Szerző Téma: Hikvision-dyndns probléma  (Megtekintve 4563 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Hikvision-dyndns probléma
#5 2020. Szeptember 22. - 22:30:31
0
Nyilván be volt kapcsolva eredetileg.
Próba-szerencse, kipróbáltam és működött.

előzmény: padisah #4

Nem elérhető padisah

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 540
Re:Hikvision-dyndns probléma
#4 2020. Szeptember 22. - 22:12:16
0
Ha senki nem tudja a router belépő jelszavát, akkor hogy állítod be az UPNP-t? Azt is a routerben kell bekapcsolni.

előzmény: kero #3

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Re:Hikvision-dyndns probléma
#3 2020. Szeptember 20. - 21:00:47
+1
Nem használok DHCP-t, hiszen a dyndns-es, port forwardingos használatnál fontos, hogy a DVR mindig ugyanazon a belső IP címen legyen. Bár a jobb routerekben be lehet állítani, hogy mindig ugyanazt az IP-t ossza az eszköznek, mondjuk MAC cím alapján, de ismerem a jelenséget, amiről írsz, mindig figyelek, hogy a DNS ablak ki legyen töltve, 8.8.8.8, vagy a router IP címe, vagy mindkettő.
Mint írtam, nem az a baj, hogy a DVR nincs kint a neten, mert ha a routerben van beállítva a dyndns, akkor hibátlanul működik. Mindössze annyi a bajom, hogy a DVR elvileg látja is a dyndns szervert, de mégsem frissíti a szerveren az IP cím.
UPNP-t ha csak lehet nem használok, de szerintem ennek semmi köze a problémához. Az csak arra jó egyébként is, hogy a DVR, vagy egyéb készülékek automatikusan forwardolják a nekik szükséges portokat a routerban. Eddig egyszer volt erre szükségem, amikor senki nem tudta a router belépő jelszavát, és megpróbáltam upnp-vel a forwardot és szerencsémre működött.
előzmény: Ryki #2

Nem elérhető Ryki

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 317
Re:Hikvision-dyndns probléma
#2 2020. Szeptember 20. - 19:44:04
0
UPNP beállítást használsz?

Utóbbi időben észre vettem, hogy ha nincs bekapcsolva se a DVR-be se a routerban, akkor nehezebben jut ki a netre a rögzítő, pl. Hik-connect alkalmazásnál is. Holott régebben elég volt csak routerba dugni a DvR-t és már kint is volt neten.

Illetve amikor automatikus DHCP van beállítva a DNS részt nem tölti ki a DVR automatikusan.
Én oda mindig kézzel szoktam beírni a 8.8.8.8 illetve a másodiknak a router IP-jét.

előzmény: kero #1

Nem elérhető kero

  • Szakember
  • Ős tag
  • *****
  • Hozzászólások: 450
Hikvision-dyndns probléma
#1 2020. Szeptember 19. - 12:03:41
0
Sok éve használom a Hikvision rögzítőket ...dyndns.org domainnel,  és régebben semmiféle probléma nem volt velük, de az utóbbi időben előjött az, hogy bár a rögzítőben látszólag minden rendben van, a menüben azt írja, hogy "a dyndns állapota megfelelő", a szerveren mégsem frissül az IP cím (fizetős, PRO verzió természetesen).
Persze a legtöbb helyen a routerben is be tudom állítani a dyndns-t, de vannak olyan speciális helyek, főleg céges környezetben, ahol annak is örülök, ha a rezidens informatikus hajlandó beállítani a port forwardot.
És, ha a Hik... meg alapból tudja (tudná), akkor nem értem, hogy minek kellene ezzel baszakodnom.
Ott egyébként, ahol a router menüjéhez hozzáférek, és ott állítom be a dyn...-t ,gond nélkül működik a rendszer, a router frissíti az IP-t, ugyanakkor a DRV nem hajlandó ugyanerre.

A "használj Hik-Connectet" kezdetű válaszokat kérem mellőzni! Az sem érdekel, hogy ki milyen másfajta DVR-t illetve dns (NoIP stb.) szolgáltatót használ. Az adott problémára szeretnék megoldást.

Viszont ha valakinek van hasonló tapasztalata és netán a megoldást is, vagy legalább az okot ismeri, azt megköszönöm, ha megosztja.

Már az is eszembe jutott, hogy mivel ha jól tudom, a dyndns egy ideje az Oracle tulajdona, nem lehet-e, hogy összefüggés van az amerikai Hikvision embargóhoz? Nem szeretem az összeesküvés elméleteket, de ki tudja, a mai világban...
Ha valaki tud ezzel kapcsolatban konkrétumot, azt is szívesen fogadom.

 

Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!
Bezárás
Vendégként csak korlátozottan használhatod az oldalt, ezért javasoljuk, hogy lépj be vagy regisztrálj!