Szerző Téma: Szakma választás.  (Megtekintve 4208 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Szakma választás.
#13 2014. Január 23. - 19:37:10
0
Nekünk ez a "keresztünk" ez kell cipelni!
Amíg az emberek mindig a legolcsóbb árat nézve válasszák ki akár árúra akár munkára ez lessz.
Nézzük a jó (rossz, attól függ melyik oldalról nézzük) oldalát amíg lesz értékünk azt szeretnék megvédeni az ügyfelek.

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Szakma választás.
#12 2014. Január 22. - 18:08:12
0
Én az ilyenektől hányok .Mindenkinek számlát adok aki nem kér annak nem telepítek .
Lehet hogy hülye vagyok ?
előzmény: SLC #11

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Szakma választás.
#11 2014. Január 22. - 09:11:30
0
Az említett szervizes példámban pont egy jókmenő vállalkozó nem volt hajlandó megfizetni a szervíz korrekt munkáját + anyagot.
Pár napja szintén egy jólmenő vállakozó kerülte meg a telepítőt aki anyag árban haveri alapon akart szerelni, erre a vállakozó elment a nagykerbe, hogy áfa nélkül neki mennyibe lenne a motyó.
Ilyen a magyar... :(
előzmény: L. Pásztor #10

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Szakma választás.
#10 2014. Január 21. - 16:36:11
0
Pont ez a lényege ... be kellen (itt is) állnia egy piaci egyensúlynak, ahol a nagy többségnek már nem éri meg mókolni vele (és nem kockáztatja egészségét, biztonságát, etc.), és a szerelői oldalról ugyanakkor meg lehet élni belőle ...

És ha az én napi keresetem meg tized annyi, mint az 1 napos szervíz díja, akkor ott nagyon nagy baj van vagy velem, vagy a szervízzel:
1. mert ha velem van a baj, mert az én keresetem órabérre levetítve csak tized annyi, mint a szervíz rezsi óradíja (van ilyen), akkor nekem luxus azt a valamit fenntartani, amit szervizelni akarok. Pl. pont ezért nincs Lamborghini Gallardo-m ... pedig imádtam vezetni Santa' Agatha-ban ... :)
2. Ha a szervízzel van a baj, mert ha pl. 10x akkora a rezsi óradíja, vagy az alkatrész ára az elvárhatónál ... akkor a szervíz meg megy a pi...ba, mi meg az ebay-re alkatrészért és betesszük magunk, vagy betetetjük olyan szervízzel, aki már megtanult normálisan (azaz értékarányosan) számlázni.

Olyan 1szerű ez, és oly sok országban müxik .... itt miért nem ?

 
előzmény: SLC #9

Nem elérhető SLC

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 757
Re:Szakma választás.
#9 2014. Január 21. - 16:10:56
0
Amíg a Te napi kereseted tizedannyi mint amennyibe az elvégeztetni kívánt munka díja, addig lesz mókolás, csináld magad.
Szervizes múltal tudok nem egy ellen példát pont a Te alkatrészedre és 16millás SUV tulajdonossal, osztrák beszerzés, házi beszerelés...
Jó lenne, ha a világ ennyire egyszerű lenne és úgy működne ahogy leírtad. Franciaországban autószervízben a váltóból rendellenes hang= váltó csere. Nem szedjük szét, meg méregetünk hézagokat, mer az idő és pénz.

" a biztosító is periodikusan kimehetne" majd, ha nem munkanélküli pedagógusokból biztosítóssá előlépett emberkék ámulattal nézik, hogy nekem milyen biztonsági ajtóm van.  ;D
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Szakma választás.
#8 2014. Január 21. - 16:02:56
0
Valóban így kellene lennie...
előzmény: L. Pásztor #7

Nem elérhető L. Pásztor

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 922
Re:Szakma választás.
#7 2014. Január 21. - 15:35:44
+1
Deja vu érzésem van ... egy autós listán évekkel ezelőtt az autóalkatrész forgalmazók, importőrök és szakszervizek kb. ugyanezt csevegték-vitázták, aztán végül a piac tőlük függetlenül csak kialakította a saját rendszerét. Szép lassan beállt az autós anyag ára oda ahova kell, mert ha épp nem ott van, akkor az emberek (egy része) megy a netre. A szervizek ma már nem-igen építik be a szerelés árában az anyagot, de ugyanakkor megkérik a szerelés valós árát, ez a gyakorlat szerte Európában, és szerintem ez is a helyes !

