Tűz- és behatolásjelzés > Központok és kiegészítőik

Satel Integra32

(1/2) > >>

L. Pásztor:
A paradox ha ezt mondta, akkor ökölszabályt alkalmazott. Vagy valahol paradoxéknál értelmezési vagy forditási hiba lehet, esetleg por-hintés  .... de ez most mindegy.
Valahol minden busz egyforma, a paradoxé sem különbözik a többitöl.... táp, föld, adat, órajel, vagy táp föld I és O.
Esetleg aszinkron szimmetrikus, duplex v fél-duplex ... mindez már részletkérdés.

Egy csillagpontos rendszer tény, h 99%-ban sokkal kevesebb zajt, zavart vesz fel, mint egy qrva nagy hurok, ezt tuti.  Jónéhány egyéb telepitett (ipari) buszrendszer esetében volt szerencsénk tapasztalni, ahol az össz hossz az több ezer méter volt, elektronikai értelemben elég “zajos” környezetben.

Egy RS485 v RS422 rendszerben pl. felfüzhetsz max. 255 egységet akár 255 x 100 méter hosszan, feltéve ha jól zárod le. Nekünk (is) müködött, másoknak is.  De egyetlen 25km hosszan felfüzött rendszer sem fog müködni, söt még annak egy tizede, a 2.5km is nagyon cinkes ... 

Egy régi öreg kollégàm mondta soxor még réges-régen:  a fizikát nem lehet megb...ni.... :)

előzmény: kero #8

kero:
"A felfüzött rendszeren a tápfesz esés nagyobb, mint a csillagponti rendszereknél."

Az utolsó mondatom az volt, hogy figyelni kell az eszközök áramfelvételére. Nyilván azért mert ettől (és a kábel keresztmetszettől) függ a feszültségesés.

A kábelspórolás az utolsó, ami eszembe szokott jutni egy telepítésnél (főleg nem anyagi értelemben).
Viszont általában van egy megadott maximális buszvonal hossz. És ez nem a központtól való legnagyobb távolságot jelenti, hanem az összes buszvezeték hosszát összeadva (a Paradoxnál legalábbis így van). Ha az adott rendszerben közel vagyunk ehhez az értékhez, akkor mindenképpen érdemes a felfűzött verziót használni, mert ezzel csökkenthető az összes kábelhossz. Mondjuk nekem még nem volt olyan telepítésem, ahol ez számított volna, de ki tudja... előzmény: L. Pásztor #7

L. Pásztor:
Ezzel nem értek egyet ...
Az rendben van, h minél rövidebb legyen.
A felfüzött rendszeren a tápfesz esés nagyobb, mint a csillagponti rendszereknél. A legtávolabbi ponton lesz a leggyatrább a jel, és ott lesz a legtöbb zavar is.
Azonkivül a felfüzött rendszer nagyobb “antenna” is tud lenni (nem mindig az) mint a csillagpontos.

Kevés érv (elektronikai értelemben) szól a felfüzött (busz) rendszer mellett. Viszont (topológia függô) általában a felfüzött rendszerhez kevesebb kábel kell.

És persze a telepítés cimû játékot is pénzre játszák ... :)előzmény: kero #6

kero:
Igazából az a jó, ha az összes buszkábel hossza minél kisebb, mert annál kevésbé tud zavart összeszedni. Tehát jobb "felfűzve" vezetni, mint csillagpontosan. Csak figyelj oda a felfűzött eszközök áramfelvételére.előzmény: vlezlee #5

vlezlee:
Köszönöm az infókat :)
Ha jól tippelek, akkor a Powernél forgalmazott 1x4x0,8-as buszkábel teljesen jó nekem ilyen távolságra.
Minden eszközt csillagpontosan kössek vagy ha pl egy kezelő be van kötve és az ajtó külső oldalára rakok egy kártyaolvasót, akkor a kezelőből átköthetem?

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése