Szerző Téma: Milyen esztétikus megoldások léteznek kompakt kamerák bekötésére?  (Megtekintve 14829 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Bocs de a  DH-PFA12A a wc tartály jutott eszembe  :D ;) ;D
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Mostanában szereltem jó pár Milesight IP kamerát, nekik is van szerelődobozuk, de nagy előny a kamera kialakításánál, hogy a már szerelt kábelt (törésgátló nélkül) simán át lehet dugni a szerelvényein (tömszelence, átvezető gumi, kameratartó szerelvény stb.)  Így nincs szükség a szerelő dobozra......legtöbbször.  :)                                                                                                                         

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szerintem valami ilyesmi simán elférne a kameraházban.  ::nyes::
előzmény: eXtra #28

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Minden gyártónak vannak ilyen kiegészítői, de az esztétikájuk eléggé vegyes...  8)





előzmény: kero #27

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
A Techson, Sunell, Hikvision már régóta kínál kiemelőkeret-kötődobozt a kameráihoz.
előzmény: eXtra #26

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A dahua műanyagból próbált filléres megoldást kitalálni, de az esztétikáját tekintve gyanús, hogy ezt inkább az indiai és kínai piacra tervezték: DH-PFA12A  :o ;D



Nektek, hogy tetszik?  8)

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
1 kamera bekötéséről volt szó lentebb, nem gerinchálózatról.
32 db 1MP vagy 32 db 5MP ?  :P


előzmény: kissp79 #24

Nem elérhető kissp79

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 63
Elvileg cat6 tudja az 1000Mbit/s-t. 32 db ip kamera  kihasználhatja. Az más kérdés, hogy mennyire életszerű, de én is inkább kötöm a jobbat.

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Értem, azt hittem tudsz valami jó ötletet.
előzmény: vlezlee #22

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Már nem egy helyen fűzték le a hálózatot cat6-al, holott nem azzal kértük.
előzmény: bcslaci #21

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Egy IP kameránál mi indokolja a CAT6 kábelt?
előzmény: vlezlee #20

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
CAT.5e patch kábel, azért egy excel cat6-al ennél is lenne némi szülőzés.
Mindenesetre örülök, hogy vannaknilyen irányú mozgolódások a gyártók részéről, előbb-utóbb makd ez is kiforrja magát.
előzmény: eXtra #18

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Na ez szép és jó.
De felküldeném 6m magasra egy támasztólétrán és szívesen megnézném,hogy mennyi idő alatt és hogyan sikerül neki.

Amúgy az a baj,hogy a szebb kivitelű kamera alatti dobozok vetekszenek egy alacsonyabb árfekvésű kamera árával.
És ezekből a megrendelésekből van jóval több.

előzmény: eXtra #18

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Végre egy(?) gyártó, amelyik gondol a telepít(het)ő(ség)re is!  :)  Kár, hogy csak IP kamerákat terveznek ilyen felfogással.  :'(

Próbáltam találni valami apró részletet, amibe beleköthetnék, de ez a megoldás -így videóról nézve- szinte tökéletesnek tűnik...  8) ;D ::eljen::




előzmény: Kameraguru #16

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Hehe, holnap kipróbálom (ha külditek).
Bízok benne, hogy a kamera is okoz olyan kellemes meglepetéseket mint a kábelszerelési technikája.
Korrektnek tűnik!
előzmény: Kameraguru #16

Nem elérhető Kameraguru

  • Szakember
  • Kezdő tag
  • *****
  • Hozzászólások: 28
    • Kameraguru
És mi van, ha nincs is saját kábel amit el kell rejtsünk? Egy gonddal kevesebb...


előzmény: eXtra #13

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Valoban jellemzoen ezek a dobozok elegge ipari kiviteluek, de kulterben 99%-ban elfgoadjak oket, en magam eddig egyetlen olyan Megrendelovel talalkoztam, aki megtiltotta ezek felszereleset.
Belterben mar sokkal nehezebb a helyzet, arra kenyesebbek az emberek, viszont kevesebb is a belteri alkalmazas. Ott azert nagyon sokszor almennyezet folotti kotes lehetseges, de valoban az altalad mutatott pelda is valamelyest szebb az atlagnal.
előzmény: eXtra #13

