CCTV > DVR (rögzítők)

Rossz Hik-connect IP

<< < (4/4)

eXtra:
Távprogramozással a DVR-ben letiltottam a dyndns-t és a DVR újraindítása után már a DVR előtti router belső IP-jét (WAN: 192.16.1.253) mutatta a hik-connect weboldala, aztán pár perc múlva ismét visszaállt a kaliforniai IP-re...  :'( A netet egy optikai router adja (amit nem lehet átállítani BRIDGE módba) és van mögötte még egy router, amin a DVR is van. Több routeres hálózatban a port forwardok csak UPnP-vel működnek, mert a különböző alhálózatok között nem lehet port forwardot beállítani, így itt kénytelen voltam bekapcsolni az UPnP-t, hogy távolról is tudjam konfigolni a DVR-t és az IP kamerát. Lehet, hogy majd átszervezem a hálózatot és a 2. routernek nem használom a WAN portját (egy alhálózatban lesz minden), de a másik rendszerben csak az ISP routere van, úgyhogy ott nem ez okozza a problémát, az biztos...előzmény: eXtra #49

eXtra:
Tegnap óta két frissen telepített rögzítőm (DS-7104HQHI-K1, DS-7116HQHI-K1) IP-je is egy kaliforniai címre állt be: 128.1.51.210 Két külön telepítésű rögzítő és ugyanaz az IP-jük, úgyhogy nem vagyok teljesen nyugodt...  ::meglepodik:: Mindkét rögzítőn a legfrissebb firmware van (DVR-K71_K72_OVERSEAS-ML_STD_V3.5.35_Build_180316) és az egyik ráadásul NAT-olt hálón belül csücsül, ezért port forward hiányában az csak hik-connecten keresztül elérhető. Hik-connecten mindkét rendszer továbbra is kapcsolódik és szerencsémre a nem NAT-olt rendszerben van IP kamera is, aminek a valós IP-je látszik a hik-connectben (biztos ami biztos alapon felvettem a kamerát is cloudra), így ezen az IP-n a DVR-t is elérem. Az egyik internetszolgáltató a Digi, a másik pedig az Invitel. Mivel az Invitelt megvette a Digi, valószínűsíthető, hogy ugyanaz a szolgáltató (Digi) biztosítja mindkét eszközre az internetet...



Találkoztatok már hasonló jelenséggel? Olyat már láttam, hogy a hik-connect az eszköz belső IP-jét mutatta, de hogy egy Los Angelesben található IP legyen két különböző rögzítőnél is, olyannal még nem találkoztam...  :o

Lehet, hogy a kaliforniai Zenlayert valahogy a dyn.com kavarta be a képbe? A NAT-olton ugyan nem működött a dyndns, de simán elképzelhető, hogy a beállításait nem töröltem ki a routerből...  ::)

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése