Szerző Téma: DVR-ek távoli elérése  (Megtekintve 115312 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető samat

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re:DVR-ek távoli elérése
#270 2016. November 28. - 20:30:38
0
A korábbi importtőrnél érdemes volna rákérdezni (szatellit.hu) a javításra. Úgy emlékszem annak idején tudták javítani.
előzmény: syn7h37ic #268

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:DVR-ek távoli elérése
#269 2016. November 27. - 19:05:08
0
Köszönöm
előzmény: syn7h37ic #268

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:DVR-ek távoli elérése
#268 2016. November 26. - 22:27:54
0
Ha fontos a távoli elérés, akkor célszerű kiajánlani egy új dvr-t. Nem tudom, hogy mennyiért javítanak ilyent, kell egy szervizt keresni, ahol a BGA tokozást tudják cserélni, és be is tudnak szerezni új ethernet vezérlőt. Ez nem olcsó, notebook északi híd csere alaplapon kb. 15-20 ezer szokott lenni, nyilván egy ethernet vezérlő chip olcsóbb, de minimum egy tízes lesz a szerviz, plusz posta, ha nincs közelben. Továbbá két hét körüli átfutás, addig nincs rögzítés, ha nem viszel csere eszközt a szerviz idejére.
előzmény: mormogipapa #267

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:DVR-ek távoli elérése
#267 2016. November 26. - 15:43:46
0
Évekig használták csak az utóbbi kb 2 évbe nem a távoli elérést, minden a régi beállításon maradt. Sajnos a pingelés nem segített hiába próbáltam.  Javítható ezeknek a hálózati portja vagy inkább érdemes másikat kiajánlani?
előzmény: syn7h37ic #266

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:DVR-ek távoli elérése
#266 2016. November 26. - 13:39:13
0
Ha fix IP-n volt a rögzítő, akkor  PC-t is erre a hálózatra kell állítani, és megpingelni magát a rögzítőt. Ha DHCP-n, akkor a rögzítőt át kell állítani fix-re és az előző pontot megismételni.
Ha nincs ping-re válasz, akkor halott az ethernet portja.
előzmény: mormogipapa #264

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:DVR-ek távoli elérése
#265 2016. November 26. - 11:47:30
0
Nem minden rögzítőn villog.
előzmény: mormogipapa #264

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:DVR-ek távoli elérése
#264 2016. November 26. - 11:05:38
0
Sziasztok.
Van egy ügyfelünknek egy Genesis pro 8 csatornás rögzítője, kb 10 éve működik. Azzal a panasszal fordult hozzánk hogy nem tudják távolról elérni a dvr-t. Kint voltam a hálózati kábelt megnéztem az rendbe de viszont feltűnt hogy a rögzítőn a lan csatlakozónál  sem a sárga sem a zöld led nem villog. Össze dugtam egy laptoppal de úgy sem tudom elérni a rögzítőt. Van valakinek ötlete miért lehet ez, esetleg megadta magát a lan port? Köszi   

Nem elérhető Kovi

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 13
Re:DVR-ek távoli elérése
#263 2016. Július 13. - 20:31:19
0
Köszönöm az információkat, remélem ez lesz a megoldás az eredeti problémára. Sok hasznos információhoz jutottam (hálózatos dolgokban nem vagyok annyira otthon).
előzmény: Ryki #255

Nem elérhető vlezlee

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 957
Re:DVR-ek távoli elérése
#262 2016. Július 11. - 22:42:12
+1
Az nem az eszköz hibája, ha nem ért hozzá, aki programozza 😉
De ha upc és mikrotik, akkor az ace telekom lesz.
előzmény: Lacy #261

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:DVR-ek távoli elérése
#261 2016. Július 11. - 22:09:20
+1
saridont használok, nem fáj a fejem.. jaa bocs ez egy másik reklámból van :D

Mikrotic jó nagy ... szopás ügyfélnek betette upc kolléga, IP150 nem emgy azóta, én ki, mit látok? link led ég, net nem.
Nézem de nem látom, hogy hol a hiba ember távolról programozza Mikrotic, én átdugom, a 4 és 5 kijáratot felcserélve az IP150-et, és láss csodát, működik, igaz az IP-s kamera ettől fogva elérhetetlen :)
Mikrotic 5-ik luk nem ad netet, kolléga a telefon végén izzad, de már nem az én dolgom, mondom neki, ha látja a kamera képét, akkor megjavult, azzal el
Csak tudnám hogy ki állja a cehhet?
Ügyféltől nem kérem, el, régi agaras ismerős, de azért azajóédes.... hozzánemértő upc-s mindenit
előzmény: vlezlee #260

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!