Szerző Téma: Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor  (Megtekintve 5647 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#10 2019. Augusztus 28. - 13:18:36
0
Azt viszont sose fogom megérteni, hogy a T. Gyártók, miért nem szeparálják el a készülékháztól az elektronikát.
előzmény: Szabolcsr2d4 #8

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#9 2019. Augusztus 28. - 06:25:12
0
tehát FÖLDHUROK jelenség volt... csak a szopatós fajtából   8)
előzmény: Szabolcsr2d4 #8

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#8 2019. Augusztus 27. - 20:41:13
+3
Sziasztok!
Visszatértünk a tett helyszínére.
Első svungal lecsavaroztuk a fém keretre szerelt kamerát, és...semmi változás...
Másik kamera a téglafalon, azzal nem foglalkoztunk.
Harmadik kamera gipszkartonnal burkolt falon. Csavar kitekerésekor a hiba megszűnt.
Kiderül hogy valamilyen fém háló vagy mi az ördög volt mögötte. Ehhez hozzáérve a csavaron keresztül mindhárom kamerát nézhetetlenné tette....
Köszönöm a segítségeket.
Szabolcs
előzmény: czegany #7

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#7 2019. Augusztus 24. - 08:08:32
+2
Még egy öttlet:
Lehet pont a védőföld hiányzik. Sok rögzítő hátulján van földelési pont, itt lehet egyenpotenciálra húzni pl. A monitor földelésével.
előzmény: Szabolcsr2d4 #6

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#6 2019. Augusztus 24. - 07:37:29
0
A rögzítő és a kameratáp nem földelt dugós. A monitor-tv igen. Ezt nem próbáltam megforditani. Egy konnektorban vannak. A konnektorban megmértem, van védőföld. Az egyik kamera fémkereten van. Ez  talán okozhatja a vedőföldhibát. Jovő héten megyek lecsavarozom onnan. Köszönöm az ötleteket!

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#5 2019. Augusztus 23. - 23:52:32
0
Azt írta: "Megpróbáltuk egy másik,az irodában levő monitorral, VGA-val,azzal sem jó a kép."
Ezért gondolom, hogy inkább a fali aljzatban/hálózatban lehet a hiba.
előzmény: czegany #4

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#4 2019. Augusztus 23. - 23:36:41
0
Ha földelt, ha nem, a belső fémvázra valamilyen módon megfelelteti a potenciált a villásdugó egyik felének (nem vicc, tényleg ilyen rém egyszerű, ekkor ráz a koax), szal villásdugó megfordít és próba. Nem. lepődnék meg, ha megjavul.
előzmény: bcslaci #3

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#3 2019. Augusztus 23. - 23:15:01
0
Ez valami földhurok lesz, szerintem.
Kamerák fém szerkezetre vannak szerelve?
A TV csatlakozója földelt? Ha igen földelt aljzatba van dugva? Jó a földelés az aljzatban?
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#2 2019. Augusztus 23. - 23:13:59
0
A DVR és a TV/monitor ugyanarról az áramkörről/fázisról kapják a 230V-ot?
Én próbaképpen lekötném a védőföldet minden tápegységről, készülékről, TV-ről.
előzmény: Szabolcsr2d4 #1

Nem elérhető Szabolcsr2d4

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 147
Furcsa hiba tv-re csatlakozáskor
#1 2019. Augusztus 23. - 22:49:31
0
Sziasztok!
Furcsa hibába futottam, sajnos. Techson SS4504ECO rögzítőt telepítettünk, 3 db. Hikvision DS-2CE16H8T-ITF kamerával, egy meglevő analóg rendszer mellé. Fizikálisan egy helyen vannak. Upt kábelen a jel, 2x0.75 mt-n a táp , 5ah adapterrel. Max távolság 20m, a másik két kamera 10 méterre. Van egy monitor-tv, amire az analóg rögzítő van rádugva VGA kábellel. Erre akartuk HDMI kábellel rárakni az új rögzítőt. Beállításkor a régi rögzítőből átdugtam a VGA kábelt az új rögzítőbe próba képpen. A kamera képek ekkor megjelentek, de kifehéredett,  túlvezérelt képet adtak. Tápot cseréltünk, kamerákat egyesével ráraktuk de a fals kép megmaradt. Okostelefontól a kép szintén rossz volt. Ekkor kihúztuk a VGA-t, és a telefonon tökéletes lett a kép! A VGA-t rádugva megint túl vezérlődött. Ha a VGA csatlakozó fém részét hozzá érintettem a rögzítő VGA fém részéhez, már rossz lett a kép. HDMI-vel próbálva, ugyanez.
Megpróbáltuk egy másik,az irodában levő monitorral, VGA-val,azzal sem jó a kép. HDMI-s monitor nem volt.
Telepítés előtt asztalon összerakva, monitorral, VGA-val minden jó volt. Igaz akkor egy koax próba kábellel volt összekötve. Igazából ezek után ötletem sem volt.... A rögzítő tudja a kamerák szabványát, de azt is próbáltam hogy a kamerát átkapcsoltam AHD-re. Persze nem lett jó.
Most úgy hagytuk, hogy helyileg nincs semmire rádugva, telefonról felügyelik.
De ez így nem klafa.
Esetleg valaki valamilyen ötlet ?
Köszönöm, Szabolcs

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!