Szerző Téma: Az SZVMSZK új elnöke visszaállíthatja a kötelező kamarai tagságot?  (Megtekintve 20171 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Tisztelt Admin!
Lehetne kérni, hogy a nyitóoldalon ne ezt a ragyás képű fazont kelljen nézni minden egyes belépéskor?
Tisztelettel!  ;D

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
támasztólétrával másznak
előzmény: syn7h37ic #42

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Nem érzitek, hogy egy kapura fociztok? Egyrészről háborogtok, hogy mindenféle jöttment villanyszerelők papírok nélkül riasztókat szerelnek, másrészről teljesen rendben valónak találjátok, hogy alapfokú erősáramú ismeretek nélkül nyúl a többség az erősáramú oldalhoz.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Nem. Nem vagyok ellened. Te érzed azt, de nem így van. A pökhendi stílusod ellenére sem.
Mindegy, mindenki úgy dolgozik, ahogy jónak látja, mi az évek alatt megtanultuk, hogy jobb betartani a szabályokat, eleget fizettünk érte a múltban. Inkább követjük az előírásokat, és a nyugalmunk biztosítva.
előzmény: Vaspók #38
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 19. - 09:00:37 írta syn7h37ic »

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
"Ennek ellenére rengeteg kisvárosban és falvakban látom azt, hogy a kábeltévés, internetes mókus mindenféle előírásnak fittyet hányva szereli az oszlopon a cuccait."

Te a kánaánban élhetsz, ahol minden tökéletes.  :D

Digi, Telekom, UPC (csak, hogy a nagyok legyenek megemlítve) egyedül, támasztólétrával másznak közös oszlopsoron.
Közös oszlopsoros oktatáson az áramszolgáltató oktatója elmondja, hogy kötelező a zuhanásgátló használata, DE nincs minden oszlopon olyan pont ami statikailag megfelel a bekötésére, akkor miről beszélünk?

"mert optimális esetben  a riasztószerelő egyben villanyszerelő is."

Meg burkoló, kőműves, asztalos, lakatos, hegesztő, szobafestő, vízvezeték szerelő.
előzmény: syn7h37ic #37

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
De de, átjön.

Buzog benned a jó szándék mitagadás. Alig akarok hinni a szememnek. Főleg az utolsó mondatodból látszik mennyire szíveden viseled a sorsomat. Ha az eggyel korábbi hozzászólásod volt a hab a tortán, akkor a mostani zárásod, maga a piros koktélcseresznye a habon.

Annyira vakon vagy, hogy az valami szívet melengető. De hogy már a céget is degradálod ahol dolgozok... Ejnye. :D Megcsináltad a napom :D

Mesélek én is egy sztorit ennek örömére. Ide illik.

Szilveszterkor, beállított hozzánk Imike, hozott kannás bort. Mondta valami fos, de nekünk jó lesz. Józsi elkezdte inni, ahogy a kannás bort szokás. Megivott fél litert. Kidőlt mint a cementeszsák.
Beleszagoltam és kérdően néztem Imikére, figyelj ennek nem az a kannás szaga van. 6 puttonyos volt.


Félreértés elkerülése végett, nem hiszem hogy nekem bizonyítanom is kéne bármit neked. Kötöd az ebet a karóhoz, hogy egy nyavalyás táp bekötéséhez minimum villanyszerelőnek kell lenni. Aztán amikor -mások- leírják, hogy megy, üzemben, iparban, meg Erzsi néninél. Akkor az rendben van. De én tanuljak villanyszerelést -igaz azt pontosan te sem tudod hogy hol-. Mert Én nem tudhatom úgy, -a szemedben- amíg nincs róla papírom.

Ez részedről nem az én, vagy a fiatalok érdekeiről szól. Presztízs kérdést csinálsz belőle, hogy így vagy úgy igazad legyen. Ez a mérnök dolog elég vörös posztó neked. :D
És figyi, súgok még egy dolgot, ha nem tűnt volna fel. Továbbra is egy oldalon focizunk. A kamarával szemben,-sajnos-. Aztán nagy legyen a csodálkozás hogy kigolyózás van, mert közöttünk sincs egyetértés. :D
előzmény: syn7h37ic #37

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Látom nem jött át az amit írtam, és úgy érzed, hogy lenézlek. Nem. Ez nem igaz. Csak tanácsként írtam, amit írtam, de ha nem hallgatsz rá, az engem nem zavar. Legfeljebb a saját károdon fogod majd később viszontlátni.

 Nálunk, akinek hiányzott valamelyik képesítése, akkor beírattuk egy megfelelő iskolába. Mi elsősorban ipari környezetben dolgozunk. Így mindenkivel el lett végeztetve az összes olyan tanfolyam, ami az ipari környezetben mint felmerülő igény előfordulhat. Még az emelőgépekről is van vizsgánk, mert sok esetben elkerülhetetlen a használata.
Persze mindent meg lehet szájhagyomány útján tanulni, ellesni, mi hogy működik, egész addig működik, míg bele nem futtok egy munkavédelmi ellenőrzésbe. Akkor nincs mese. Lehet fizetni jó vastagon. Hány alkalommal láttunk már pánikszerűen elrohanó embereket, mert jöttek az ellenőrök. És amikor ellenőrzés történik, nem csak azt nézik, hogy előírásszerű a munkavégzés, hanem azt is, hogy a megfelelő ember végzi-e azt a munkát. Anno, mikor igény volt az E-on részéről az oszloptrafók külön védelmére, egy egyszerű riasztóval, külön el kellett menni egy E-on tanfolyamra, hogy miként lehet egyáltalán a hálózatukon dolgozni. És vizsgázni is kellett. Ha nem sikerült, a közelébe sem engedtek a munkának. És ezen kívül mindig volt velünk két E-on-os szakember is, aki elvégezte arra az időre a feszültségmentesítést. Pár esetben megjelent a  területgazda is, és mindenünket ellenőrzött, hogy megfelelő eszközöket használunk az oszlopoknál. Még az sem mindegy, milyen létrát használhatsz, mivel biztosítod magad leesés ellen. Ez egy jó 50 oldalas anyag volt, amit szigorúan betartattak mindenkivel, aki szerelt rendszereket a trafók mellé.
Ennek ellenére rengeteg kisvárosban és falvakban látom azt, hogy a kábeltévés, internetes mókus mindenféle előírásnak fittyet hányva szereli az oszlopon a cuccait. Mert látta valakitől, hogyan is kell. Gondolom még sosem volt nálatok évente egyszer munkavédelmi oktatás. Pedig kötelező.

előzmény: Vaspók #34

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!