány  (Megtekintve 4127 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Nem. A Criptex olvasó led és beep bemenetei negatívra indulnak. ÉS hiába mérsz a vezérlőn bármit, a kimenet open collector,  ami gyakorlatilag semmi, míg negatívot nem kapcsol ki. Ha pedig az otic beep kimenete +12V ad ki, akkor bukta a mutatvány, kell az a nyomorult relé, mert polaritást kell fordítani.
előzmény: kendre #4

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Köszi...  ???
előzmény: eXtra #2

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Ez igaz, de itt 6 belépési pontról van szó, tehát 6 relé és 6 probléma áthidalás...
Ilyenkor már idegesítő, hogy miért nem megy.
Rá mértem a Beep kimenetre, nincs rajta +12V. Az olvasó ugyanezen bemenete pedig azt igényelne.
előzmény: syn7h37ic #3

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Egy plusz relé az  ajtómágnes vezérlés mellé. Azzal vezérled a beep szálat. Pont addig sípol, amíg nyitott a zár. Legegyszerűbb, atombiztos és olcsó megoldás. Nem mindig a programozás az egyszerűbb ;)
előzmény: kendre #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Hol hibáztam?

Ott hibáztál, hogy nem hívtad fel a Powert, ahol valószínűleg azonnal válaszoltak volna a kérdésedre...  ;)
előzmény: kendre #1

Nem elérhető kendre

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 27
Sziasztok!
Telepítettem egy Otic beléptetőrendszert, illetve kettőt egy telephelyen.
A megrendelő választotta ki a kártyaolvasót (CRYPTEX cr441rb) mivel pontosan illeszkedett a régi helyére, meg amúgy tényleg jónak tűnik és nem is drága. Szóval nem volt kifogásom ellene.
Nem működik a BEEP kimenet az Otic-on.
A cél az lenne, hogy amikor nyomógombbal nyitják az ajtót bentről, akkor kint az olvasó sípoljon egyet, mert az emberek nem hallják a zár kattanását.
Mindent úgy kötöttem ahogy kell, az olvasó beep szálát a green led kimenetre kötve sípol rendesen, csak az a baj, hogy amikor kódot kezdenek el beírni, akkor is sípol. Ez így rendben is van, mivel ha elkezdik beírni a kódot, akkor zölden villog amíg ebben a módban van, de sípolással már nagyon zavaró, tehát ez az átkötés elvetve...
Műszerrel rámérve az Otic a Beep kimeneten semmit nem csinál, programozásban opciót nem találtunk ennek állíthatóságát illetően.
Hol hibáztam? Vagy hol a trükk?


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!