Szerző Téma: Minden, amit a rágcsálókról tudni szeretnél  (Megtekintve 5503 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
2-3 izben en is jartam mar eger es patkany utan, de sajat eddigi tapasztalatom az volt,  hogy ott ragtak ki/szet a kabelt, ahol nem fertek el miatta. Amint mashol vezettem at az erintett kabelt, megoldodtak a gondok.
 8)

Én kezdőként raktam egy szép nagy padlás üveggyapotja alá riasztós kábeleket és ott aztán tuti nem volt útban, de mégis megcsócsálták, úgyhogy a szegedi egerek nem a tapasztalod alapján működnek!  ;D Az erősáramú kábelekbe is belekóstolnak néha, de valamiért a finom puha kábelek a kedvenc csemegéjük...  ::finom::
előzmény: vg #4

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
2-3 izben en is jartam mar eger es patkany utan, de sajat eddigi tapasztalatom az volt,  hogy ott ragtak ki/szet a kabelt, ahol nem fertek el miatta. Amint mashol vezettem at az erintett kabelt, megoldodtak a gondok.
 8)
előzmény: eXtra #3

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Év elején négy lakókonténer sz@rrá rágott riasztóját kellett teljesen felújítanunk (minden falon kívülre és egér által megközelíthetetlen módon lett visszaszerelve), ugyanis a rendszerek telepítője már ráunt és nem vállalta a további taknyolgatást... Szóval nekem erről a témáról nem Tom és Jerry vagy Mickey egér jut eszembe!  :P ;D



előzmény: vg #2

Nem elérhető vg

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 113
 :o :D
Nem aprilis 1 van, hanem majus 2!
 :P
előzmény: eXtra #1

Nem elérhető eXtra

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 509
Kíváncsi voltam, hogy az egér mekkora résen fér át, ezért rágugliztam és megtaláltam, de arra álmomban sem gondoltam volna, hogy a cickány még az egérnél is ügyesebb...  ;D

A poszt-posztmodern kor emberét számos lényeges kérdés foglalkoztatja. Például: hogyan keletkezett és változott az univerzum az ősrobbanástól napjainkig? Vagy hogy: mennyi üzemanyagra van szükség a csillagközi utazáshoz?

De mire jó mindez a tudás, ha közben azt sem tudjuk, mekkora lyukon fér át egy egér?


Matthias Wandel kanadai mérnök, amatőr barkácsmester a fejébe vette, hogy megtalálja a választ, és megtette, amiről más csak álmodik: vett egy darab fát, fúrt bele néhány különböző átmérőjű lyukat, a lyukak mögé mogyoróvajat kent csalinak, majd a rendelkezésére álló kísérleti alany segítségével kiderítette: a legkisebb lyuk, amin egy átlagos méretű egér még átfér, egészen pontosan 17 milliméter átmérőjű, de ahhoz az egérnek már nagyon össze kell szednie magát.

Íme a bizonyító erejű videó:



Wandel másik nagyívű kísérletében a rágcsálók labirintusokban való tájékozódási képességét vizsgálja. Viszonylag egyszerű barkácslabirintussal kezdi, amiben útnak indít egy egeret és egy cickányt is, borítékolható eredménnyel. A mérnök úr aztán vérszemet kap, és olyan labirintust épít, amelyben az állatoknak már különböző fadarabokat is el kell mozgatniuk ahhoz, hogy eljussanak a kincshez, majd egy olyat, ami nem csak bonyolult, hanem direkt túl szűk is. Meglepetés: a nagyobb testű cickány könnyedén megoldja a feladatot, a jóval kisebb egér viszont vagy buta, vagy lusta, vagy túl jóllakott ahhoz, hogy eljusson a magokig.



Jó szórakozást!

forrás: qubit.hu

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!