Szerző Téma: Dubai-ban jártam :)  (Megtekintve 4581 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

BalintR

  • Vendég
Re:Dubai-ban jártam :)
#16 2014. Január 27. - 08:21:04
0
Ha úgy van, akkor ez a része rendben...
:)
előzmény: Komi #14

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Dubai-ban jártam :)
#15 2014. Január 25. - 19:04:57
0
Szerintem nem arre gondolt .Kicsi nagyítsd ki és a bal sarokban van valamilyen szigszalagos csoda az egyik FAM mögött , mellett ,amennyiben jól látom .
előzmény: Komi #14

Nem elérhető Komi

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 134
Re:Dubai-ban jártam :)
#14 2014. Január 25. - 09:58:08
0

Azok a szerelvények FAM szerelvények, ha jól látom.
A csavaros rész NINCS feszültség alatt! Csak a két fém pofát fogja össze, de nincs fémes kapcsolatban vele.
Nálunk is szerelne(tek) ilyenekkel, a kötegelt légvezetékes hálózatokon.

http://www.haluxvill.hu/pfiszterer/pfiszterer-1-5-16-osszekoto.html

Igazából nem is a falon kívüli szerelés szúrt szemet, hanem az, hogy simán érinthető a kötés. Szerintem minimum egy dobozt illene rájuk tenni. Persze Magyarországon az "áramlopás" is gondot okozna.
előzmény: papppapa #11


Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Dubai-ban jártam :)
#13 2014. Január 25. - 09:00:15
0
Gondolom az olasz autók  villamossági része is  ilyen korrekt lehet /Tisztelet a kivételnek/
előzmény: BalintR #12

BalintR

  • Vendég
Re:Dubai-ban jártam :)
#12 2014. Január 25. - 08:32:36
0
Igazából nem is a falon kívüli szerelés szúrt szemet, hanem az, hogy simán érinthető a kötés. Szerintem minimum egy dobozt illene rájuk tenni. Persze Magyarországon az "áramlopás" is gondot okozna.
előzmény: papppapa #11

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Dubai-ban jártam :)
#11 2014. Január 23. - 19:01:48
+1
Valszeg egy ezeréves műemléképületet nem enngednek szétvésni.Így meg egyszerű a hiba keresés meg a javítás .Csak nehogy Kolompár Rómeóék megtudják mert nem sokáig lesz ott ....
előzmény: BalintR #10

BalintR

  • Vendég
Re:Dubai-ban jártam :)
#10 2014. Január 23. - 17:45:42
0
Velencei sztenderd villanyszerelés (kb. 2,5 méter magasan):

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Dubai-ban jártam :)
#9 2014. Január 17. - 22:22:31
+1
Nem a probléma a lényeg, csak ha már ott voltam, lefényképeztem az ottani kollégák munkáit. Nevezhetjük szakmai ártalomnak :)
Nyilván van ami gány és ez előbb szúr szemet, mint amivel nincs baj :)

Ami számomra meglepő volt az a Satel központok és a Pyronix KX10 sorozatú érzékelők (ha jól rémlik, ebben van piros led) és Pyronix üvegtörésérzékelők magas száma.
előzmény: handras #8

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Dubai-ban jártam :)
#8 2014. Január 17. - 15:24:16
0
Lehet, hogy én is kókler vagyok, de egyiknél másiknál nem tudom mi a probléma...
előzmény: vlezlee #1

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Dubai-ban jártam :)
#7 2014. Január 17. - 14:18:20
+1
Nem kell olyan meszre menni, h sz@r munkát lásson az ember...
Szakmai ártalom, ha megyek valahova, akkor szétnézek és csemegézek ezeken is.

Nemrég pl. Isztanbulban láttam rengeteg hasonlóan gyatra munkát. De ott mondjuk sok más, így pl. a villanyszerelés sem sokkal különb.
Görögöknél sokfelé lehetett látni sziréna kábelt a fal külső felületén elvezetve egy-egy darabon ... tipikus mediterrán nemtörődömség.
Horvátéknál tengerparton is vannak itt-ott "mutatós" megoldások.
Olaszország déli részén szirénából Bentel volt az egyed-uralkodó, sok helyen iszonyú szép dizájnos cuccok a boltok belterében ... de állítólag a felszerelt mennyiséghez képest még ma is csak kevés van felügyeletre bekötve 

Nyugat-Európa persze teljesen más ... de itt-ott már az kezdett el idegesíteni, h pl. már a buszokon is 8(!) db kamera figyel a menyezetről ...

 

előzmény: vlezlee #1

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!