Szerző Téma: Ki emlékszik erre?  (Megtekintve 2055 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Ki emlékszik erre?
#6 2017. Március 23. - 09:22:10
0
Köszi az ismertetőt. 2000-ben kezdtem a szakmát, szerencsére ilyennel már nem kellett kínlódni. Csak a piezós üvegtörésekkel.
előzmény: Bluesman #4

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Ki emlékszik erre?
#5 2017. Március 23. - 09:10:25
0
Én még láttam ilyet a kirkatokon, mint nézelődő, de az én időmben (1990 után) már ilyesmi szerencsére nem volt.
előzmény: Bluesman #4

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Re:Ki emlékszik erre?
#4 2017. Március 23. - 08:26:44
+1
Az nem lehet, hogy senki nem tudja.... Én volnék a legvénebb riasztós? :(

Ez egy üvegrörés érzékelési technika a '80-as évek eleje előtti időből.
Akkoriban nem nagyon volt más, esetleg a VIK10 ha erre emlékszik valaki....Na az is egy nagy "csoda" volt az AC125-ös germánium tranyójával.

A fólia szalagot az üvegfelület szélétől 5-10 cm-re nitrolakkal ragasztottuk fel, a képződő vezetősávot az kép alatti un. fóliavéggel kötöttük be az adott zóna áramkörébe.
A szerelés komoly kézügyességet igényelt, mert a fólia rendkívül vékony és könnyen szakad. Folyton akkor esett le a guriga, amikor már a ragasztás nagy részével kész volt a telepítő. ekkor a fólia általában elszekadt, és a műveletet lehetett előlről kezdeni. Volt egy "módszer" a szakdt fólia javításra, de az csak a későbbi hibák és hamisriasztások forrásává vált. A fotón látható fólia guriga már alkalmatlan a hatékony szerelésre, ennek a külső 1 centiméteres rétegét el kellene dobni, hogy ne legyen szakadékony....

Ha az üveget betörték, a fólia szalag jó eséllyel elszakadt. (vagy nem)
A takarítónők rémálma, és a riasztószerelő-takarítónő ellentét alapja ez a technológia volt.

Nem árulom el, hogy melyik városkában történt, hogy a helytörténeti múzéj üvegeit meglátva, ijedtünkben megittuk azt az 5 liter bort ami véletlenül nálunk volt, ugyanis 365 db apró üvegfelület várt ránk....

 
előzmény: RLB #3

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re:Ki emlékszik erre?
#3 2017. Március 22. - 15:07:56
0
Szabad a gazda  . :)


Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Ki emlékszik erre?
#2 2017. Március 22. - 08:03:06
0
Ez vagy valami, vagy megy valahová.

Nem elérhető Bluesman

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 82
Ki emlékszik erre?
#1 2017. Március 21. - 22:04:48
0
Emlékszik még erre valaki?














 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!