Szerző Téma: Eladó cuccok  (Megtekintve 18766 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
Re:Eladó cuccok
#18 2017. Április 17. - 07:21:00
+6
Hat ez nem volt egy szimpi hozzaszolasod. Arra van energiad, hogy megnezd mormogi miota van a forumon, de a hozzaszolasait lesz@rod, hogy elolvasd. Pedig abbol levagtad volna, hogy o vilag eleteben tuzjelzozott, neki a tobbi volt a sallang. Ahhoz meg ugye mas papir szukseges.
Szerintem akkor lehet -de persze nem kell- ilyen stilust megengedni a masikkal szemben, ha tisztaban vagy az emberrel. Hat most nem voltal :o .
előzmény: czegany #16

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Eladó cuccok
#17 2017. Április 16. - 21:32:20
0
Ezt most nem tudom értelmezni hogy gúnyból írtad vagy érdeklődsz, de válaszolok. 12 éve foglalkozom vagyonvédelemmel de főleg tűzjelzőt (90%), kamerát néha beléptetőt és nagyon ritkán riasztót telepítettem. Az utóbbi időbe egyre több riasztó javítás, bővítés lenne de kellene hozzá az igazolvány, és a másik hogy most volt pénzem az iskolához.   
előzmény: czegany #16

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Re:Eladó cuccok
#16 2017. Április 16. - 21:19:37
+1
Szia!
Hat éve vagy a fórumon, és most akarsz DSC-t, és Paradoxot programozni?
Hat éve itt vagy és most jársz suliba?


előzmény: mormogipapa #15

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Eladó cuccok
#15 2017. Április 15. - 21:27:35
0
Programozást akarom gyakorolni, sajnos most az iskolába Satelen gyakoroltunk, azt sem túl sokat.
előzmény: bcslaci #14

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re:Eladó cuccok
#14 2017. Április 15. - 21:17:11
0
Mit szeretnél gyakorolni? Szerintem többünknél található olyan motyó amit felszerelni (eladni) már nem lehet/nem érdemes, de otthon nyomkodni még jó.
előzmény: mormogipapa #13

Nem elérhető mormogipapa

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 180
Re:Eladó cuccok
#13 2017. Április 15. - 17:38:31
0
Sziasztok. Gyakorláshoz keresek Dsc vagy Paradox riasztóközpontot +infrát. Nézegettem a törpés hirdetési oldalt de nem tudom eldönteni melyiket érdemes megvenni ezért kérdezem itt a szakemberektől. Köszi

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re:Eladó cuccok
#12 2017. Február 27. - 16:32:25
+1
Húszéves rendszert nem javítgatni kell, hanem kidobni.
Mit tudsz csinálni egy DSC1550 központtal, ha távfelügyre szeretné köttetni az ügyfél? nincs is olyan GPRS modul, ami támogatná a 4/2-t. Egy relé oszt jóvan  nem járható út.
 Pár éve, mikor még csináltunk Posta karbantartásokat, alaposan meggyűlt a bajunk az akkor már húszéves, eprom-Alzheimer kóros rendszerekkel, ahol rapszodikusan jöttek elő a rejtélyesebbnél rejtélyesebb hibák. Köszi, de nem szeretnék még egyszer ilyenbe futni. A sok év alatt, talán ha pár darab kezelő ment tönkre kikopó gombok miatt, amit lehetséges felújítani, ha nem akar az üf rendszert cseréltetni.
A régi rendszereket én pl. gyűjteményként kezelem, nekem is van pár ritkaságszámba menő központ. (3gs, első szériás 4010, Balmoral, Windsor (új), MA1000, Dsc 1000, 727, Ademco 4140 stb, stb...) Na nem kiállítva, hanem szépen elrakva, mint ereklye. Az újabbakon pedig lehet tanulni a szakmát az újoncoknak (ha lennének...)
De ha még vadi új dobozos volna, akkor sem raknék fel senkinek sem, mert semmit sem fogsz hozzá tudni szerezni, ha valami baj lesz vele. A tízéves rendszerekhez még fel lehet lelni elég könnyen kifuttatott eszközöket, de egy húszéveshez már biztos, hogy nem, vagy csak nagy nehézségek árán borzalmas áron.
Még az sem lehet mentség, hogy olcsó, mert hiába az, ha meghaladta a technikai fejlődés. Egyre inkább előtérbe kerül az IP alapú elérhetőség, mind ügyfél, mind felügyeleti oldalon. Egy régi rendszerre csak drágán és kompromisszumos megoldással tudnál ilyent csinálni, főleg, ha olyan régi, amelyik nem tud CID kódokat, csak impulzusokat.
Rögzítő terén pedig még inkább, olyan olcsó a normál DVR, hogy kis túlzással a kiszállás drágább, mint egy új. Az új, pedig itt van egy nap alatt ha rendelni kell.

Nem kell megsértődni, ha el akarod adni szíved joga, de szerintem a jófogáson előbb fogják megvenni, mint egy szakfórumon. Az árak pedig erősen barokkosan túlzóak, nyugodtan osszad el kettővel,  néggyel, vagy tízzel, főleg ha még bontottak is, akkor talán ráharap valaki, így rajtad fog maradni.
előzmény: nefraz #9

Nem elérhető nefraz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eladó cuccok
#11 2017. Február 26. - 18:33:28
0
Mert ez a nagyja, van még belőlük egy pár darab. :P
előzmény: handras #10

Nem elérhető handras

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 167
Re:Eladó cuccok
#10 2017. Február 26. - 14:46:09
0
Most miért kótyavetyéled el?
előzmény: nefraz #9

Nem elérhető nefraz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Eladó cuccok
#9 2017. Február 26. - 11:28:56
0
Ezek a cuccok a 35 éve működő cégünknél gyűlt össze az évek alatt. Nyilván amatőrségre vall, ha valaki szeretne eladni pár régi ritka, már nem fellelhető holmit. Ezek szerint ha van egy 20 éves DSC rendszered amiben a klaviatúra gombjainak szénrétege szétkopott és ezért nem veszi be a számokat, akkor az a megoldás, hogy lecserélem a komplett rendszert, mert klaviatúrát már nem lehet hozzá kapni. Ha ez a profizmus, akkor köszönöm, nem szeretnék profi lenni. Van egy régi 433 Mhz-es rádiós rendszered egy idős házaspárnál, és tönkre megy egy infra. Akkor dobjuk le a régi infrákat, nyitásokat, és a rádiót, ja meg persze a központot is, mert az sem lesz már kompatibilis az új vevővel, meg persze akkor már a klaviatúra is kuka. Kutatsz egy kicsit találsz hozzá infrát, és közlöd az ügyféllel, hogy vagy kifizet neked 5000ft-ot egy használt infráért, amire nincs garancia, vagy fizessek ki 100 ezreket, mert le kell cserélni a komplett rendszert.

A DSC 4010-es központ pl bővítés miatt került le. Egy PC2500RK kezelő drága kincs tud lenni annak aki ismeri(mellesleg vadi új). A spectra cuccok is bővítés miatt jöttek le.

Szerintem egy egyszerű kicsi rendszernél sokkal jobb is lehet akár egy régi kütyü. Pl én sokkal jobban szeretem az espriteket, mint egy SP4000 és társai, kezelhetőbb egyszerűbb és könnyebb is programozni. A régi Techson rögzítőket meg a Geo-kat arra tartottuk, hogyha valahol meghal egy rögzítő ideiglenesen tudjunk valamit kivinni, amíg a másik javítás alatt van.



Kérlek Profik, tanítsatok egy Amatőrt! ;)




 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!