Szerző Téma: iParadox nem válaszol  (Megtekintve 14073 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re: iParadox nem válaszol
#16 2018. Augusztus 17. - 19:50:18
0
Ügyfeleim egyik felénél működik az iParadox, másikuknál nem. Csak annyit tudtam mondani, hogy egyelőre legyenek türelemmel...na de meddig? És egyáltalán mitől függhet, hogy kinél működik?
Van valakinek ötlete?

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re: iParadox nem válaszol
#15 2018. Augusztus 16. - 23:42:16
+1
Nagy katyvaszt csinált valaki ott kint az már biztos ...
előzmény: orkenyip #11

Nem elérhető Lacy

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 1 562
Re: iParadox nem válaszol
#14 2018. Augusztus 16. - 06:09:20
0
nekem lett egy új ügyfelem is, valami fura név és szám, a reg idejét meg 1950.10.10-re írta...  :o  8)

előzmény: vgabor #12

Nem elérhető syn7h37ic

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 456
Re: iParadox nem válaszol
#13 2018. Augusztus 16. - 00:05:34
0
Néhágy üf rendszerére nem tudok rácsatlakozni egy ideje, pedig az üf állítása szerint semmit sem cserélt,  se routert, semmit, és net is van nála. És ő sem éri el a riasztóját. Régi PMH az is.
előzmény: vgabor #12

Nem elérhető vgabor

  • Szakember
  • Teljes tag
  • *****
  • Hozzászólások: 66
Re: iParadox nem válaszol
#12 2018. Augusztus 15. - 22:25:42
0
Nem tudom mennyire nézitek a belépést a paradoxmyhome-ra , de nálam érdekes nagyon.
Olyan mintha egy több hetes vagy inkább hónapos adatbázis katyvaszt tettek volna vissza.
Nekem több modulom volt előregisztrálva valami kitalált néven. Ezek közül több fel lett rakva ügyfélhez újraregisztrálva. A régi PMH néven elérhető az IP150 holott már nem ezen a néven van már regisztrálva!
Ez látszólag azoknál az ügyfeleknél van ahol amúgy is fix ip cím volt. Van olyan, hogy cseréltem IP100at IP150-re (fix ips ez is) és annál IP100 5.20ra hozza a modemet, de IP150 1,40 van! Szóval ez még nagyon nem frankó! Ti mit tapasztaltok?
előzmény: Szilco #3

Nem elérhető orkenyip

  • Szakember
  • Törzstag
  • *****
  • Hozzászólások: 118
Re: iParadox nem válaszol
#11 2018. Augusztus 14. - 23:32:32
0
Minimum 10 dolog jut eszembe ami gyárilag a 10000-es portot használja, de amúgy a mindennapi használathoz nem szükséges és nem is használja. Csak esetleg tényleg az Fw frissítéshez, azt nem néztem még.

Amúgy a paradox Fw-ket ismerve nem jó dolog....
előzmény: bcslaci #10

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: iParadox nem válaszol
#10 2018. Augusztus 14. - 20:14:36
0
"Ami nem nagyon jó, mert nem https a protokoll, tehát bárki kiolvashatja a forgalom tartalmát."
"...és a routeredben a 10000-es portot ráirányítod az IP-150 IP-jére..."

És az mennyire jó, hogy gyárin hagyod az eszköz portjait?  ;)
előzmény: kovaccsaba #9

Nem elérhető kovaccsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re: iParadox nem válaszol
#9 2018. Augusztus 14. - 18:30:48
+2
@eXtra: Részben van igazad. Annyi a differencia, hogy a www.paradoxmyhome.com -on regisztrálva meg kell adnod egy site_id -t (ami egy karaktersztring). A Paradox ehhez ad egy host-DNS szolgáltatást, ami nagyon hasonló mint amit saját magad is tudsz létrehozni pl. a dyndns.org -on. Ezután az IP-150-ed egy ilyen címen lesz elérhető a világból: http://www.paradoxmyhome.com/site_id Ami nem nagyon jó, mert nem https a protokoll, tehát bárki kiolvashatja a forgalom tartalmát. (Nem is értem, hogy ezt hogyan képzelték.)  Vagyis, ha nem éred el ezen keresztül a rendszered, akkor még nem biztos, hogy a saját IP-150 a ludas. A mobilalkalmazásban két lehetőség van a PMH (Paradox My Home), illetve a local hálózat. Ha otthon a local hálózatot választva az alkalmazás eléri a riasztó rendszert, akkor a PMH a ludas - mint napjainkban tapasztaljuk.
Átverhető úgy, ha van saját dyndns szolgáltatásod és a routeredben a 10000-es portot ráirányítod az IP-150 IP-jére, akkor minden gond nélkül megkerülhető a Paradox szolgáltatása, de a mobil alkalmazásban a local hálózatot kell kiválasztani a PMH helyett és nem local ip-t, hanem a dyndns host-ot kell beírni.
előzmény: kovaccsaba #5

Nem elérhető bcslaci

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 672
Re: iParadox nem válaszol
#8 2018. Augusztus 12. - 20:09:41
+1
Ha nincs fix IP-d, akkor paradoxmyhome szerveren keresztül éred (érnéd) el. Vagy csinálsz hozzá egy dyndns-t.
előzmény: eXtra #6

Nem elérhető RLB

  • Törzstag
  • ****
  • Hozzászólások: 131
Re: iParadox nem válaszol
#7 2018. Augusztus 12. - 17:01:29
0
Mint a rögzítőkhöz , ide is kell valamilyen kiszolgáló ha nincs fix ip címed!
előzmény: eXtra #6

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!