Szerző Téma: Perfecta - Új Satel riasztóközpont család  (Megtekintve 8924 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
De.  8)
előzmény: handras #33

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Minden normális központban beállítható az ac hibajelzés késleltetése, ebben nem?   :o
előzmény: Wineman #28

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Megnyitod a progit, kiválasztod a kezelőt. És csak a hibáknak a hangját leveszed. A többi hang meg marad. De a hiba nem fog csipogni, vagy csak le veszed egy olyan hangerőre, ami nem idegesítő hajnali 2-kor. Illetve a hibamemóriából is kiveheted a hibát, így ha hiba keletkezik, de az megszűnik akkor nem fog bent maradni és tovább csipogni, meg villogni (de az eseménynaplóban természetesen benne marad).
előzmény: Wineman #28

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Én csak a leírását olvastam, de ha jól értem, neked otthon ilyen rendszered van, úgyhogy próbáld ki nyugodtan...  8)
előzmény: Wineman #30

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Nem jelzi hanggal a riasztásokat? Szóval riasztás esetén csak a sziréna szól, a kezelő nem? A belépési késleltetést jelzi így?
előzmény: eXtra #29

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Üdv!

Perfectánál hogyan lehet kikapcsolni, hogy AC hiba esetén ne csipogjon? Eléggé idegesít éjjel 2-kor, amikor 1 másodperces AC hiba miatt elkezd csipogni és fel kell kelnem...

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
A Satelnak két vezeték nélküli megoldása az egyik az ABAX a másik a MICRA.

Az Abax két irányú 868 MHz a Micra egy irányú 433 Mhz.

A vezeték nélküli Perfectákban Micra van beépítve. Tehát a Micrás eszközöket támogatják. Ezeknek 200-300 méter van nyílt terepen hatótávolság meghatározva. És elvileg 3 évig bírják elemcsere nélkül, 5-ig ha e-save módban van.
https://www.satel.pl/hu/produktid/613#cat481

előzmény: Wineman #26

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
A rádiós érzékelőkről tud valaki nyilatkozni? Hatótávolság, stabilitás vonatkozásában. Úgy látom, hogy CR123A akkut használnak, meddig bírják ezzel? Mindegyik Satel gyártmányú rádiós érzékelő kompatibilis a Perfectával?

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Én kérek elnézést.
előzmény: BeniJoe #24

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
az a nagyon szép videó bizony mutatta.. ;D
előzmény: Wineman #18

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Nem volt engedélyezve a SIM1, ezért nem csinált semmit.
előzmény: Wineman #21

Nem elérhető tibi-d

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
A problémát az okozta, hogy a GSM beállításoknál nem volt bepipálva az "USSD bármely telefonról" opció. A leírás nem utal egyértelműen erre a funkcióra. A központhoz mellékelt leírások sok helyen rébuszokban fogalmaz, nincs egyértelmű utalás a paraméter beállításával kapcsolatban.
előzmény: tibi-d #17

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Hogyan tudom engedélyezni a szerverre történő csatlakozást? A kártyán van adatszolgáltatás, PIN kód kikapcsolva, APN T-Mobilnál internet, user és password üres. Ha felhívom a kártya telefonszámát, nem csörög ki, hanem hangposta jelentkezik.
előzmény: pattila #20

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Ha az ID-d 16 db F akkor nem csatlakozott fel a Satel szerverre, tehát valójában nincs is ID-d. Amíg nem látsz más karaktert addig nem lesz jó. A Satel szerverre történő csatlakozáshoz engedélyezni kell a Satel szervert és értelem szerűen a SIM kártyán kell, hogy legyen adat és hogy jól ad meg a PIN kódot és a GPRS APN-t

A leírások a gyártó honlapján megtalálhatók (honlap alja): https://www.satel.pl/hu/produktid/859
előzmény: Wineman #19

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Hiába írom be a Távoli csatlakozás - satel szerverhez a kezelőn kiolvasott imeit és ID-t, amikor rákattintok a csatlakozásra, azt írja, hogy nincs adat a panelről, ID/IMEI hiányzik. (az id 16 db F)
előzmény: Wineman #18

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Valóban nagyon szép videók vannak a Satel oldalán, de az én kérdésemre nem találtam választ. Le tudná írni valaki, hogy pontosan mi az a 3/5/x lépés, ami után a panel felcsatlakozik a Satel szerverre és én a laptopomról tudok hozzá csatlakozni? Igazán nagy segítség lenne!  :-*
előzmény: BeniJoe #15

Nem elérhető tibi-d

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Sziasztok!
Az a problémám, hogy a központnak küldött SMS vezérlőparancsokat nem hajtja végre, csak ha a "bármely telefonról" opció be van jelölve. Ha nincs bejelölve, az eseménynaplóba azt írja, hogy "SMS vétele jogosulatlan telefonszámról". A küldő mobil száma bent van a telefonszám listában. Az SMS üzenetek rendesen megérkeznek a mobilra. Milyen paramétereket kell beállítani, hogy csak a listában szereplő telefonokról hajtsa végre az SMS parancsokat.

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Esetleg kétvezetékes tűz zónát támogatja?

Nekem úgy rémlik, hogy sajnos egyik Satel központ sem ismeri a kétvezetékes tűz zónát...  ::)
előzmény: Wineman #10

Nem elérhető BeniJoe

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 46
Üdv.
A Satel hivatalos oldalán nagyon jó, gyakorlatias videó bemutató anyagok vannak, lépésről-lépésre bemutat mindent, még pdf-be le is lehet tölteni,csak regelni kell előtte.
előzmény: Wineman #14

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Van ehhez valamiféle leírás, hogy mit, hogyan? Adatmennyiségben mennyi egy fel/letöltés?

