Szerző Téma: Kültéri mozgásérzékelés  (Megtekintve 24855 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető ztm

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 60
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#15 2015. Május 23. - 18:30:36
+1
+1 a Texecom External DT-re. Itthon is ez van, téves riasztás mentes és az érzékenysége is megfelelő. Az Optex-ek, a Rokonet 315DT is megbízhatóak, de néha indián szükellésben kell előtte ugrálni, hogy észrevegyen. Hiába rakom a legérzékenyebb állásba, akkor is sokkal lomhábbnak tűnnek a Texecom-nál.
A Rokonet-nél az MW sem tetszik igazán, ha kicsit "zajosabb" környezetet bámul, az MW része szinte mindig billen, ez sztem csak azért van, hogy vmi mindig jelezzen.  ;D [size=78%] Jobban szeretem a sima 2 optikás érzékelőket.[/size]

A Paradox kültéri érzékelőivel nekem is csak rossz tapasztalataim vannak, szerintem is kerüld.
előzmény: SLC #14

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#14 2015. Május 20. - 08:26:54
0
NVX-et ne erőltessük, a fw frissítés sem segített rajta sajnos.
DG85-el nekem csak jó tapasztlataim vannak. Igaz, hogy néha egy hét is kell, hogy stabilan belőjje az ember, de utánna évekik hibamentes.


előzmény: vg #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#13 2015. Május 19. - 20:50:57
0
a 315DT-ben dupla radar és dupla pir van
előzmény: Zsombor #12

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#12 2015. Május 19. - 18:43:26
0
Hát akkor egyhangúan bevált érzékelő nem igazán létezik. Kemény dió.
Talán a nap UV sugarai is bezavarhatják?
PIR+MW érzékelők nem stabilabbak?

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#11 2015. Május 19. - 15:36:24
0
köszönöm az infót!. hát ez valóban érdekes dolog. Hogy mitől riasztót állandóan,És csak azon az 1x helyen. :)
előzmény: Ryki #10

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#10 2015. Május 18. - 23:39:14
0
Nálam a Risco 315DT Watch Out jól működött pár helyen. Egy helyen viszont annyira megszívtam vele... :-X
Sehol nem jelzett kis állatkára, viszont volt egy ügyfél ahol 3 db került felszerelésre és abból volt egy hely ahol folyamatosan tévesen jelzett..
Tök mindegy mit állítottam be érzékenységnek (min-max), milyen lencse volt benne (Pet vagy 5° sorompó lencse)..Folyton tévesen jelzett.
Azt hittem hogy rossz az az 1 db érzékelő, megcseréltem az egyik jó érzékelővel hogy kiszűrjem tényleg rossz-e.
Amire nem számítottam hogy a megcserélt (jó) érzékelő is tévesen kezdett jelezni azon a helyen, a rossz viszont nem jelzett tévesen a másik helyen... X-akta
előzmény: balusecurity #8

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#9 2015. Május 17. - 20:21:48
0
NVX kb. semmire sem jelez, főképp ha közelítünk felé. Egy teszt példány talán még most is fenn van, azzal nem egyszer előfordult hogy 15m-ről odasétáltam, és akkor jelzett be, amikor felugrottam elé 0m-en. És igen, jól van beállítva, pedig én se hittem.....
DG85 meg kissé az ellentéte. Az még azon mozgó faágakra is bejelez, ami nincs is az érzékelési területén, sőt nem egyszer videóval visszanézve a fű sem rezdül, viszont riaszt. Teljesen tiszta terep,  2-3 téves visszanézve még felhő átvonulás sem volt, érzékenység 4-esen. Nálam mindkettő ezek után kuka....
 :o

Ja és egy meglepően jó példa: itt a fórumon cseréltem egy Maximum Guard-ot, 3 év alatt egyetlen téves, de akkor orkán erejű vihar tombolt. Igaz 12m-nél nem több a hatásos érzékelése, de ezért az összegért meglepően jól teljesít.
előzmény: syn7h37ic #5

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#8 2015. Május 17. - 13:19:20
0
esetleg a Risco 315Dt Watch Out milyen lehet?
előzmény: Zsombor #7

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#7 2015. Május 17. - 09:48:31
0
Egy hét után behalt az érzékelő ez azért a Paradoxnál nem jó pont.
előzmény: syn7h37ic #5

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Kültéri mozgásérzékelés
#6 2015. Május 17. - 09:47:12
0
A Paradox nekem se a favoritom. Optex LX érzékelője elég tűrhetően dolgozik igaz az ára nem ezt sugallja.
Politech Pol-Nat érzékelője is teszi a dolgát.  Csak a mostani feladatnál van 2 német juhász eb.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!