Szerző Téma: Ethernet Over Coax extender  (Megtekintve 11143 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Ethernet Over Coax extender
#26 2018. Október 29. - 05:13:16
+1
Helyi szigetüzemű táp (napelem+akkumulátor) megfelelően túlméretezve, nem jöhet számításba?  Hozzá valamilyen mikrós kapcsolat?


Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Ethernet Over Coax extender
#25 2018. Október 28. - 22:16:09
+1
Nem használtam még ilyet. (Ha ilyesmire gondolsz)

https://www.powerbizt.hu/termekek/tc-ext-koax-4-1/3431
előzmény: eXtra #24

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Ethernet Over Coax extender
#24 2018. Október 28. - 20:38:32
0
Na ja, ha lenne birkózógép a másik oldalon nem is lenne kérdés, de ez egy bányatóból kifejlesztett horgásztó.  ;D
A planet-nak láttam IP adatátvitelt koax (RG6/RG59) hálózaton ami a tápot is átviszi 1000m-ig, de lehet, hogy én néztem be valamit.

Planet LRP-10C-KIT

Képtalálat a következőre: „Planet LRP-101C-KIT”

Ha van a koax mellett tápkábel is, oda létezik valami olcsóbb eszköz (ezért a 64eFt+fa kicsit húzós), hogy két kamera jelét egy koaxon be tudjam vele vinni a rögzítőhöz?
előzmény: Janó #16

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Ethernet Over Coax extender
#23 2017. Szeptember 04. - 19:31:49
0
Így igaz, ezért írtam, hogy 100W-ra (engedménnyel 3%-os feszültségesést engedélyezve). Az általad vázolt verzióhoz (4A terhelés) még 3%-os feszültségesést engedélyezve is 10 mm2 keresztmetszet szükséges. Ezen kábelek súlya és az ebből adódó oszlopra ható húzóerő mértéke miatt a kivitelezés egyfelől irreális anyagköltséköltséggel jár, másfelől véleményem szerint "házi" eszközökkel nem megvalósítsató.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ethernet Over Coax extender
#22 2017. Szeptember 04. - 16:54:59
0

Nem árt méretezni feszültség esésre is! (1,5mm2 réz vezeték 300m-en 4A terheléssel számolva 14,1V) Mert mint ismeretes ÓÓÓÓ most csak 2A kell, a jövő hétenmeg már a rezsót is onnan üzemeltetnék.... ;D

Sajnos a villámmal nem lehet versenyezni, de talán Chuck Norris már próbálta ezt is.  8)

A 300m a teljes kábelhossz, az átfeszítés (google térképen mérve) a két pont között kb 250m. A földkábelt biztos nem fogják kifizetni, ráadásul nem kis földmunkával járna. Mindez csak tervezgetés.....
Ami még szóba jöhet az egy 20x optika zoommal ellátott speed dome, az simán átlát a másik partszakaszra.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Szeptember 04. - 17:01:03 írta Janó »

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Ethernet Over Coax extender
#21 2017. Szeptember 04. - 15:25:57
0
100W terhelésre is bőven elég a 3x1,5-es kábel. Egyébként szerinted mennyi idő kell hozzá, hogy megtalálja a villám?  ;D

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Ethernet Over Coax extender
#20 2017. Szeptember 04. - 15:24:54
0
szerintem földkábel... 500 vagy 1000 méteres fagurigán kapható

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Re:Ethernet Over Coax extender
#19 2017. Szeptember 04. - 14:18:52
0
Majd írd meg légyszi, hogy a 300 m feszítőszálas RG6-ot milyen magas oszlopra kellett tenni, hogy a kábel közepe ne lógjon bele a tóba! ;) Valami qrva bonyolult képlettel biztos kiszámolható, de engem inkább a gyakorlati megvalósítása érdekelne!  :D

Amúgy szerintem tök felesleges lenne a 3x2,5-es kábel (ha csak nem akarsz róla hegeszteni), mert a legtöbb kapcsolóüzemű táp 110 V-ról is elmegy, áram pedig alig folyna rajta...
előzmény: Janó #18

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Re:Ethernet Over Coax extender
#18 2017. Szeptember 04. - 07:48:01
0
De nem UTP lenne hanem koax, mint az a képen is látszik. Hotspot már van kiépítve az innenső parton.
A villany átfeszítés meg azért lenne necces, mert min. 3x2,5 kábelt kellene feszíteni ami ekkora távon jelentős súlyt képviselne + télen a jégteher. Ráadásul a két végponti oszlopot is jócskán ki kellene pányvázni ellen irányban.
Értem én, hogy a villany lenne a jó megoldás de megvalósítás szempontjából nehezen kivitelezhető, ráadásul az elektromos kábelek csak 100m-es bundban vannak, ha egyben kellene ekkora tétel az csak egyedileg külföldről megoldható ami jelentősen növelné a kiadásokat.  :'(

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:Ethernet Over Coax extender
#17 2017. Szeptember 03. - 19:11:46
0
250-270m utp-n elég sok, szabvány szerint 95m, én építtetnék ki 230V-ot (horgászok ak is lehetne pénzrt áramvételezési lehetőséget biztosítani utána) és wifin átlőném a kamera képét (ezzel együtt akár wifi hotspotot is lehetne üzemeltetni a tónál)
előzmény: Janó #13

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!