Szerző Téma: Melyik központcsalád a jobb?  (Megtekintve 51093 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#149 2015. Április 06. - 10:56:54
0
Csak pillanatképet csinál, nem valós mozgóképet. De lehet, hogy én vagyok rosszul informált - megtudakolom holnap.

u.i:

Nemrég tudtam meg, hogy az egyik közeli kisvárosban olyan térfigyelő rendszert telepítettek, hogy a kamerák helyben rögzítenek csak az oszlopokon kártyára......no ez milyen megoldás????? és ha valamit vissza kell nézni valaki felmászik és letölti..... :o

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#148 2015. Április 05. - 21:43:55
0
Lehet, hogy maradi vagyok, de SD-re nem rögzítenék. Láttam már jó néhány döglött SD-t ahhoz, hogy megmaradjak a jól bevállt HDD-nél. A tárkapacitásról nem is beszélve.
előzmény: Janó #147

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#147 2015. Április 05. - 20:36:29
0
A TSP7000-be lehet tenni SD kártyát és arra is rögzít. Még nem vagyok annyira fanatikus, hogy vettem volna magamnak, pedig elég nagy kedvezményt kaptam volna rá.  8)

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#146 2015. Április 05. - 12:23:52
0
Igaz igaz.
A 8-96V-n van integrált 8 portos Ethernet modul. De az IP kamerákhoz akkor is kell a TSP7000 kezelőegység, és a rögzítéshez egy NAS, vagy NVR

[/size]
előzmény: Janó #145

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#145 2015. Április 05. - 11:39:11
0
http://microalarm.hu/termekek/riasztokozpontok/tp512

Én régóta használok Tecnoalarm központokat és nagyon megbízhatók és egyszerű a programozásuk, ráadásul a support is kiváló.

u.i:

Viszont már csak ez a típus van:

TP8-96 VIDEO/VF101TP96/V-HU8-96 zónáig bővíthető központ (vezetékes és rádiós), beépített analóg telefon és GSM/GPRS  kommunikátor, integrált hangmodul, integrált 8 portos Ethernet switch, USB csatlakozó, IP kamerák kezelése, fémházban, 5A tápegységgel
160 425 Ft
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 05. - 11:42:52 írta Janó »

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#144 2015. Április 04. - 19:33:41
+1
Tecnoalam TP512 a te központod. (ha meg tudod fizetni...  ;D Kb. Ezeket tudja. Kb. fél milla mindössze a központ az IP képes kezelőegységgel
előzmény: geza84 #141
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 04. - 19:39:42 írta syn7h37ic »

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#143 2015. Április 04. - 17:37:54
0
Szerintem nem, de a megfogalmazott igények sem tiszták előttem. Beszélj ismerősökkel kit ajánlanak neked. Szaki kimegy és átbeszélitek mit hogyan lehet.
Te megfogalmazod a felhasználói igényt a szakember meg elmondja mit ajánl helyette.
Sokmindent meg lehet valósítani abból amit kérsz, csak totál másképp.[/size]

Ja és a kérésedhez legalább Digis 100/1000-es net kéne :o ;D  az meg családi házas övezetben fehér holló.


előzmény: geza84 #141

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#142 2015. Április 04. - 16:18:03
0
 :o
előzmény: geza84 #141

Nem elérhető geza84

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#141 2015. Április 04. - 13:44:56
0
Sziasztok!

Abszolút laikus vagyok. Egy olyan központi egységet keresek, amire rá lehet kötni wifis IP kamerát, és néhány külső érzékelőt (nyitás érzékelő, mozgásérzékelő), csatlakoztatni lehet wifin keresztül a hálózathoz, egy SIM kártyát is lehet bele tenni, mikrofon csatlakozik hozzá (több is), és számkóddal lehet aktiválni, inaktiválni, és van éjszakai üzemmódja is, amikor ugye otthon vagyunk.

Aktiválás után ha riasztás történik, akkor hívjon vagy küldjön SMS-t, előbbi esetben bele tudjak hallgatni a mikrofonokba, utóbbiban vissza tudjam hívni, és úgy tudjak belehallgatni a mikrofonokba. Amikor a kamerák mozgást érzékelnek, rögzítsék azt (de csak akkor, a mozdulatlan 12 órás felvételt nézze végig akinek nincs jobb dolga), és közben tolja fel felhőbe (pl. Google Drive, Dropbox...). Esetleg ha riasztás történik, akkor is induljon el a rögzítés mondjuk 5 percre, attól függetlenül, hogy a kamera lát e mozgást. Az akválást követően be lehessen állítani, hogy mennyi időm van elhagyni a megfigyelt területet, és ezt az időt mondjuk legalább 5 percre is be lehessen állítani, mert miután kilépünk a ház ajtaján, el kell sétálnunk a garázsig, ki kell állnunk a kocsival, és be kell csuknunk a garázsajtót, amihez kb ennyi idő kell, és a garázsban is el akarok helyezni egy mozgásérzékelőt, egy IP kamerát, és egy mikrofont.

Legyen egy a központi egység által üzemeltetett webszerver is, ahogy bármikor rá tuk nézni az IP kamerákra (tudom, ilyen az IP kamerákhoz alapból szokott lenni, de ezt támogassa inkább a központi egység), és itt látni lehessen az összes érzékelő állapotát, és az esetleges riasztási előzmények naplóját is. Legyen hozzá androidos alkalmazás, amivel elérem ugyanezt. A riasztási naplót is tolja fel felhőbe ha lehet.

Ja és legyen benne akuumlátor (vagy lehessen hozzá csatlakoztatni), amivel egy napig kibírja, és persze értesítsen arról ha nincs áram.

Szóval ez az elképzelésem (bár most lehet, hogy valamit kifelejtettem), ezt tudja valamilyen központi egység?

Nem elérhető Szilco

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re:Melyik központcsalád a jobb?
#140 2014. Május 21. - 15:43:11
0
Nekünk is van "papírunk" hozzá és szereltünk is egy párat. Igazából sose volt különösebb gond vele. Egyszerű rendszer, de mióta megismertük a Magellánt, azóta nem szereltünk Jablotront. A Magellánnak kedvezőbb az ára, több mindent tud, tovább tartanak benne az elemek és minden zóna sértést azonnal lereagálnak, míg a Jablotronnál ez nincs meg.

Banki szférában átjelzésre használtuk őket mind IP, mind telefonos kapcsolatban és ott tényleg sok gond volt a tápjukkal. A kondik nem bírták, azokat cserélni kellett, viszont más hibájuk nem volt. :)

előzmény: eXtra #139

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!