Szerző Téma: Paradox kulcsoskapcsoló 2 zónán nem működik?  (Megtekintve 3656 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Csak az a jó bor...
előzmény: eXtra #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Jaja, ez nekem is pont ma jutott eszembe! :) De utána megtaláltam a reteszes reléimet a raktárban, úgyhogy az öntartós verziót eltettem jövőbeli használatra... ;)
előzmény: Lacy #14

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562

de a reteszesnek azért két apró előnye is lenne:
1. csak a gombnyomások ideje alatt van áramfogyasztása
2. ha esetleg leül a rendszer, egy mechanikus retesz akkor is tuti abban az állapotában marad ahol legutóbb volt  8)

 
előzmény: Lacy #7


Amúgy ha a relét fordítva használod, tehát a reteszelt öntartás a kikapcsolt állapot, akkor elejtéskor éles így nem fogyaszt akkor mikor épp nincs felügyelet alatt a rendszer - már élő emberes otthoni felügyelésre gondolok, a másik, hogy hosszabb áramkimaradás esetén is ha újraindul a cucc, a relé elejtve így éles marad a rendszer
nem nagy kaland én így szokom csinyáni...  8)

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Pedig még írásjeleket is használok az egyértelműsítés kedvéért! :P Kivéve a 3 db pontot, mert az után mindenki azt gondolhat, amit csak szeretne...  :o) 
előzmény: vg #12

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Eleg lenne azt ertelmezni :P :-*
előzmény: eXtra #11

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Szerintem te valamit félreértettél azzal a retesszel.
előzmény: eXtra #8


Szerintem meg te értettél valamit NAGYON félre, ezért javaslom, hogy olvasd el újra a hozzászólásaimat.  8)  ;)
előzmény: czegany #9

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
eXtra ugyanezt írta, szóval mi a gond?  ;D
előzmény: czegany #9

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Szia!
Szerintem te valamit félreértettél azzal a retesszel.
Az öntartás az igenis fogyaszt áramot, folyamatosan, műszaki hiba miatt, szerintem újra fel sem épül (eredeti állapot).
Én kér bemenettel rendelkező bistabil relét szoktam vezérlési célokra használni.
Egyik bemenetre adok vezérlőimpulzust, akkor billen az egyik stabil,állapotba, ha a másikra, akkor a másik stabil állapotba billen. Atom stabil mechanikus eszköz, fagyba, hóba, jégban, tűző napon. Ilyenek vannak pl. a digitális szobatermosztátokba, hogy napi sok belapcsolassal,és "tartással" is működjön két évig egy elemel.
előzmény: eXtra #8

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Ja igen a hülye két tekercses drága reléd dobd a kukába mert egy 400 ft-os relével is megoldható
A lényeg a kulcsbemenetet ne impulzusosra állítsd hanem bistabilra, a piros gombbal húzzon meg a relé, a relé legyen 2 áramkörös, amiből az egyik a kulcs bemenet lesz a másik meg egy öntartást csináljon, és a zöld gomb ezt az öntartást bontsa el
Így aztán pont úgy fog működni ahogy szeretnéd...
(régi ezermester újság nyomán : ötletdíja 200 ft-os vásárlási utalvány ) :D
előzmény: eXtra #6


Köszi, ez az egyszerű megoldás eszembe sem jutott!  ;D 

Ha nem kapok latchest, sima kétáramkörös relével fogom megoldani,  de a reteszesnek azért két apró előnye is lenne:
1. csak a gombnyomások ideje alatt van áramfogyasztása
2. ha esetleg leül a rendszer, egy mechanikus retesz akkor is tuti abban az állapotában marad ahol legutóbb volt  8)

A 200 Ft-os vásárlási utalványodat a szegedi borfesztiválon átveheted! ;) ::piasok::
előzmény: Lacy #7

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
nem kell túlbonyolítani
Aműgy mért ne lehetne 2 zónát is kulcsosra programozni? Most csináltam EVO-t ugyan de mind a 8 alaplapi zóna kulcsos élesítő volt igaz ott meg mind más területhez de tökéletesen működ.
Ami igaz igaz a kulcsos zónák nem lehetnek duplázottak
Ja igen a hülye két tekercses drága reléd dobd a kukába mert egy 400 ft-os relével is megoldható
A lényeg a kulcsbemenetet ne impulzusosra állítsd hanem bistabilra, a piros gombbal húzzon meg a relé, a relé legyen 2 áramkörös, amiből az egyik a kulcs bemenet lesz a másik meg egy öntartást csináljon, és a zöld gomb ezt az öntartást bontsa el
Így aztán pont úgy fog működni ahogy szeretnéd...
(régi ezermester újság nyomán : ötletdíja 200 ft-os vásárlási utalvány ) :D
előzmény: eXtra #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!