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Szia!

Természetesen van rá mód. Engedélyezni kell a távoli perfecta  Soft hozzáférést a kezelőn, megadni a perfecta
kulcsot és természetesen a sim kártya beállításait jól megcsinálni, hogy csatlakozzon a mobil netre
előzmény: Wineman #12

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Ha nincs kábelem, de van mobilnetes SIM kártyám, hogyan tudom programozni a központot laptopról? Biztosan kell lennie valami megoldásnak :)
előzmény: pattila #11

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Szia!

Abszolút stabil. A tűzzónát is támogatja.



A szoftver a gyártó honlapjáról letölthető:

http://www.satel.pl/hu/product/884/PERFECTA%20Soft,Program-do-konfiguracji-central-PERFECTA

offline is használható, szerintem érdemes átnézegetni mert nem láttam meg ilyen igényesen kinéző és egyszerűen kezelhető riasztó programozói szoftvert
előzmény: Wineman #10

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
Esetleg kétvezetékes tűz zónát támogatja?
előzmény: Wineman #9

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
0
És stabilan működik? Gyermekbetegségeken túl van már?
előzmény: pattila #8

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
0
A GSM és a GPRS szeparált. Tehát egyszerre tud működni a kettő minden gond nélkül.

Tehát pl.
GSM alapon megy a távfelügyelet felé a jelzés, de mobil applikáció GPRS-en
előzmény: Wineman #7

Nem elérhető Wineman

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
0
Van valakinek tapasztalata Perfectával? Ha saját telefonra akarok GSM jelentést, akkor alkalmazással tudom kezelni, vagy a két üzemmód nem megy egyszerre?

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Már csak két apró probléma van! Az integra érintős kezelői rohadt drágák ÉS nem kompatbilisek a Perfectával!  :'(  Nem tudom miért nem akarták a Versa kezelőit használni, mert azok is ugyanezt az alsó kategóriát képviselik, de biztos jó okuk volt rá ($$$), hogy létrehozzanak egy újabb semmivel sem kompatibilis kezelő(családo)t...  ???
előzmény: pattila #5

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
sose vót szép :)
előzmény: handras #2


Vannak viszonylag szép Satel kezelők, csak nem ebben az árkategóriában.




Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
Hát lehet, hogy a kezelő csúnya, de legalább jó nyomkodni. Nem azok a vacak gumis gombok.  :)

Ilyen egyszerű és letisztult programozói szoftvert meg még más gyártónál nem láttam. Babyware, winload, dls mint elbújhatnak  :D
előzmény: handras #2

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
sose vót szép :)
előzmény: handras #2

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Picit szebb lehetne...

Nem elérhető pattila

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 20
https://riel.hu/news/2017/2017-05-04/

Egyszerűség és modernitás: Satel Perfecta



A 2017-es évben számos újdonsággal lép piacra a Satel. A legmeghatározóbb változást az új Perfecta riasztóközpont jelenti. Mely nem csak műszaki tartalomban, hanem árban is felülmúlja versenytársait. A konkurens gyártókhoz képest akár 30%-os megtakarítást is el lehet érni.

​​Az új riasztóközpont ideális a családi házak, hétvégi házak és egyéb közepes méretű objektumok védelmére.

A riasztóközpont 4 különböző kivitelben érhető el. 8-16 és 8-32 zónás és 8-16 és 8-32 zónás riasztóközpontok beépített vezeték nélküli vevőegységgel.




A riasztóközpontok 2 darab nano SIM kártya foglalattal rendelkeznek. Az ezekbe helyezett SIM kártyák biztosítják a GSM/GPRS kommunikátor működését. Amely segítségével lehetőség nyílik az SMS küldésre (bármilyen eseményre), SMS vezérlésre, hangüzenetekre, telefonhívásra, behallgatási funkcióra (MIC-1 mikrofon szükséges), mobil applikációra, távoli firmware frissítésre és távoli programozásra.


A központok 15 felhasználót és 3584 eseményt kezelnek. 2 partícióval rendelkeznek, amiket 3 élesítési módban lehet élesíteni (teljes/nappali/éjszakai).

A központhoz illeszthető kezelő elérhető vezeték nélküli változatban is.
A Perfecta további óriási előnye a teljesen új szoftver, amivel a programozás soha nem látott mértékben egyszerűsödött. Az is könnyedén programozhatja ezt a rendszert, aki előzőleg soha nem programozott Satel riasztórendszereket.



A szoftverhez sorosan, illetve GPRS-en keresztül csatlakozhatunk. A programozói kábel nem változott, továbbra is az USB-RS lesz segítségünkre, mint minden más Satel eszköz programozásánál.

Az okostelefonos applikáció teljesen ingyenes, mindemellett a Satel saját felhőszolgáltatása biztosítja azt, hogy ne kelljen portforwardolni, ellentétben sok más riasztóközpont gyártóval szemben. Így az adatforgalommal rendelkező SIM behelyezését követően már néhány kattintás után elérhetjük távolról az eszközünket.



Az applikációba a riasztóközpontot QR kóddal tudjuk felvenni. Majd ezt követően lehetőségünk nyílik a zónák állapotának megfigyelésére. A kimenetek vezérlésére, amelyek különböző okos-otthon funkciók kapcsolóiként működhetnek (pl. villanykapcsoló). A riasztásról push értesítések formájában értesülhetünk.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!