Szerző Téma: Fizetős lett a paradox my home  (Megtekintve 39382 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Fizetős lett a paradox my home
#15 2016. December 19. - 21:10:22
0
Kipróbáltam:
1. IP150 fw v3.01 és EVOHD fw v4.50 (tudom, hogy 3.01-es ip150 nem támogatja a régi pmh-ot, de fix ip mögött van)
2. IP150 fw v1.39 és EVOHD 4.50

Paradoxmyhome-on keresztül csatlakozik, de használhatatlanul lassú, gyakorlatilag semmit nem csinál, direktben fix ip-re nem is hajlandó csatlakozni, nálam megbukott.
előzmény: vlezlee #14
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 19. - 21:27:56 írta vlezlee »

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Fizetős lett a paradox my home
#14 2016. December 19. - 20:38:10
0
Az alarmin-ről van szó.

Ez a szoftver csak androidra létezik?
előzmény: syn7h37ic #8

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Fizetős lett a paradox my home
#13 2016. December 19. - 20:30:40
+1
A HikVision felvásárolta a Pyronixot, ott pl izgalmasnak kezd tűnni az új app, riasztó-kamera-kaputelefon 1 appból.
Szerintem nekem is itt fog befejeződni szép lassan a paradoxos pályafutásom :(
előzmény: eXtra #12

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Fizetős lett a paradox my home
#12 2016. December 17. - 13:23:32
0
Lehet, ha megszűntetik a régi verzió támogatását, akkor búcsút mondunk a Paradox-nak, és kerítünk más alternatívát, szerencsére van már a piacon néhány jelölt.

Engem is érdekelnének az alternatívák! ;) Én ugyan már rég nem paradoxozok, csak elvétve szerelek néhány magellánt, de erősen mozdulnék a netes elérés irányába. Mostanában az Eldes termékeit próbálgatom és egyelőre jók a tapasztalataim, de azért nyitott vagyok minden jóra... :)
előzmény: syn7h37ic #11

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#11 2016. December 17. - 00:02:17
0
Épp most játszottam kicsit a modulommal. 3.01 verzióval b@szik csatlakozni az insite gold-hoz, viszont vígan kapcsolódik az iParadox-hoz. Egyébként visszament a régi FW, mert semmivel sem jobb. az új. És az insite gold egyenlő az iParadox ráncfelvarrott verziójával, kiegészítve ip kamera kezeléssel. Tehát a mezei user alig lát különbséget a kettő között, és ezért fizessek? az ingyenes egy havi változatot próbáltam, és nem is akar kapcsolódni... a 4.xx veziót meg nem vagyok hajlandó feldobni. Lehet, ha megszűntetik a régi verzió támogatását, akkor búcsút mondunk a Paradox-nak, és kerítünk más alternatívát, szerencsére van már a piacon néhány jelölt.

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#10 2016. December 16. - 22:43:16
0
Az lesz, amit mostanában csinálunk a kameráknál, egy ügyfél egy regisztráció a saját nevén.   Csak a DDNS szolgáltatók egy része megcsinálta, hogy egy dns account-hoz három host lehet ingyen (No-IP) Sok esetben ez elég is. Mint írtam, marad a web alapú elérés, azt nem tudják fizetőssé tenni, csak ugye kényelmetlen. Vagy, amíg még van, addig lehet használni az ingyenes alternatívát az alarmin-t. ameddig marad a régi szerver az iParadox-hoz.

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Fizetős lett a paradox my home
#9 2016. December 16. - 22:30:27
+1
És az mondjuk, hogy a fa..ban lesz, hogy ha nem akarom kiengedni az ügyfeleimet a kezemből, (márpedig nem akarom, most is én regisztrálom őket a paradoxmyhome-on, pláne, hogy az az egyik lényege a rendszernek, hogy ha bármi gondjuk van, akkor elérem távolról programozói felületről), akkor én fizetem mindegyik után az éves díjat, és majd rohangálhatok egyenként beszedni tőlük?
A poweres kolléga könnyes szemmel mondta, hogy ez a telepítőknek is jó, mert bevételt tudnak belőle csinálni. Hát, hogy a büdös francba, örülők, ha a 10 dollár éves díjjal nem küldenek el az anyámba. Már eddig is megkaptam, hogy ha már megvették a kurva drága riasztót, akkor az app-ot igazán adhatná ingyen a cég.
Értem, hogy fent kell tartani a szervert, meg miazmás, de akkor adjanak választási lehetőséget, ha akarom, hadd érjem el saját dyndns-ről!

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Fizetős lett a paradox my home
#8 2016. December 16. - 22:28:50
0
Ezt nagyon elqrták, nem kicsit, nagyon... Lehet, hogy berágtak a github-ra, mert írtak egy ingyenes és sokkal jobb szoftvert, mint az a vacak iParadox? Az alarmin-ről van szó. Az lesz a vége, hogy meg fog jelenni a github-on egy custom firmware, és custom szoftver ami bármelyik ddns szolgáltatást igénybe tudja majd venni.
Egyébként most is megy sima DDNS szerverről az IP150 webfelület, csak kényelmetlen mobilról használni. Pont a könnyű használattól fosszák meg az egyszeri júzert ezzel a lépéssel. Igazából ha nagyon megerőlteti magát az ember, akkor  saját kútfőből ugyanúgy össze tud legózni egy IP modult Paradox rendszerre, (egy időben játszottam ilyenekkel, lantronix xport és társai) csak ez nem járható út, ha nem saját rendszerről van szó. És jelenleg drágább, ha kész termékekkel akar dolgozni, kitekkel pedig időrabló.

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Fizetős lett a paradox my home
#7 2016. December 16. - 21:38:20
0
Egy optimális helyzetben ahol az ügyfél ingatlanjában csak Paradox termékek kerülnek felszerelésre, plusz egy Ip modul és akkor még az iParadoxot is megveszik... Nem elég ennyi nekik? De tényleg évente minden IP modulos ügyfélről le kell 10 dodót gombolni?

Adok én jobb ötletet, minden telepítés előtt neten keljen regisztrálni a Központok serial számát, teljesen mindegy hogy online vagy offline lesz használva és 1 év után postázzanak csekket a Zügyfélnek Kanadából.
Amíg nem regisztrálj a telepítő a Paradox honlapján kp-t addig nem kap hozzáférési kódot, hogy programozni tudja...  :P :P
előzmény: bcslaci #20

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Fizetős lett a paradox my home
#6 2016. December 16. - 21:24:31
0
A P betűs nagyker Paradox "guruja" szerint csak a támogatás szűnik meg, nem valószínű szerinte, hogy a régi paradoxmyhome-ot leállítják - ígérte ha lesznek új infók ezzel kapcsolatban, akkor közzéteszik - valamint az iParadox nem csak myhome-on keresztül tud csatlakozni, hanem IP cím alapján is - itt mondjuk az szopik aki nem tud fix IP-hez jutni -. Az új szoftver még nem tud csak PMH-n csatlakozni, de szerintük ez is meg fog változni, mert az iParadox is így kezdte, de a világban van több elég nagy ügyfél aki nem engedi ki a biztonsági rendszereit a netre, de helyi hálózaton használják a klienst és miattuk bele fog kerülni az IP cím alapú csatlakozási lehetőség is.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!