Szerző Téma: Macbook-ra IVMS-4200?  (Megtekintve 6886 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#15 2018. November 25. - 12:10:34
0
Esetleg még VMWare is szóba jöhet. A VMWare Player ingyenes, bár abban nem lehet virtuális gépet létrehozni csak futtatni, viszont a workstation pro-ból van elérhető "ncore szoftverboltos" verzió.

Oracle virtualbox viszont ingyenes és létezik OSX-re is
előzmény: handras #10

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#14 2018. November 23. - 22:36:35
0
Amúgy a másik verzió a Bootcamp ami alapból rajta van az iMac-en. Csak itt az a hátárny hogy egyszerre nem fut a két OP rendszer.
Gép inditásnál tudod kiválasztani hogy a Win vagy Mac induljon...Ekkor csak a Wint kell megvenni...
Kompromisszumok
előzmény: handras #13

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#13 2018. November 23. - 18:27:41
0
Köszi, urak!

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#12 2018. November 23. - 15:46:11
0
Nem feltétlenül kell bootolható pendrive, elég az iso file is a windows telepítővel.
előzmény: handras #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#11 2018. November 23. - 13:04:25
0
Igen, valahogy ugy.  En DVD-rol telepitettem a w7-et,  pendrive-rol nem probaltam. Persze ma mar egy mac seggén sincs DVD drive, én is külsőt hasznalok. Itt majdnem minden mac-re fel van teve, mert neha meg kell lennie a kompatibilitasnak nehany sz@ros ringyóz file-lal.
Meg persze jellemő, h az a rohadt apeh nyomtatvanykitolto program is csak ringyózra van megirva ...
előzmény: handras #10

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#10 2018. November 23. - 11:40:14
0
Értem, köszönöm.
Tehát ha már fut a virtuális gép (parallel) akkor mondjuk bedugok egy bootolható pendrive-ot és elindul a telepítés?
előzmény: L. Pásztor #9

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#9 2018. November 23. - 07:18:58
0
A mac-en nem kell windozosan telepiteni semmit. A parallel-t behuzod az alkalmazasok közé, és annyi.
A parallel elinditasa utan kell a ringyózt kell telepiteni a szokott módon. Ha a ringyóz szokott módon, fél nap után fent van, akkor jön a win alatt futó sok sz@r telepitése a szokott időrabló módon ...

Viszont utána holiday, mert már csak váltani kell az alkalmazasok és oprencerek között.
Üröm az örömben, h a ringyóz itt is képes összefosni magát ahogy PC-n szokta, a különbség csak annyi, h az  OsX azert gond nélkül fut tovàbb ...
előzmény: handras #7

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#8 2018. November 22. - 23:04:37
0
Ajjaj, ez+a windows közel 50e Ft. >:(

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#7 2018. November 22. - 22:52:56
0
Gondolom a win célszerűen egy pendrivon legyen.
Amikor települ a parallel milyen felületet kapok amiről telepíthetek?
előzmény: Ryki #5

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Macbook-ra IVMS-4200?
#6 2018. November 22. - 21:52:55
0
Sok ringyózos szoft gyorsabban fut OsX-en Parallel alatt, mint egy négymagos PC-n, köztük egy nyomtatott áramkörtervező szoft is ... pedig az nem kis jószág.
DE:  nem minden fut el Parallel alatt. Néha gond van a Java-s és Flash-es baromságokkal (nem is értem 2018-ban miért van még mindig ilyen vírus-tenyészet), illetve a nagyon low-level szinten perifériakezelő szoftokkal néha nem müxik. Nálam a banki szoftver nem futott macbook-on, akárhogy is bűvészkedtem. Az unicredit-ben a gyorstalpalót végzett Java-n kívül mást nem ismerő infós banda meg még nem hallott ax OsX-ről ...  merthogy jó a ringyóz, mert még az ATM-ek is XP alatt futnak ...  :(


előzmény: Ryki #5

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!