Szerző Téma: Kontármentes övezet :-)  (Megtekintve 14386 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető samli

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 18
Re:Kontármentes övezet :-)
#70 2017. Február 25. - 08:31:41
0
Amennyiben a doboz fedelére (ajtajára) gondolsz, akkor nem. A szabvány úgy rendelkezik, hogy az ajtót csak akkor kell külön földelni, ha azon erősáramú szerelvény kerül elhelyezésre (kapcsoló, jelzőlámpa stb.).

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kontármentes övezet :-)
#69 2017. Február 25. - 07:51:25
0
És a doboz tetejére is átvezeted?
előzmény: czegany #68

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#68 2017. Február 25. - 01:48:23
+2
Já! A coboz mindkét oldalán körmösalátét, anya, saru, anya.
nics 100 HUF, és nincs két perc. A legtöbb esetben lyuk is van, nem kell fúrni. Akkór csak 1 perc.
előzmény: handras #67

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Kontármentes övezet :-)
#67 2017. Február 24. - 21:02:30
0
És, akkor mindíg fúrsz egy lyukat a dobozra, átmegy a csavar, körmösalátét, saru, körmösalátét, anya?
előzmény: czegany #58

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kontármentes övezet :-)
#66 2017. Február 24. - 20:51:35
0
Én akkor is két kábelt húzok, ha a fal két oldalán egymásnak háttal van a két eszköz. Csak akkor megy egy kábel, ha egymás mellett van két infra. Behúzni a két kábelt pont annyi idő, mint egy kábelt. Kiépítéskor sem csak számolt mennyiség+20% kábellel indulunk el, hanem annyi bunddal, hogy ne okozzon gondot, ha egyszerre 6-8 kábelt is kell húzni egy irányba. Ha csövezni kell, akkor megtervezünk mindent előre, és megfelelő átmérőjű csövet elő is írunk.   A 10-12 eres kábeleknek is van létjogosultsága, csak nem ezeknél az eseteknél. Továbbá, az érzékelőkhöz mindig 6 eres kábelt használok. Négyeres kábelt infrához soha, csak nyitáshoz szoktam.
De ha szeretsz kötni, akkor szíve joga mindenkinek, hogy építi ki a rendszert. Felőlem akár egy húszeres kábellel is körbekerülheted az egész objektumot, ha úgy esik jobban.  :D Én így szeretek dolgozni, nem akarom senkire sem ráerőltetni a saját dolgaim. Csak tapasztalat, hogy az átvett rendszerek döntő hányadában mindig azokkal volt baj, ahol felfűzött érzékelők voltak. Főleg, ha valamilyen oknál fogva odébb kellett rakni a köztes eszközt. Szopás a köbön, mert kapásból minimum egy Y kötés, amit ugye illik szabotázs védetten csinálni, plusz a rengeteg elpazarolt idő. És ebből ha nekem kell kiépíteni valamit, nem szoktam engedni, max. elengedni az ügyfélt.

Amúgy 6 eres kábelen ha nagyon akarnám egyes rendszereknél akár 6 zóna is elmehetne,  duplikált paralel eol kötéssel (láttam ilyent, és javítani kellett egérrágás miatt. Drága volt a munkadíj  ;D
előzmény: Ryki #63
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 24. - 20:54:58 írta syn7h37ic »

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kontármentes övezet :-)
#65 2017. Február 24. - 20:26:18
0
Nem kell hogy a központ dobozban levő fázis legyen a ludas..
Találkoztunk olyannal hogy a központ dobozt rögzítő 4 csavarból az egyik megsértette a doboz mögötti falban menő fázist.
Az volt az érdekes hogy amikor kiakartam csavarni a doboz oldalából a csavarokat hogy kinyissam, a kezemben levő fázis ceruza elkezdett világítani. 8)
előzmény: czegany #61

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Kontármentes övezet :-)
#64 2017. Február 24. - 20:25:34
0
Három???? Akár 8 is, ha muszáj :D :D :D
előzmény: Ryki #63

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Kontármentes övezet :-)
#63 2017. Február 24. - 20:14:25
0
Nem tudom ebben a felfogásban akkor teljesen felesleges a 6,8,10,12 eres vezetékek létjogosultsága...
Ha van két szoba egymás mellett és az érzékelők azonos falon vannak akkor miért kellene mind a kettőhöz külön vezeték?
Szerintem ezt nem spórolásnak hívják. A spórolás ott kezdődik ahol mondjuk egy 4 eres vezetékre 4,5,6 stb darab érzékelőt sorosítanak be.
Egy 6 eres vezetéken 3 érzékelő nem hiszem hogy ebbe a kategóriába esne.
előzmény: syn7h37ic #37

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Kontármentes övezet :-)
#62 2017. Február 24. - 19:14:11
+3
Nem semmi


Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Kontármentes övezet :-)
#61 2017. Február 24. - 10:51:05
+2
Szia!
Ha a korábban küldött képet megnézed, azon is a kaputelefonos (bal oldali) dobozt.
A fázis (barna) kábel, gyönyörűen "simul" a fém doboz oldalához. Ha ez a kábel el kezd melegedni,
és sérül a szigetelés, festés, már ott is a fázis a fémházon. Ha ez valakit agyoncsap.....
De ott is a földelőkábel vége, csak rögzíteni kellene megfelelően a dobozhoz. Pár perc munka és kis odafigyelés.
Persze mindenki úgy szerel, ahogy akar, nem vagyok villanyszerelő, de nálam a fémdoboz földelése alap.
előzmény: SLC #59

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!