Szerző Téma: 4 kamerás/csatornás USB DVR videó rögzítő PC/laptophoz  (Megtekintve 6758 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető fazitomi28

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Szega, minden nagyon oké amit irtok, de azt is említsük meg ,hogy az ár fontos szerepet játszik, van olyan aki pont a folyamatos lopások miatt nem tud venni egy profi készüléket,kamerarendszert,lehet hogy agyors lefüleléshez ez is elegendő, remélem én rendeltem, a tapasztalatokat később leírom.
előzmény: matrixlaci #16

Nem elérhető matrixlaci

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 59
    • Mátrix Biztonságtechnika
Kína tud hight tech-et gyártani. Ez tény.
De.
A gagyi gyár (pince,alagsor, gyertyafény, napi húsz rizsszemért dolgozó bio-robot, stb) csak gagyit tud gyártani. HIába csomagolja be szépen.

A komoly gyárak high tech gyártósorral meg azt gyártanak, amit rendelnek tőlük.
Olcsó kamera kell? Olcsó alkatrészekkel rakják össze és jó olcsó lesz.
High-tech kamera kell? Mindenből a legjobb megy bele, de akkor az ára is húzósabb.

A gond akkor kezdődik, ha
1.  a fehér megrendelő egy gagyi gyárat fog ki, átverik és magas áron szart kap.
2.  a fehér megrendelő gagyit rendel, gagyit kap, de magas áron high tech-ként próbálja hazánkban értékesíteni.

Tehát a lényeg:
A drága kínai cucc lehet nagyon jó és nagyon rossz is.
Az olcsó kínai cucc meg olyan amilyen.

De ha egy 3 e Ft-os 4 csatornás USB DVR-ről beszélünk,  senki ne gondolja már hogy ez a High-Tech kategória.

Ez olyan mintha a trabantos azzal érvelne, hogy "van olyan ótó ami 340km/h -val megy.". OK. de a trabi véletlenül pont nem olyan.

Nem rossz kütyü ez, pláne ennyiért. De NEM biztonságtechnika, hanem szigorúan hobbi cucc.   " Jáccani jó lesz" kategória.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
"Nagyrészt megértettek és tolaráltak is partnereink, de ....akkor is az ilyen roppant kellemetlen mindenkinek. "
 
Arról nem is beszélve, hogy irtózatos presztizsvesteség lehet egy cégnek.

 
előzmény: L. Pásztor #14

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Nem pont erről beszéltem, megpróbálom elmagyarázni...
Ha sárga fajtát nagyra értékelem, ismerem az észjárásukat, hihetetlen hangya szorgalommal tudnak dolgozni. Sokat és jól. Tudom, mert sokat jártam arrafelé.
De mint minden subtrópusi nép, így -ha nem ellenőrzik őket- nagyon lazán is tudja venni a dolgokat, és veszi is.
Ha a fehér ember (multi) által ellenőrzött gyárban dolgozik, ahol komolyan veszik a QC-t, akkor nincs gond. Illetve itt is lehet, mert emellett erősen korruptak, kilopják a selejtet és eladják a piacon ...
A gond akkor van, amikor a kínai a SAJÁT üzemében zsigerből gagyit gyárt. Ezt teheti azért, mert részben ezt rendelik Európából, vagy teszi azért, mert ugyan nem sz@rt rendeltek, de azt adnak, mert úgyis előre kifizették már. És gondolatmenetük szerint nem baj, ha valaki nem rendel tölük ismét ... a világ elég nagy ahhoz, h ezt éveken át eljátszhassák.
Tehát: lehet jó a kínai (és általában az is) de csak ha EU vagy USA cég gyártatásából származik.
Ha kínai a cég - akkor számomra már régóta felejtős ...

PS: legutóbbi "élményeim" szerint (nem kaptam EU-st) így 500db kínai SMA antenna csatlakozóból a tüske számára belefúrt hüvely a közpéppontból kb. az egynegyedénél el volt csúszva kb. 1 mm-t, így használhatatlan volt, nem lehetett összecsavarni az ellendarabbal. Ment a kukába az egész ... éljen Kína !
Aztán nem kaptam EU-s low ESR elkókat, mert ugye válság van, helyette csak kínait és két különböző gyártási dátumosat. Az 500-500 db-os ELKÓ csomagból az egyik hibátlan volt, de a másikból sok kondi (nem tudni pontosan mennyi) bekapcsolás után pár nap alatt elvesztette kapacitása nagyrészét ... jópár készüléket kellett emiatt visszavennünk-cserélnünk, amit természetesen azonnal megtettünk. Nagyrészt megértettek és tolaráltak is partnereink, de ....akkor is az ilyen roppant kellemetlen mindenkinek.

Sok ember még nem józanodott ki a nagyvilágban, és a sok kis kínai meg továbbra is kaszál és röhög a markába ...

   

előzmény: vg #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Off
Értem én, hogy gyártóként nem lelkesedsz kínai egyedeinkért, de sajnos tudomásul lehet venni, hogy rengeteg sárga gyártó legalább olyan jó, néha jobb minőséget is produkál olcsóbban mint fehér társai. Ennek persze lehetnek tapasztalati árai és persze örülni sem kell, viszont tény... 8)
On

előzmény: L. Pásztor #11

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Tévedett az orosz. De nagyot !
A különbség az, h a fehér tulajdonos árgus szemekkel figyeli-felügyeli a minőséget, mert cége piaci pozíciója és jövője múlik rajta.
A sárga tulajdonos meg nagyívben sz..ik rá mi megy ki a dzsunkaművek kapuján, mert az idióta és kapzsi fehér kereskedő a föld túloldaláról már előre kifizette neki.
És mivel elvette a munkát, és így a fizetőképes keresletet a saját vásárlókörétől, ezért kockázata és mellékhatásaként most meg nyakig ül a válságban ... 
előzmény: Kisspeé #9

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Manapság amikor az Optex infrára is az van írva: Made in China....
előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető Kisspeé

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 22
"...... ámérikánszkii álkátrész, orosz álkátrész egy kutya, mindegyik made in taiwan...." By: LED ANTROPOV /Armageddon/  :D
előzmény: L. Pásztor #8

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Tényleg ócsssó :)  És olyan is, mert gagyi kínai. És akár innen is származhat:
http://www.dealextreme.com/p/easycap-4-channel-4-input-usb-2-0-dvr-video-capture-surveillance-dongle-11127
vagy kis földünk nagy kőbányai piaca:
http://www.alibaba.com ...
előzmény: Lacy #7

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!