Persze itthon még itt-ott át lehet az anyaggal baxni egy-egy fodrászt, péket vagy történelem tanárt, de az utólag majdnem mindig kiderül, és ez egy pici ország ... az emberek oda nem mennek többet vissza. Ha az emberek sokallják az alkatrész árat, szgépük, netjük nekik is van. Ma már sokan megnézik, és ha sokkal olcsóbb, akkor megveszik onnan. Aztán keresnek valakit aki jól-rosszul beépíti nekik. Tudják ezt a szervizek is, így ma már a részük nem vigéckedik... (de megkérik a 8-9-10e Ft-os rezsi óradíjat)

Részemről pl. megnézem milyen alkatrész kell: pl. kettős lentömeg. Itthon az ára 230e Ft. Ebay: 900USD. Erre azt mondom, ok ... 230e még belefér. Így megveszem az alkatrészt itthon, ha 15-20%-nál drágább akkor mér megyek az ebay-re.
Majd kérdezem szervízt, mennyi a csere?  Válasz: 100e !  Hümmm, nem ócccsó. De nekem csak 1szerű aknám van, arra az kényelmetlen, és sajna nincss ilyen melóra való ollós emelőm. Van ugyan kb. 50 kilónyi vegyes, általános autószerelésre (is) való szerszámom, de nincs spéci lehúzóm, alsó hidraulikus támasztékom, olajleengedő teknőm, etc. Én is elvacakolnék vele minimum 1 napot, sőt kellene még mellém segítség, mert egyedül nem menne. És még el is baxhatom ... meg annyira nem is lelkesedem az autószerelésért, inkább száguldozni szeretek ...
Gyors osztás-szorzás ... és kijön, h nem is rossz az a 100e Ft a cserére. Így ok is lesz, akkor fiúk cseréljétek ki a szervízben, és én meg addig meg tudok dolgozni, és pénzt keresni ... amiből kifizetem a szerviz díjat ...

Egyszerű, mint a faék. És működik, mert nincs benne mesterségesen hozott agyatlan adminisztratív korlát, amit az emberek így-vagy-úgy, de mindenképp megkerülnének ... más nevében ... másnak számlázva ... etc. És ha már (állítólag) határok nélküli Európában vagyunk, miből gondolja valaki, h huzamosabban csinálhatja másképp, mint ahogy Európában szokás ... ?   És valaki árulja már el nekem: miben más a biztech jellege, mint az autószerelőé ?

És h komolyra is vegyük: én azt mondanám, h ahogy a műszaki vizsga 4 v 2 évenként, ugyanúgy a biztosító is periodikusan kimehetne és megnézhetné a védelem szintjét és szakszerű voltát, és arra adhatna engedményt, ha az olyan, mint amilyennek lennie kell(ene). És ehhez kellene a tudás, aminek megszerzése mellett meg kellene tanulni megkérni az árát is ... ahogy más szakmákban és szerte Európában már régóta meg is teszik.
 

előzmény: handras #6

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Szakma választás.
#6 2014. Január 21. - 14:04:09
0
Szerintem, nem csökkenne a forgalom, mert darab ugyanannyi fogyna, csak nem az end (l)user venné meg.
előzmény: Zsombor #3

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Szakma választás.
#5 2014. Január 20. - 21:13:17
0
 :D
előzmény: papppapa #4

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Szakma választás.
#4 2014. Január 20. - 20:59:31
+1
Erre megoldás a Nemzeti Vagyonvédelemi Bolt
előzmény: Zsombor #3

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Re:Szakma választás.
#3 2014. Január 20. - 20:46:21
0
Ezt sajnos nehezen tartanák be az üzletek mert sajnos nekik az eladott mennyiség számít.


előzmény: papppapa #2

Nem elérhető papppapa

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 213
Re:Szakma választás.
#2 2014. Január 20. - 19:20:01
0
Szia !
Lehetne az is hogy "Az itt felsorolt követelmények megléte esetén vásárolhatsz csak biztonságtechnikai eszközöket "vagy Kereskedelmi egységekben csak az alábbi feltételeknek megfelelő vásárlókat szolgáhatnak ki stb
előzmény: Zsombor #1

Nem elérhető Zsombor

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 16
Szakma választás.
#1 2014. Január 20. - 19:12:35
0
Üdv!
Egy elég jól megfogalmazott információs kiadvány. Más szakmából hirtelen átképzett barkácsolók szem előtt tarthatnák!  ;D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!