Szerző Téma: Dyndns probléma  (Megtekintve 11561 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető KPeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Dyndns probléma
#3 2013. Május 18. - 10:06:57
0
Szia,

köszönöm az infót, majd kipróbálom :) Igazából a fizetős szolgáltatással nincs gondom, mert nem kerül sokba, és ugyanazzal az előfizetéssel tudok használni 31 db hostot. Másik 9 megy, eggyel van gondom, de az is - ugyanazokkal a beállításokkal, változtatás nélkül - hol megy, hol nem.

Csak ott a szolgáltató minden új csatalkozáskor új IP címet ad, és nem mindig frissíti a dyndns... Pl. hajnal 5-kor néztem, már nem értem el órákig, mindenféle beavatkozás nélkül "egyszer csak", kb. 9:30-kor frissítette az IP-t és most már megy (gondolom a következő csatlakozásig). (üres a telep, ahol ez a cucc van, nincs ott senki, tehát nem is nyúlhatott hozzá senki)

Egyébként van néhány eszköz, aminek van ingyenes dyndns-e, pl. a TechSon prémium dvr-jeihez is tartozik ilyen, de itt éppen nem ez van :)


előzmény: Lacy #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Dyndns probléma
#2 2013. Május 18. - 09:39:52
0
 ::fejel::
a dyndns úgy 1 éve fizetős lett és így ingyé nemigen hostol  :P

Próbálkozz a no-ip.org-al vagy hasonló
ajánlom a d-link cuccokat azokhoz van saját dlinkddns host szolgáltatás.

ja trükk
van olyan router amibe bármit be lehet írni, a dyndns helyett, pár helyen sikerült a dlinkddns-t bejegyezni és működött is, de lehet hogy mostanában már csak a dlink cuccokat ismeri fel.

Nem elérhető KPeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Dyndns probléma
#1 2013. Május 18. - 09:30:53
0
Sziasztok!

Régóta használom a dyndns-t távoli eléréshez olyan helyeken, ahol nincs fix IP cím, eddig problémamentesen. (Regisztráltam, kb. évente 25 dollárért harmincegynéhány hostot lehet egyszerre üzemeltetni, kb. 10 működik.)

Kb. 1 hónapja futottam bele abba a problémába, hogy elvégzem a regisztrációt, beállítom a routerben az adatokat, és néha frissít, néha nem. Már a dyn oldalán beállítottam a TTL-t 1 percről 20 másodpercre, de az sem segített.

Tegnap kicseréltem a routert, mert a régi (Oviskink) néha azt írta, hogy "sikertelen bejelentkezés" a dyn azonosítókkal. A mostani egy TPLink1043ND, egyből "Login succesfull!" üzenetet adott, miután kitöltöttem az adatokat, de ma reggelre megint nem érem el az ottani rendszert. Már új hostot is hoztam létre, arra is átírtam, de semmi változás, ugyanúgy egy darabig megy, aztán nem. Majd néhány óra vagy nap múlva egyszer csak megint elérhető a rendszer.

Próbaképpen létrehoztam itthonra egy új hostot, beállítottam, gond nélkül, folyamatosan elérem.

Találkoztatok már ilyen problémával? Valami ötlet esetleg?

Előre is köszönöm!

Peti

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!