Tűz- és behatolásjelzés > Központok és kiegészítőik

Nagyfrekvenciás zavar

(1/3) > >>

padisah:
Kösz. Néztem a karakterisztikáját, 1251 kHz-en (Nyíregyházi adó) szinte semmit nem jelentenek. Ezek URH-ra vannak kitalálva. KH-ra más trükk kell. De már tudom, mi lesz belőle. 47 nF a tápokon, NC zóna, hogy ne ellenállást figyeljen, árnyékolás földre kötve, 47 nF a zónabemeneteken, és végső esetben megrelézem az egészet, ahogy korábban már volt róla szó. előzmény: L. Pásztor #10

L. Pásztor:
Volt mar olyan, h az EMI szuro segitett. Pl. BLM21 vagy BLM41 ferrit bead.
A hosszu vezetekek mindket vegere. Az infra es a kozpont ele a vezetekkel sorban.
Igaz ezek 1MHz felett jok, de azert 540-en csillapitanak valamit.

előzmény: padisah #9

padisah:
Alapvetően rádiótechnikai szakemberként 20 év rádiós szervizgyakorlattal a hátam mögött, bennem is azonnal a hidegítő kondenzátor + árnyékolás lehetősége merült fel, bár a hivatkozott témában írt 1nF-ot a frekvencia ismeretében (középhullám) kicsinylem. 100 nF-os kondik lesznek belőle. ezt megkapják az egyébként Pyronix infrák tápbemenetei, és a központon a zónabemenetek.  (Ez ugyan nem a KX15DQ, hanem az KX15ED) Azt hiszem, ezt meg fogom spékelni még azzal, hogy NC-re programozom a központot és meg is relézem. Nincs kedvem 50 km-re  szaladgálni hiba miatt. Brutális megoldást akarok. 8-)előzmény: eXtra #8

eXtra:
Ha még nem vagy elég bizonytalan, bogarászd át EZT a témát is!  :D előzmény: padisah #6

eXtra:

--- Idézetet írta: Lacy - 2012. Április 30. - 06:37:12 ---A zónahurok reakcióidőt fel tudod tenni 600msec-ről mondjuk 1-2 sec-re és az is segít a rövid zavarok eliminálásában
--- Idézet vége ---
Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nekem úgy rémlik, mintha egy korábbi témában arra a következtetésre jutottunk volna, hogy a zónasebesség növelése hatástalan az ilyen jellegű szabotázshibákra. Sajnos az tény, hogy a DSC sem az atomstabil komparátoráról híres...

Én első körben leprogramoznám az EOL-t (sima NC-re), aztán ha ez sem segít, akkor jöhet a - brutális megoldásnak számító - relézés. Az árnyékolt kábelek védőföldre kötése időnként segíthet, de egyben egy másik probléma melegágya lehet, ezért én azt a vonalat csak végszükség esetén erőltetném.előzmény: Lacy #5

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

Teljes verzió megtekintése