Szerző Téma: Az SZVMSZK új elnöke visszaállíthatja a kötelező kamarai tagságot?  (Megtekintve 20161 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Nem elérhető tomat5

  • Teljes tag
  • ***
  • Hozzászólások: 59
Sziasztok!
Mondok durvábbat: 15 év szakmai tapasztalattal és egy abszolutoriumot igazoló papírral mentem be a rendőrségre tervezői igazolványért. A diplomát még nem kaptam kézhez, kb 3 hét múlva adták volna ki, de a suli már meg volt. Nem kaptam meg az igazolványt a "keményborításos" diploma kellett nekik. Kérdésemre elmondták, hogy ha valaki 0, azaz nulla szakmai múlttal egy villamosmérnöki diplomával besétál a rendőrségre, simán megkapja a tervezői igazolványt. ???
előzmény: syn7h37ic #14

Nem elérhető Vaspók

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 21
Valaki, legyen olyan kedves mutasson rá arra a törvényre, ahol leírják, hogy Magyarországon, vagyonvédelmi rendszert terveztetni kell.

Utána elmesélem hogy néz ez ki "friss diplomás" mérnöki oldalról. ;)
előzmény: syn7h37ic #14

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Dettó!
Ugyanebben a cipőben voltam én is. És mindennek a tetejébe olyanok kaphatnak tervezői igazolványt, akiknek halvány lila fingjuk sincs a riasztórendszerekről, csak elvégezték pl. a Zrínyin a biztonságtechnikai főiskolát. De gyakorlat olyan szinten zéró, hogy sima gimnáziumi végzettséggel is felveszik a diákot, és nulla, ismétlem zéró elektromos ismeret nélkül is simán kapnak tervezői papírt a diplomához. Nonszensz! De, ha meg kéne egy komplexebb vagyonvédelmet tervezni, uram bocsá' kivitelezni, akkor rohannak a már húsz éve a szakmában sínylődő öreghez, és könyörögnek a segítségért. És, ha a számonkérjük, hogy mit tanult, meg van sértődve. A korábbi tervezői papír sajna tényleg semmis, pedig nem kevés pénzt öltünk bele régen. Ezek után hogyan várjuk el, hogy egy kamukamara képviselje a szakma érdekeit?
előzmény: szaki #13

Nem elérhető szaki

  • Kezdő tag
  • **
  • Hozzászólások: 41
Engem az bosszantott fel igazán,hogy még annó alkalmazottként is nekem kellett fizetnem,hogy dolgozhassam.Kamarai tagdíjat,rendőrhatósági igazolványt,stb.Én akkor alkalmazottként ebből semmit sem profiáltam csak fizettem.A saját pénzből megszerzett"Elektronikai és mechanikai tervező,szerelő"szakmámat utólag leminősítették és eltüntették belőle a "Tervezőt".NA AKKOR HOL VOLT A KAMARA?????

Most már tervezni csak felsőfokú végzettséggel lehet.Az érettségi meg a közel 20 éves szakmai tapasztalat semmi.

Annó alkalmazottként üzemeltem be olyan rendszereket amitől a hajam az égnek állt.Még az ügyfél is levágta,hogy xar.
Én erre :TUDOM.
Ez van.Reklamálni feljebb.



előzmény: czegany #12

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Nem dolga a kamara vezetőjének, hogy központot programozzon, ezért nem is kell tudnia. Az lenne a baj, ha neki is programozni kellene. Hozzáteszem az sem lenne szerencsés, ha egy telepítő "törne fel" ilyen szintre.
EGy felső vezetőnek nem kell értenie a szakmák csínját.bínját, egészen más szinten kell foglakoznia a vagyonvédelemmel. Mondjuk készítetthetne egy hatástanulmányt, a kötelező kamarai díjak bevezetésével kapcsolatos közvetett és közvettlen hatásokról, vagy csak elég lenne visszatekinteni pár évvel korábbanra, és ilyen információk birtokában hozni szakmai döntéseket. Én még mindig annak a híve vagyok, hogy olyan szolgáltatási/ösztönzési rendszert kellene kialakítanik, hogy én akarjak belépni a kamarába, és úgy érezzem, hogy kimaradok valamiből, ha nem lépek be.
Na a kötelező tagság az nem az lesz. Ha mégis bevezetik, egyik vállalkozási formámat kiléptetem a hivatalos keretek közül, oszt jónapot. Ha kell a papír, akkor megoldom a másikkal.
De a lehető legroszabb kommunikáció volt szerintem ezzel kezdeni egy ilyen beosztásban, hogy pénz kell, sok és nagyon. Szal nem jó indul. Nem azt igazolja vissza számomra, hogy toppon van a szervezés/szervezet és van egy tuti jó koncepció a következő évekre.
előzmény: RLB #11

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
De ne Paradoxot vagy DSC - t! Vagy nekik az is sok......;)
előzmény: Janó #7

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Ez szinte minden kamarára igaz. Semmit sem adnak csak beszedik valamire a pénzt.
Most fel akarom hívni azt amelyiknek épp fizetek, mert azt írták, hogy segítenek a pályázatoknál......no de mit?
Amúgy meg mit is csinálnak ott az irodában?

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Minden betűvel egyetértek.
előzmény: czegany #8

Nem elérhető czegany

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 316
Már közel húsz éve riasztózom, nem teljesen úgy kezdtem, hogy rendőrhatóságim és kamarai tagsági volt, de ez csak pár évig tartott. Miután legalizáltam magam, elkezdődött a fizessek ide, fizessek oda, fizessek ezért meg azért, ne csak én fizessek, hanem a Kft-m, egyéni vállakozásom, meg minden mindent.
Mivel jól fizettem, és reisztráltak is, a rendőrség is elkezdett évente behívogattni, és minden esetben elkérni azokat az adatokat és dokumentumokat, AMIKET ŐK ADTAK KI! WÁZZ! Egy dolgot kértek pluszba, amire nincs rálátásuk, a biztosítás befizetés igazolását.
Persze fizettem a kamarai díjat is, amiért cserébe kaptam egy fénymásolt 1 oldalas tájékoztatót/újságot évente egyszer, egy oldalt, gratula. Biztos nem becsültem meg, mert késöbb az is elmaradt. Egyebet a kamarától nem kaptam.
Viszont a telepítéssel is foglakozó villanyászok zöme akkor sem volt regisztrálva, és árasztotta kiválló telepítési munkálatokkal a megrendelkőket. De ezek a személyek sem a rendőrséget, sem a kamarát nem érdekelték, mert nem is tudtak róluk, mivel nem voltak regisztrálva. Ezért inkább csesztetik azokat akiket tudntak, minket regisztált telepítőket, akiket nem kell keresni, megvagyunk, fizetünk, adatot szolgáltatunk.
Szerintem ha ismét kötelező lesz a kamarai tagság, akkor sem lesz képes a kamara és a rendőrség megtalálni az illéegálisan dolgozókat, bár szerintem nem is igazán akarja.Először tessék mutatni valamit, hogy érdemes legyen belépni ebbe az érdekvédelmi szövetségbe, mert ha ez megint erőszakosan és kötelező keretek között fog menni, eleve megalapozza a kellemes viszonyt.

Nem elérhető Janó

  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 365
    • Tecnoalarm Disztributor
Eléjük kellene tenni 3 különböző riasztóközpontot.......tessék felprogramozni. Ha megy akkor fizetünk tagdíjat....esetleg.  ;D

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!