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Mi egyre inkább rátérünk a dóm kamera fali konzol párosra. A 90 fokos karban elfér  minden.
http://overseas.hikvision.com/europe/products.aspx?c_kind=1&c_kind2=8&c_kind3=240&c_kind4=416


előzmény: eXtra #13

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Úgy tűnik, hogy -néhány kivételtől eltekintve- a kameragyártóknak ennyi év után sem sikerült piacra dobniuk normálisan szerelhető, esztétikus kameraházakat.  :-X A nagy gyártók kínálatában található alátét dobozok szerintem baromi ocsmányul néznek ki:


Szerintetek a dóm kamerák pl. nem jobban néz(né)nek ki ilyen kissé emeltebb házzal (amiben elférnek a csatlakozók és a balun), mint a fenti förmedvény alátétekkel?  ::miaz::

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Az a baj, hogy ő direkt nem hagyta hosszabbra.
Nem használ központi tápot mert azzal csak a macera van, ő szerinte.

Ezzel a gondolatmenettel még nem lenne probléma (bár nem értek vele egyet, lehet még kapni 5A-es dobozolt, trafós tápot), ha neki így jó, de akkor legalább normálisan csinálná meg. 2013-at írunk, villanyszerelésre is igen korszerű eszközök vannak már pl MŰ1-3 csövek, csőtartó bilincsek, falon kívüli konnektor ...stb

Senkinek nem tűnt még fel, hogy ennyire gányul szerel? És az ilyenek halásszák el pl Előled is a munkákat? Rossz vicc :(
előzmény: orkenyip #11

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Az a baj, hogy ő direkt nem hagyta hosszabbra.
Nem használ központi tápot mert azzal csak a macera van, ő szerinte.

A másik szépség ugyan itt volt a 230v tápvezeték a kemence kéményére volt rácsavarva. Szerintetek megolvadt a vezeték???
Persze... szépen szikrázott az egész kémény.
előzmény: vlezlee #10

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Legalább hagyta volna 15cm-el hosszabbra a kábelt, akkor a 12V-ot tudta volna elvinni a kábelen és senkinek egy rossz szava nem lehetne.
előzmény: SLC #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
A fűtéscsőre kötegelt 230V drótér jár 5 éve letöltendő  :o  idióta!
 
előzmény: orkenyip #8

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Üdv!

Esztétikum? :)
Hát kedves "kolléga" megoldotta a dolgot, igaz nem kompakt kamerával hanem box-kamerával. :)
De láttam már tőle kompakt kamerával is hasonló megoldást.

Ami érdekes ez egy üzem területén volt... Szerintetek munkavédelem mennyire bírságolt?

De egyébként szerintem a legesztétikusabb egy fehér kötődobozra ráültetve.
Rá kellene a gyártóknak jönni, hogy szerelhető kábeles kamerákat adjanak kábel nélkül.

Nem elérhető balusecurity

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 499
A lenti képen lévő Dome-tartó ugyan ilyen a Genesis-Pro-é is.itthon ilyen van.Fémből dettó ilyen.És belsejében lehetett cserélni egy adaptert ami 2-típusú kamerához való,Mert más a furat el rendezése a 2 típusnak.
előzmény: eXtra #5

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Fajtára az ilyen konzollal szereltek:

előzmény: eXtra #4

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
A TecShon-ak vannak jó dobozai:

Itt: POWER
http://www.powerbizt.hu/index.php?pid=12&nav=&product=2176
előzmény: eXtra #1
A videosec-nek is vannak ilyen termékei, de számomra ezek is elég távol állnak az esztétikustól...


Nekem ez a típusú fali konzol tetszik, de ez meg kültéri vandálbiztos és mennyezetre sem jó:

előzmény: SLC #3

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Kompakt kamera esetén nagyon soknak a falikarjában is minden elfér..
előzmény: eXtra #1
Melyik kamerának van ilyen falikarja?
előzmény: vg #2

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Nos ez elég egyedi. Itt jól láthatóan próbálták a maximális hülyeségi faktort elérni.
Szerintem minidóm esetén, ha nincs előkészítve egy 60-as vill.doboz a kamera alá, akkor marad a 85-ös vagy egyéb kisméretű OBO doboz a kamera mellett. Nem igen szoktak miatta panaszkodni, új építésű vagy felújított háznál meg megy az első verzió. Kompakt kamera esetén nagyon soknak a falikarjában is minden elfér..
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ti milyen szerelvényben kötitek a kompakt kamerák csatlakozóit? Láttam már szürke OBO doboztól az igényesebb fehérig mindenféle verziót, de igazából egyik sem volt túl esztétikus...  ::)

Ez a malajziai szerelési technika az egyik legütősebb, amit ebben a témában láttam:  :D 


 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!